Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2020, 23:34   #1
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI

Witajcie, ostatnio ruszając przyspieszyłem ponad 3 tysięcy obrotów i tak jakby na sekundę odcięło moc i wyskoczył żółty komunikat (wykrzyknik w zębatce) zauważyłem że zbiornik na płyn chłodniczy był trochę mokry, oraz dziś rano zauważyłem że płyn chłodniczy jest Na minimum a był wcześniej na środku , następnie przejechałem około 100km i niby wszystko jest ok. Wie ktoś o co chodzi ? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez grzechu0011 ; 25-07-2020 o 10:20
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 11:53   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Rano - rozumiem że na zimnym silniku. Wtedy zawsze poziom płynu jest wyraźnie obniżony.
Na nagrzanym wzrasta.

Tym nie mniej bądź czujny i sprawdzaj przez jakiś czas poziom codziennie - ale zawsze w tych samych warunkach. Najlepiej rano przed jazdą, samochód stojący poziomo.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 12:23   #3
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Red face Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
Sprawdziłem przewody przy chłodnicy, niby nie ma wycieków, może się zapowietrzyl układ? Albo może uszczelka pod głowicą?
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 15:09   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Cytat:
Napisał grzechu0011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
Sprawdziłem przewody przy chłodnicy, niby nie ma wycieków, może się zapowietrzyl układ? Albo może uszczelka pod głowicą?
Powinieneś podłączyć tester i sprawdzić błędy. Ta kontrolka która się włączyła oznacza usterką i błąd jest zapisany w pamięci PCM. Nie musi mieć związku z ubytkiem płynu.

Jeszcze ten mokry zbiorniczek mnie zastanawia - spróbuj popatrzeć na zbiorniczek czy nie bąbluje, gdy druga osoba przegazuje silnik.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-08-2020 o 10:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 19:47   #5
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Ok, właśnie muszę podpiąć pod komputer, wyczytałem w internecie że to niby jest kontrolka ostrzegająca o uszkodzeniu skrzyni biegów ? A od około miesiąca dwójka wchodzi ciężko.
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 19:59   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Cytat:
Napisał grzechu0011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyczytałem w internecie że to niby jest kontrolka ostrzegająca o uszkodzeniu skrzyni biegów ?
Chyba ktoś z ograniczoną wyobraźnią powiązał kółko zębate ze skrzynią biegów...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 20:16   #7
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Rozumiem, w takim razie jak podepnę komputer to dam znać co za błąd, zamówiłem złącze OHPTM ELMconfig, mam nadzieję że się nada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2020, 17:38   #8
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Witaj, po podłączeniu do komputera wyskoczyły błędy:
P0110:15-28 Obwód 1 czujnika IAT
P1103:00-EC Czujnik Maf w granicach normy ale wartość wyższa niż oczekiwana
P0089:7A-28 Wydajność regulatora ciśnienia paliwa (zauważyłem że przy jednym wtrysku
jest trochę brudno, mokro)
P1103 Czujnik Maf w granicach normy ale wartość wyższa niż oczekiwana
B1048 Czujnik płynu hamulcowego
Czyli zakładam że to pewnie ten wtrysk ? Czyli co ? Wymiana wtrysku ? Czy da się samą uszczelkę wymienić ? Chociaż tak naprawdę zaczął działać dziwnie tzn na wolnych obrotach trzęsie autem po tym jak wymieniłem sprzęgło 2 tygodnie temu .
Wtryskiwacz wygląda tak : Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez grzechu0011 ; 30-07-2020 o 18:04
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2020, 18:24   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Przyczyną może być błąd P0089 (błąd regulacji ciśnienia), ale zanim zaczniesz wydawać pieniądze kupując części na wymianę - zrób próbę przelewową wtryskiwaczy. Jest tania i szybka i mówi sporo o stanie wtrysków. Jeżeli przelewy będą w normie, wtedy dopiero trzeba będzie pomyśleć o zaworze regulacyjnym pompy SCV .
Może okazać się, że wtryski mają już bardzo duże przelewy, wtedy trzeba będzie albo je regenerować (z wtryskami Denso jest problem z regeneracją) albo kupić nowe...
Ale przyjrzyj sie temu mokremu wtryskiwaczowi - skąd cieknie paliwo. Może z przewodu przelewowego.

Pozostałe błędy są nieistotne, ewentualnie sprawdź poziom płynu hamulcowego...

Cytat:
Napisał grzechu0011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaczął działać dziwnie tzn na wolnych obrotach trzęsie autem po tym jak wymieniłem sprzęgło
A była wymieniana dwumasa?
Najczęściej wibracja na wolnych obrotach to wina wtryskiwaczy, ale tu piszesz o wymianie sprzęgła. Czy to sprawdzony warsztat? Czy nie dali jakiegoś regenerowanego chłamu? A może przeszedłeś na zwykłe koło zamachowe zamiast dwumasy?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-07-2020 o 18:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2020, 18:55   #10
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Tak tak wymieniłem cały zestaw razem ze sprzegielkiem, ja zakupiłem części, zamówiłem zestaw z luka z dwumasa, i byłem z mechanikiem podczas wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także na pewno jest założone. Wibracje tylko na zimnym silniku, potem jak się nagrzeje to jest ok , jak miałem problem z wtryskami w renault Kangoo to auto nie odpalało, a tu nie zdarzyło mi się by nie odpalił. Po usunięciu błędów , błąd z paliwem pozostał. Sprawdziłem przewody nie ma nigdzie wycieku. Wyciek jest tylko w miejscu gdzie wchodzi wtryskiwacz, aczkolwiek od już ponad roku jest tam wilgotno. Zrobię próbę przelewowa i wszystko będzie jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziękuję bardzo za poradę.

Ostatnio edytowane przez grzechu0011 ; 30-07-2020 o 18:57
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.