Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2007, 21:49   #1
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Migająca sprężynka [zestawienie] TDCi

Hej,
poniewaz ostatnio troche szukalem na ten temat, a jest to temat dosc popularny, postaralem sie zrobic krotkie zestawienie na zasadzie objaw - przyczyna - forma naprawy (jesli dostepny na forum opis). Podane linki sa przykladowymi, wybranymi z wielu podobnych watkow, nie nalezy sie sugerowac wszystkim na 100%. nie biore odpowiedzialnosci za ew. bledy wynikajace z lektury niniejszego postu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwroccie uwage na diagnozy w serwisach - czasem sa zabawne... ale i bardzo kosztowne...

ale najpierw pare tagow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.: { sprezynka sprężynka wtryskiwacz wtrysk diesel migajaca migająca mrugajaca mrugająca swieci świeci swieca świeca wtrysk WDS przelew proba próba przelewowa paliwo ropa pomocy POMOCY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. }

-> {1} migajaca sprezynka, ograniczona moc, wtryski do wymiany -> przykladowe koszta wymiany na koniec 2007 roku znajdziecie tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] badz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {2} brak objawow (jak narazie), proba przelewowa nienajlepsza -> co robic? na co sie nastawiac? -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {3} lista czujnikow w silniku, czesc z nich zepsuta moze dawac efekt "migajacej sprezynki" -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {4} silnik gasnie bez przyczyny, niemoznosc ponownego odpalenia, migajaca sprezynka, po pewnym czasie moze sie da odpalic, zimny pali bez problemu -> zepsuty czujnik polozenia walka rozrzadu -> wymienic, koszt ok 80PLN + robocizna, szary kolor czujnika oznacza ze moze byc wadliwy (wadliwa seria przed liftingiem w 2003, byla akcja w ASO) czarny kolor - czujnik montowany po liftingu -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {5} migajaca sprezynka podczas ruszania, przegazowywania, gasnie gdy sie wylaczy silnik, pojawia sie czasami, spadek mocy, bialy dym -> "zwisniety" zawor wtryskiwacza badz brak zasilnia na wtryskiwaczach -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub viewtopic.php?t=41319

-> {6} mrugajaca sprezynka, objawy jak przy padnietych wtryskach, naprawa wtryskow nie pomaga -> padnieta pompa paliwowa, padniety uklad doprowadzania paliwa -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {7} mrugajaca sprezynka, spadek mocy, nierowna praca na wolnych obrotach - walniety wtrysk, silnik gasnie bez ostrzezenia -> wymiana wtrysku :545: -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {8} migajaca sprezynka, przejscie w tryb awaryjny pracy silnika, na WDS blad P132a (blad turbiny) ew. p2288 (?), tryb awaryjny caly czas, badz tryb awaryjny po przegazowaniu (po tym jak przekroczy sie obroty zalaczenia turbiny) -> padla turbina badz jakis jej element np. silownik -> regeneracja/wymiana turbiny, badz wymiana elektronicznego sterowania cisnienia -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {9} migajaca sprezynka po przegazowaniu, po zgaszeniu silnika nie mruga, proba przelewowa ok, mrugajaca sprezynka pojawia sie i znika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -> prawdopodobnie problem z chip tuningiem -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {10} mrugajaca swieca zarowa -> zepsuty pedal gazu -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {11} sprezynka nie mruga - zwyczajnie sie swieci -> prawdopodobnie zepsuta swieca grzejna, ufff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -> wymiana -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {12} migajaca sprezynka, nie ma problemu z moca, po zgaszeniu i odpaleniu sprezynka przestala migac, wczesniej podczas jazdy kleby czarnego dymu, odczuwalne szarpniecia podczas jazdy (nawet podczas spokojnej jazdy ze stala predkaosci, nie mylic z szarpnieciami gdy wlacza sie klima) -> prawdopodobnie zawieszony wtrysk, na WDS blad P0200 (blad wtryskiwacza, choc w AutoData podaja ze to albo wtrysk, albo polaczenie elektryczne albo modul EMC) -> dolalem jakiegos srodka do wtryskiwaczy (do CommonRail), jak narazie bez problemow (przejechane 2000km), brak kolejnych objawow, zostaje czekanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wymieniony czujnik polozenia walka rozrzadu, objawy nie ustapily, sporadycznie pojawia sie migajaca kontrolka swiec zarowych, jestem umowiony w serwisie ;(

