Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2018, 21:28   #1
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Nieregularne drgania na kierownicy

Taka prośba o nieusuwanie, bo przyczyna prawdopodobnie jest nieoczywista...
Otóż mam problem z nieregularnie pojawiającym się delikatnym drganiem na kierownicy (delikatne - widoczne tylko przy puszczeniu kierownicy - kiedy trzymam kierownicę w dłoni nie czuć żadnych drgań). Nie ma żadnej reguły tych drgań.
Dziwne jest to, że czasem to drganie jest, czasem nie. Czasem pojawia się przy hamowaniu, a czasem podczas jazdy ze stałą prędkością - innym razem wszystko jest w porządku. Raz przy zimnych hamulcach, innym razem przy rozgrzanych. Nie ma żadnej reguły tego zachowania. Nowe przednie i tylne hamulce (przód: Brembo, tył: Delphi). Idealnie oczyszczone piasty. Podczas obracania kołem na podnośniku nie pojawiają się cykliczne opory świadczące o nierównym przyleganiu tarczy do piasty (słychać delikatną zmianę dźwięku podczas obrotu, ale koło nie jest wyhamowywane). Drgania pojawiają się nieregularnie w zakresie prędkości 50-100km/h.
Zamiana kół przód-tył i lewo-prawo nie daje żadnej zmiany zachowania (ale fakt - koła wyważane były na wiosnę - jakieś 5kkm temu). Zbieżność robiona około 1kkm temu (ale chyba do delikatnej poprawy, bo moim zdaniem minimalnie ściąga w prawo).
Ktoś miał taki przypadek? Jakiś pomysł?

__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 22:15   #2
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Nieregularne drgania na kierownicy

Czy mierzyłeś dokładnie odchylenie tarczy czujnikiem zegarowym? Bo to należałoby zrobić najpierw.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 07:19   #3
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Nieregularne drgania na kierownicy

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mierzyłeś dokładnie odchylenie tarczy czujnikiem zegarowym? Bo to należałoby zrobić najpierw.
Znani mi mechanicy nie posiadają takiego sprzętu - jest dla nich dużo bardziej egzotycznym wyposażeniem niż klucz dynamometryczny. Ale moje proste badanie na podstawie obracania koła w powietrzu pozwala twierdzić, że tarcze nie biją. Z resztą gdyby to one były problemem, to podczas jazdy nie powodowałyby drgania kierownicy a jedynie podczas hamowania - tak jak u kolegi, u którego podczas hamowania kierownica dostaje drgań na jakiś 1cm w każdą stronę a podczas jazdy stoi nieruchomo.
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 07:48   #4
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Nieregularne drgania na kierownicy

U mnie też sami kowale w okolicy, dlatego kupiłem sobie sam. 80pln przeboleję.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 08:43   #5
Pjfoto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Rumia
Model: S-max/Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Tdci 163/ 1.4 97KM
Rocznik: 2011/2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nieregularne drgania na kierownicy

U mnie dokładnie to samo, raz bije, a raz nie. Tarcze proste, cała reszta sprawdzana i wszystko wydaje się być w porządku. Żadnych luzów, pukania, stukania, tarcze proste, koła przekładane, wyważane.
Jak hamuję ze 130 bije, jak jadę 80, bije, za chwile nie bije, kilka razy hamowanie z prędkości 200 do 120 na odcinku kilku kilometrów nie bije, za chwilę, ze 150 na 120 bije. Zjazd na postój, 20 minut przerwy, ruszam i bije bez hamowania dużo mocniej. Kilka razy przyhamuję przestaje. Także nie mam pojęcia co z tym zrobić.
Na podstawie forum chyba na chybił trafił wymienię cukierki w przednim zawieszeniu.
Pjfoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 12:21   #6
Goostaw
ford::beginner
 
Avatar Goostaw
 
Imię: Ten z Tych
Zarejestrowany: 03-06-2013
Skąd: Z tych Tych
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nieregularne drgania na kierownicy

Miałem identyczne objawy. Tez przekładałem, wyważałem a przy okazji wymieniłem i cukierki i tarcze. A powodem okazał się uszkodzony kord i drutówka w jednej z opon choć przy wyważaniu nie było tego widać a dopiero przy próbie ciśnieniowej. Po wymianie wadliwej opony objawy zniknęły.
Goostaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 12:38   #7
Pjfoto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Rumia
Model: S-max/Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Tdci 163/ 1.4 97KM
Rocznik: 2011/2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nieregularne drgania na kierownicy

U mnie od kupienia nowych opon tak było, na zimówkach (całe koła zmieniane) także sytuacja występuje.
Pjfoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 16:38   #8
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Nieregularne drgania na kierownicy

Moze wartoby tak sprawdzic czy nie ma luzow na maglownicy. Chociaz teoretycznie przed geometria powinni to sprawdzic
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 11:50   #9
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Nieregularne drgania na kierownicy

Luzów nie mam. Ale te pindy od zmiany amorków nie zmieniły mi łożyska makpersona a czuję, że jedno łożysko "strzela".

Bump: Luzów nie mam. Ale te pindy od zmiany amorków nie zmieniły mi łożyska makpersona a czuję, że jedno łożysko "strzela".
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 22:10   #10
Marcin L.
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Białystok
Model: Galaxy MK3 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Nieregularne drgania na kierownicy

Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwne jest to, że czasem to drganie jest, czasem nie. Czasem pojawia się przy hamowaniu, a czasem podczas jazdy ze stałą prędkością - innym razem wszystko jest w porządku. Drgania pojawiają się nieregularnie w zakresie prędkości 50-100km/h.
Ktoś miał taki przypadek? Jakiś pomysł?
Mam to u siebie, mechanicy potwierdzili że dwie opony nieznacznie "biją" na boki. Na zimówkach jest idealnie, na poprzednich letnich oponach też było idealnie. Pod koniec sezonu opony idą do reklamacji (Dunlop Sport Bluresponse). Chociaż możliwe że to coś w zawieszeniu, a opony tylko potęgują ten efekt.
Marcin L. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.