Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2018, 16:22   #11
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam pisałem przetargi w budżetówce dawno temu i je rozstrzygałem - z reguły nikt poważny nie strzela sobie w kolano
Dawno przestałem wierzyć w jakieś reguły i choćby pozory logiki. Przykład:
Jednostka policji w mieście X ogłasza przetarg na mycie radiowozów, czy wymianę opon. Oferta miejscowej myjni samochodowej 10 zł i tyle samo za wymianę 1 sztuki opony. Wygrywa firma z miasta Y, oddalonego o 15 km. Koszt jednorazowego mycia poniżej 10 zł, koszt paliwa na dojazd do myjni powyżej 10 zł.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 11:27   #12
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale dochodzi do tego, że można przekroczyć prędkość i mając trochę szczęścia, odmówić przyjęcia mandatu i wygrać sprawę w sądzie. Finał jest taki, że nadal jest się bezkarny.
Ostatnio taką sytuację miał K.Hołowczyc:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sprawę rozstrzygnie sąd.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 13:34   #13
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Cytat:
Napisał keiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio taką sytuację miał K.Hołowczyc ...
Firmy sponsorskie, reklamujące się przez jego osobę w trybie pilnym powinny odmówić z nim współpracę.
Jest to jego kolejny wybryk tego typu. Powinien i ma świadomość, że jest osobą publiczną. Swoim zachowaniem stanowi standardy ... standardy polaczka cwaniaczka.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 19:46   #14
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Sprawy z Hołowczycem nie komentowałem ale zgadzam się z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Kolejny "prawny" przypadek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprawa wygrana przez kierowcę w sądzie.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 10:18   #15
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Ja powiem tak. Z własnego doświadczenia wiem, że najbardziej zniechęca (czyt. jest skuteczny) system radarów mierzących prędkość na odcinkach.
Z drugiej strony, jak pomyślę, że to przecież łamię zasadę, że wcale kogoś zapie***jącego nie powstrzyma, to zastanawiam się jaki jest w ogóle sens radarów. Rozumiem też co by się działo gdyby ich w ogóle nie było, ale z drugiej strony nie mogę zrozumieć dlaczego w Anglii na M40 gdzie nie ma ani jednego radaru na odcinku 160km a Policja jest tam tylko raz w godzinach szczytu, to jakoś jest 3x bezpieczniej niż na równoległej autostradzie naszpikowanej radarami.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 18:45   #16
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Odcinkowe pomiary prędkości to zabawki ITD , a prawo mamy takie napisane , że praktycznie każdy pirat drogowy jest bezkarny.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 18:52   #17
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

A słyszał ktoś, żeby sąd podważył pomiar odcinkowy? Bo mi o uszy się nie odbiło.
__________________
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 16:38   #18
motatu
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-06-2014
Skąd: WD
Model: s-max
Silnik: był 2.2 TDCI 175 KM jest 2.5 FHEV 190km vignale
Rocznik: 2022
Postów: 57
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A słyszał ktoś, żeby sąd podważył pomiar odcinkowy? Bo mi o uszy się nie odbiło.
Tylko, że obecnie strona GITD pokazuje na aktualnej mapie fotoradarów, że... nie ma nigdzie aktywnego pomiaru odcinkowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tego co sam zaobserwowałem to odcinkowy pomiar pod Łomżą, który mijałem długo nie był aktywny. Obecnie całe infrastruktura do niego jest zdemontowana.Pytanie czy cichaczem ktoś rakiem z tego nie wyszedł? Czy podobnie jest w innych miejscach, gdzie był on planowany?
__________________
co ma się schrzanić, to prędzej czy później się schrzani s-max to rewelacyjne auto
motatu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 10:10   #19
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Może niekoniecznie zabawka ale "bacik" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Szykuje się nowy bat na "mistrzów prostej", którzy jazdą na zderzaku starają się "zgonić" z pasa inne pojazdy. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD) pracuje właśnie nad zaostrzeniem przepisów.

Chodzi o obowiązek zachowania przez kierowców tzw. bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Dotyczy to w szczególności dróg ekspresowych i autostrad, na których prędkości rozwijane przez samochody są często sporo większe od dopuszczalnych, a i same prędkości dopuszczalne są stosunkowo wysokie.


Przyczynkiem do działaj KRBRD stał się raport dotyczący stanu bezpieczeństwa drogowego w Polsce w roku 2017. Wynika z niego, że w porównaniu do roku 2016 - zwiększyła się liczba ofiar śmiertelnych na autostradach.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku w Polsce, na autostradach, których sumaryczna długość wynosi 1 627,3 km, doszło do 478 wypadków, w wyniku których śmierć poniosło 70 osób, a 697 zostało rannych. Największy wzrost liczby ofiar śmiertelnych (z 7 do 18 osób) zanotowano na autostradzie A2. Jako główne przyczyny wypadków na autostradzie policja wskazuje: niedostosowanie prędkości i niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Kolejne na liście są: zmęczenie lub zaśnięcie kierowcy oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu.


Tego typu przepisy od lat obowiązują chociażby u naszych zachodnich sąsiadów. Za jazdę "na zderzaku" po niemieckiej autostradzie kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości od 100 euro. W zależności od sytuacji poziomu stwarzanego zagrożenia kierujący możne nawet stracić z tego powodu prawo jazdy!


Jak określić "bezpieczną odległość" między pojazdami? Eksperci od bezpieczeństwa podpowiadają, że - biorąc pod uwagę przeciętną sprawność psychomotoryczną kierowców i skuteczność układów hamulcowych współczesnych pojazdów - wyrażana w metrach odległość od poprzedzającego pojazdu wynosić powinna około połowy prędkości (wyrażanej w kilometrach), z jaką porusza się nasz pojazd. Mówiąc prościej - jadąc z prędkością około 100 km/h bezpieczna odległość od poprzedzającego pojazdu wynosić powinna około 50 metrów. A ile to 50 metrów? Połowa odległości między dwoma kolejnymi przydrożnymi słupkami.

Kwestia prawnego uregulowania minimalnych odległości rodzi jednak kolejne problemy. Problematyczne może być np. karanie kierowców w sytuacji, w której policjanci drogówki nie dysponują przecież żadnymi homologowanymi przez Główny Urząd Miar miernikami odległości... Samą odległość można wprawdzie określić chociażby na podstawie nagrania z wideorejestratora, ale taką opinię wydać może wyłącznie powołany do tego biegły sądowy. Oznaczać to może, że polskie sądy mogą wkrótce zostać zarzucone sprawami związanymi z odmową przyjęcia tego typu mandatu. Chociaż szansa na unikniecie kary będzie wówczas bliska zeru, może to znacząco utrudnić pracę wymiaru sprawiedliwości.

Już dawno to powinni wprowadzić. Pomijając gatunek tych co nie wiedzą do czego służy manetka po lewej stronie kierownicy to mistrzowie zderzaka mają u mnie zdecydowanie drugie miejsce na liście do odstrzału.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 01:39   #20
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Następny przepis który daje policji pole do sporych nadużyć i łatania dziury w budżecie państwa.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.