Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2019, 11:00   #11
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

Witam podepnę się pod temat Jak poprawnie wyciągnąć [zdemontowac] lampki sufitowe żeby nie uszkodzić zatrzasków itp,.przód i tył chodzi o C max 2011 Ewentualnie patent na przeciągnięcie kabla pod sufitem.

Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 12:34   #12
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

Witam

A jakie są lampki u kolegi

foto 1
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


foto 2
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli takie jak na foto 2, to na węższym boku jest szczelina na płaski śrubokręt
W szczelinę wkładamy cienki śrubokręt, naciskamy i zwalnia się sprężyna trzymająca lampkę


2) Patent na ciągnięcie kabla
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 23-11-2023 o 19:01
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 17:09   #13
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

Dzięki Arturek za posta już po robocie . lampki u mnie jak na rys.nr 2 pomogłem sobie YUTUBEM i przewody juz pociągnięte nad podsufitką jedynie musiałem ściągać całą konsole ze schowkiem na okulary dokumenty i ośw nastrojowe .Powód montaż kamery cofania
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 12:10   #14
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nic nie działa, nawet podświetlenie przycisków? Może masz inną wiązkę i dlatego? Ale masz prawidłowo 5 kabli we wtyczce i jedyny wolny to pin 2.

Możesz sprawdzić lampkę na krótko podpinając zasilanie pod piny 1 i 5-GND. Podświetlenie przycisków jest pod 3 i 5.
Możesz też sprawdzić miernikiem czy masz napięcie między 1-5 i 3-5 we wtyczce. A potem prawidłowość wiązki przód-tył, bo lampką tylną np. ściemnianie, steruje przednia.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2023, 07:36   #15
hankie
ford::beginner
 
Avatar hankie
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-09-2023
Skąd: Kociewie
Model: C-Max II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

Hej!
Też jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam C-Max mk2 przedlift - dziwnego Trenda. Także mam biedne ledówki - przód 3 przyciski (ogólny i dwa kierunkowe) oraz led na tyle - bez przycisków. Tylna jest totalnie zależna od przedniej, pracuje w takim 'takcie' jak ona i nie ma swojego włącznika (trochę bieda). Z racji że jednak często by się przydał - nieświadomy zamówiłem taką lampkę:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i ta lampka nie działa.
Przepinałem ją na przód - a potem zamieniałem moją dotyczasową na tył - i ona działa jakbym chciał - niezależnie i jeszcze jako tylna reaguje na pilota oraz drzwi.
I takową na tył kupię (3 przyciski) albo ew tą z dwoma (lewa/prawa strona).

Zdjęcie tej dotychczasowej 'biednej' tylnej:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widać ta jednoprzyciskowa, którą kupiłem musi mieć inny pinout albo ... uszkodzona?

Ostatnio edytowane przez hankie ; 06-12-2023 o 13:09
hankie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2023, 07:44   #16
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

Cytat:
Napisał hankie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam biedne ledówki
"biedne" to są lampki na złącze 4pin, bez mapników z żarówkami
ślady kleju są niefabryczne, co sugeruje druciarstwo

reszta zdjęć nieczytelna

Wymieniałem żarnikowe na LED,mam teraz 4 przyciskowe przód i tył, zrobiłem sobie też trochę zapasów LEDowych.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 23-11-2023 o 08:35
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2023, 08:12   #17
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,757
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

Cytat:
Napisał hankie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziwnego Trenda
Też tak miałem. Wymieniłem tylną na wersję z dwoma przyciskami (AM51-13K767-BB). Na allegro widzę podobną (ta ma chyba czarne piktogramy, końcówka BE, ja mam ledwo widoczne w przedniej i tylnej):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tomao ; 23-11-2023 o 08:16
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2023, 10:13   #18
hankie
ford::beginner
 
Avatar hankie
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-09-2023
Skąd: Kociewie
Model: C-Max II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co sugeruje druciarstwo
Fakt, wygląda jakby dioda strzeliła, bo na PCB jest ślad os trony bottom - trochę śmieszne, że ktos drutował taką prostą lampkę, cóż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zdjęcia poprawię na większe, próbuję jak linki z IMGURa wstawiać (na innym forum, które moderuje doskonale działa zagnieżdżanie aktywnej miniaturki bez szkody na szybkość działania, akurat tutaj nie ze względu na skrypt).

Zastanawiają mnie dziwne zależności czy inne pinouty w zależności od rocznika (?). Cóż walić - po prostu poszukam takiej jak z przodu, chodzi mi o 'luksus' posiadania włącznika dla tylnej lampki, po prostu dla mnie to śmieszny brak.

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak miałem. Wymieniłem tylną na wersję z dwoma przyciskami (AM51-13K767-BB).
Ale to nie zdało egzaminu - prawda? Jaką ostatecznie zamontowałeś?
hankie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2023, 10:26   #19
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

6 pinowe LED były też W Mdo Mk4/Smax i chyba na taką trafiłem, bo tej nie mogę odpalić na stole i w aucie.
Więc może być uszkodzona, albo niekompatybilna.

Załączniki dodawaj bezpośrednio w poście, przez "spinacz".

Obecnie mam
2x 4 przycisk i bardzo dobrze się to sprawdza.

a.jpg
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2023, 11:30   #20
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,757
Domyślnie Odp: Oświetlenie wewnętrzne sufitowe

Cytat:
Napisał hankie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie zdało egzaminu
Zdało. Miałem 3 przyciski z przodu i brak z tyłu. Teraz 3 z przodu, 2 z tyłu i sobie chwalę.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.