Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2015, 22:39   #1
Rhogaal
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Przy ostatniej kontroli oświetlenia zauważyłem, że nie mam świateł przeciwmgielnych tylnych z obu stron. Wyskoczył mi też oczywiście komunikat o przepalonej żarówce przy próbie ich włączenia. W instrukcji wyczytałem, że te światła są na żarówkach P21W i takowe zakupiłem. Ale po rozkręceniu lamp okazało się, że żarówki są zupełnie inne (takie jakby małe halogeny) i nie wyglądają na przepalone. Szybka kontrola wykazała brak zasilania w wiązce tych konkretnie żarówek. Pierwsza myśl - bezpiecznik. Ale w instrukcji nie mogę nigdzie znaleźć informacji o bezpiecznikach dla jakichkolwiek świateł. Czyżby nie było? A jak nie bezpiecznik to co? Tylko proszę nie piszcie o przetartej wiązce, nie dopuszczę do siebie myśli o rozbabraniu całego samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rhogaal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2015, 14:26   #2
lleo78
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: Tychy
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Witam znalazłem instrukcje obsługi do S-max [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bezpieczniki str.213
lleo78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2015, 16:39   #3
Rhogaal
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Dzięki, ale to jest instrukcja do S-Maxa przedliftowego. Ale chociaż tu jest coś o światłach (chociaż brak info o przeciwmgielnych tylnych). W mojej instrukcji nie ma nic o żadnych światłach. Wersja poliftowa nie miała bezpieczników świateł? Jeśli to prawda, to co może być powodem braku zasilania na linii przeciwmgielnych tylnych?
Rhogaal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2019, 17:18   #4
janyszkor
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-01-2019
Skąd: Pruszków
Model: s-max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Witam czy ogarnął ktoś problem z przeciwmgielnymi tylnymi. U mnie to samo. Dzisiaj byłem u mechanika i walczył dzielnie 3 godziny i nic nie wskurał. Czy jakiś patent jak to naprawić ewentualnie może ma ktoś jakiegos dobrego speca z Warszawy bądź okolic? Z góry dzięki za info

Bump:
janyszkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 10:02   #5
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Wiem że może banał ale tego prądu szukacie przy włączonych głównych światłach, bo na dziennych nie działają halogeny.
Brak jakiegokolwiek prądu w klapie w większości przypadków wiąże się z uszkodzoną wiązką w przelotce między karoserią a klapą.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 15:32   #6
MarcinKTW
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-06-2023
Skąd: Katowice
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Cześć S-Maxowicze,
problem właśnie się pojawił i w moim s-max 2012 2.0 TDCi 163KM.
Bezpiecznika chyba faktycznie brak.
Sprawdziłem obwód w wiązce haka i tam podaje napięcie elegancko. A światła (obydwa) halogenowe w klapie bagażnika nie świecą i wywala błąd żarówek. Obydwie są nowe i sprawne. Na listwie mocującej tą żarówkę nie ma napięcia po wlaczeniu świateł. Na oprawce i na dolnym pinie pod żarówką są dwa "-". Nic się nie zmienia po włączeniu. Wtyczka w słupku tylnym lewym przeczyszczona sprayem do styków.

No i teraz pytania:
1. Czy posiada ktoś schemat elektryczny opisujący poszczególne piny we wtyczkach?
2. Gdzie szukać dalej, tj. Od wtyczki w słupku skoro wiązka haka działa poprawnie?

Hak instalował kilka lat temu niby zakład fachowy, ale jakość dołączenia kabelków i lutowania wygląda trochę na fuszerkę. Niemniej przez dobre 7 lat działało poprawnie.

Proszę o podpowiedzi, Ew. O namiary na instrukcje.

Pozdrawiam
Marcin
MarcinKTW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 15:40   #7
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Cytat:
Napisał kleryk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak jakiegokolwiek prądu w klapie w większości przypadków wiąże się z uszkodzoną wiązką w przelotce między karoserią a klapą
I to jest słuszny trop... Sprawdzić lewego słonia. Ja miałem brak podświetlenia tablicy. Wewnątrz była masakra - dwa kable przerwane, kilka z nadłamaną izolacją. Tak, nadłamaną, izolacją tak sztywna ze starości, że instalacja się łamie.
Cytat:
Napisał MarcinKTW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
światła (obydwa) halogenowe w klapie bagażnika nie świecą i wywala błąd żarówek. Obydwie są nowe i sprawne. Na listwie mocującej tą żarówkę nie ma napięcia po wlaczeniu świateł
Precyzyjnie mowiać przeciwmgielne, halogenów tam nie ma.
Czy reszta elektryki na klapie działa? Wycieraczka, grzanie szyby, podświetlenie tablicy i pozycyjne?
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 16-06-2023 o 15:44
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 22:59   #8
miril
ford::beginner
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 06-01-2016
Skąd: poznań
Model: e34 , s max, focus
Silnik: benzyna, diesel
Rocznik: 1995, 2010, 2015
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Nie sprawdziłem w swoim s maxie ale mając hak i zostawioną przejściówkę 13/7 pin to przeciwmgielnych nie będzie
miril jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2023, 22:52   #9
MarcinKTW
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-06-2023
Skąd: Katowice
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Dziękuję tombalt za wskazówkę - logiczne w sumie... spróbuję się z tym rozprawić na dniach i dam znać czy to faktycznie "lewy słoń" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pisałem też, że halogen bo żarówka H21W, która tam jest mocowana, jest halogenowa. Pozostałe rzeczy wymienione przez Ciebie działają poprawnie.

dzięki miril - nie mam w gnieździe przejściówki 13/7, a też chodzi mi o przeciwmgielne na klapie pojazdu. 13-pin tylko referencyjnie sprawdzałem i tam przeciwmgielne działają poprawnie mimo tego błędu żarówki.
MarcinKTW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 23:18   #10
MarcinKTW
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-06-2023
Skąd: Katowice
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to jest słuszny trop... Sprawdzić lewego słonia. Ja miałem brak podświetlenia tablicy. Wewnątrz była masakra - dwa kable przerwane, kilka z nadłamaną izolacją. Tak, nadłamaną, izolacją tak sztywna ze starości, że instalacja się łamie.

Precyzyjnie mowiać przeciwmgielne, halogenów tam nie ma.
Czy reszta elektryki na klapie działa? Wycieraczka, grzanie szyby, podświetlenie tablicy i pozycyjne?
Zbadałem i Twoja sugestia 100% prawdziwa. Kable przeciwmgielnych zerwane. Kilka innych z otwartą izolacją. Masakra. Polutowałem, zaizolowałem, świeci. Dziękuję za wsparcie.

A dla innych użytkowników z tym problemem przekazuję:
1. kable przeciwmgielnych są dwa - zielono-brązowe
2. warto rozebrać osłonę gumową kabli z lewej i prawej strony. U mnie lewa to kompletne zaskoczenie (patrz obrazki poniżej)

PRZECIWMGIELNE_kostka.jpg

PRZECIWMGIELNE_słoń_1.jpg

PRZECIWMGIELNE_słoń_2.jpg
MarcinKTW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , przeciwmgielne , światła przeciwmgłowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.