Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2011, 16:05   #1
bonifacy60
ford::average
 
Avatar bonifacy60
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Tychowo k/Białogardu
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI/ 143 KM
Rocznik: 2008
Postów: 57
Exclamation Padła tablica wskaźników

Witam wszystkich,
mam problem. Jak w temacie, padły mi wszystkie wskaźniki. Auto pali, zamyka i otwiera się z klucza, klima i radio chodzą, światła działają tylko nie wiem jak szybko jadę, jakie silnik ma obroty, ile paliwa zostało itp. Ogólnie żadne zegary nie działają. A stało się to bez żadnego ostrzeżenia, cichaczem. Może ktoś ma jakiś pomysł lub też wie co z tym fantem można zrobić samemu. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

bonifacy60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 18:08   #2
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Padła tablica wskażników

Nie cichaczem, na pewno Converse Ci komunikat wysłał tylko nie masz go jak przeczytać... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na poważnie - nie ma bezpiecznika od zegarów?
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 18:21   #3
bonifacy60
ford::average
 
Avatar bonifacy60
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Tychowo k/Białogardu
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI/ 143 KM
Rocznik: 2008
Postów: 57
Domyślnie Odp: Padła tablica wskażników

Bezpieczniki sprawdzałem. Wyglądają OK, żaden nie przepalony. Czasem tylko coś klika w skrzynce pod maską.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bonifacy60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 18:29   #4
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Padła tablica wskażników

Z prawej strony masz pod schowkiem moduł GEM sprawdzi jego zasilanie
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 20:17   #5
bonifacy60
ford::average
 
Avatar bonifacy60
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Tychowo k/Białogardu
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI/ 143 KM
Rocznik: 2008
Postów: 57
Domyślnie Odp: Padła tablica wskażników

Witam ponownie,
zegary naprawione. Wyszło na to, że ktoś mało umiejętnie tam grzebał(może usiłował cofnąć licznik lub coś w tym stylu) i jakieś kabelki się poodłączały, ale już po bólu. Całość kosztowała mnie 180 złociszy i niecałe 1,5 godziny. Pytałem o to też w ASO w Starych Bielicach pod Koszalinem. Pani powiedziała, że mogą to sprawdzić dopiero we wtorek. Koszt na dzień dobry to 240 zł za samo podłączenie kompa, a potem to się dopiero okaże. Zanim mi wreszcie naprawili byłem w dwóch innych warsztatach w okolicach Kołobrzegu, auto było podłączane do komputera, sprawdzano wszystkie bezpieczniki i nic nie poradzono. Kosztowało mnie to "dziękuję ' i "do widzenia".
Naprawiałem to w samym Kołobrzegu u gościa, który nazywa się Tomasz Panek. Ma warsztat na Gryfitów 4-6, a to numer telefonu 501678074. Z czystym sumieniem mogę go polecić wszystkim kierowcom z Kołobrzegu i okolic(reszcie oczywiście też) i to nie tylko właścicielom S-Maxów. Robi szybko, solidnie i bez ściemniania(przynajmniej tak było w moim przypadku).
bonifacy60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 20:56   #6
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Padła tablica wskażników

A w którym miejscu próbowali grzebać
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 11:00   #7
bonifacy60
ford::average
 
Avatar bonifacy60
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Tychowo k/Białogardu
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI/ 143 KM
Rocznik: 2008
Postów: 57
Thumbs up Odp: Padła tablica wskaźników

Nie wiem dokładnie, w którym miejscu grzebali i niespecjalnie się tym interesowałem, bo i tak się nie znam. Fachman powiedział mi, że mogło to mieć coś wspólnego z próbą cofania licznika. Gość zabrał tablicę do domu i pod mikroskopem wszystko poprawił i naprawił, a przynajmniej tak powiedział. W każdym razie zegary i wyświetlacz grają i buczą więc nie wnikam.
bonifacy60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 19:04   #8
pxl
ford::average
 
Avatar pxl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2008
Skąd: Poznań
Model: S-max Titanium+ DVD 7"
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: '06 i nadal jeżdzi! :)
Postów: 164
Domyślnie Odp: Padła tablica wskaźników

Cytat:
Napisał bonifacy60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,
... padły mi wszystkie wskaźniki. Auto pali, zamyka i otwiera się z klucza, klima i radio chodzą, światła działają tylko nie wiem jak szybko jadę, jakie silnik ma obroty, ile paliwa zostało itp. Ogólnie żadne zegary nie działają. A stało się to bez żadnego ostrzeżenia, cichaczem...
Miałem podobną przygodę z convers+ w moim s-maxie -> umarły wskaźniki obrotomierza (zatrzymał się w pozycji 900-1000 o/min - i pozostawał w tym stanie nawet po zamknięciu auta) wskaźnik szybkości, temperatury i paliwa (ten ostatni pozostawał w pozycji 3/4 na stałe nawet przy zasięgu poniżej 100km)
- stawiałem na wewnętrzne fizyczne (elektroniczne) uszkodzenie conversa+ -bowiem w stanie testowym odczyt takich danych jak prędkośc, obroty, temperatura silnika był poprawny.
Przyczyny nie poznałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - pozostała zagadką (elektronika i jej chimery)
Obecnie wszystko działa poprawnie.
Naprawa była banalnie prosta (jak reset kompa w przypadku zawiechy)
-odłączenia akumulatora na około 1h.
Przynajmniej tak było w moim wypadku.
pozdrawiam
XPrzemo
pxl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:39   #9
bonifacy60
ford::average
 
Avatar bonifacy60
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Tychowo k/Białogardu
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI/ 143 KM
Rocznik: 2008
Postów: 57
Domyślnie Odp: Padła tablica wskaźników

U mnie, tak jak pisałem, problem tkwił w kabelkach. Próbowałem też resetu, ale bez rezultatu. Pomogła dopiero naprawa.
bonifacy60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 00:26   #10
aurelio
ford::beginner
 
Imię: Aureliusz
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Szczecin
Model: MONDEO Ghia
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Padła tablica wskaźników

Witam,
dzisiaj stała się rzecz dziwna, zwariowały mi liczniki łącznie z Conversem. Wszystko zaczęło migać wykręcając wskazówki na pole po za wskazaniami. Przy okazji radio zaczęło włączać się i wyłączać. Wskazania przebiegu migają na 999999km, temperatura na -99. Po zgaszeniu silnika i zablokowaniu drzwi wskazówki pozostały w dziwnych pozycjach.
Kilka dni wcześniej radio Blaupunkt fx potrafiło się blokować uniemożliwiając używanie niektórych funkcji.

Czy ma ktoś pomysł co to może być? i jak ewentualnie rozwiązać ten problem?
aurelio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.