-> {13} migajaca sprezynka od czasu do czasu, silnik gasnie po przejechaniu pareset metrow albo pod swiatlami, skrzynia biegow automatyczna, pojawiaja sie bledy: P0500 oraz P1700 -> prawdopodobnie czujnik polozenia walka rozrzadu, sprawa w toku -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {14} zapalenie auta i wolne obroty normalne (bez falowania), jazda na niskich predkosciach bez problemu (do 120km/h), powyzej 125 km/h zaczyna migac kontrolka swiec zarowych, uczucie jakby auto nie dostawalo paliwa, objawy sa odczuwalne do zgaszenia silnika, po ponownym zapaleniu auta objawy znikaja -> najprawdopodobniej problem w ukladzie paliwowym (podpiecie pod WDS wskazuje blad czujnika cisnienia paliwa na listwie (odpowiedzialny za odprowadzanie nadmiaru paliwa) badz blad P0251-Pompa wtryskowa -> do wymiany / naprawy (regeneracji ultradzwiekami) membrama od tegoz czujnika, sprawa w toku, drugie rozwiazanie - wymiana wtryskow -> oba podobne problemy w jednym temacie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {15} lekkie, odczuwalne szarpniecie / przerywanie przy ok 2000 obr/min -> moze oznaczac problem z wtryskiem, ale warto najpier sprawdzic szczelnosc rur przy intercoolerze -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {16} auto kopci?? uwazasz ze za bardzo? -> generalnie TTTM ale moze rowniez oznaczac problem z wtryskami, zaworem EGR, nieszczelnoscia w rurach od intercoolera -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

:fcp7 mysle ze narazie to tyle jak ktos cos znajdzie to prosze o dolozenie do watku.
dzieki

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 14-11-2014 o 15:59 Powód: prefixy
kicaj jest offline  
Stary 12-12-2007, 22:39   #2
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

kicaj - rzeklbym "great job" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do adminow - moze by przykleic posta??
sosnek jest offline  
Stary 12-12-2007, 22:43   #3
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

Sosnek - pozazdroscilem ci listy czujnikow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline  
Stary 13-12-2007, 07:24   #4
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie

Cytat:
Napisał sosnek
kicaj - rzeklbym "great job" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do adminow - moze by przykleic posta??
Jestem za !
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline  
Stary 20-12-2007, 08:10   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

dodalem punkt 12, jesli ktos zna dodatkowe przypadki proszony jest o podanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline  
Stary 03-01-2008, 15:25   #6
dnm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

Hej,

Jak ja lubię dociekliwych facetówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałabym dodać do tego moją historyjkę:

TDCI 2.0 2003, 130 KM, przebieg 80 tys.

zima 2006/2007 - migająca sprężynka, lekki spadek mocy nie sprawdzany na trasie, po resecie stacyjki błąd powraca

ASO: zawieszony jeden wtrysk, zresetowano, błąd zniknął

lato 2007 - migająca sprężynka po silnym przyspieszeniu na 4,5 biegu (nigdy na 1-3). Spadek mocy. Po resecie stacyjki błąd znika. Taki błąd może doprowadzić do dość humorystycznej historii: miałam tego typu problemy dojeżdżając do jednego miasta późnym wieczorem. W mieście ustawili na mnie blokadę policyjną. Okazało się, że gość jadący przede mną przestraszył się, że usiłuję go zatrzymać, bo po wyprzedzeniu go zwalniam i włączam awaryjne, zjeżdżam na pobocze, znowu go wyprzedzam, zwlaniam, awaryjne itd. Na szczęście mimo późnej pory panowie policjanci mieli poczucie humoru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pospiesznie wyszukany mechanik: wg komputera awaria pompy - koszt chorendalny
znajomy mechanik: jeden z dwóch zaworów, na pewno nie pompa, wysłać do ASO na komputer
ASO: usterka w ciśnieniu paliwa, do wymiany komplet wtrysków najpóźniej w ciągu dwóch tygodni


Jako że po mieście nie ma problemu a my lubimy ze sobą jeździć więc daliśmy spokój.


zima 2007/2008, temperatura poniżej ok. -4: migająca sprężynka, spadek mocy, wyłączenie silnika. Reset stacyjki likwiduje błąd ale samochód wyłącza się ponownie. Za trzecim razem już nie zapala. Po ostygnięciu zapala i nie kontrolka nie miga.


W poniedziałek mają mi regenerować wtryski, ale jakoś nie wierzę, że wiedzą co robią. Nie usłyszałam, żadnych logicznych argumentów poza ' te modele tak mają'... ;(

Jak znam życie może nie skończyć się na wtryskach, chyba że do mechanika wyślę jakąś płeć męską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja już nawet pokochałam to autko - ale teraz chyba snowu się przesiądę na japońca. Będzie mniejszy power ale też mniej mandatów i mniej problemów z mechanikami.

No chyba, że któryś z Was pomoże damie w opresji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

Wszystkiego dobrego w Nowym RokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

D.


PS. A kumpel mnie ostrzegał: Ford g.... wort!
dnm jest offline  
Stary 05-01-2008, 16:20   #7
wojtekk30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Swiętochłowice
Postów: 9
Domyślnie

Migająca sprężynka - wymiana świec żarowych. Przynajmniej ja tak miałem. A zaraz po tym wtryski
__________________
Jak widzisz opla to przyspiesz bo jak pojedziesz za nim to uśniesz
wojtekk30 jest offline  
Stary 05-01-2008, 16:36   #8
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

migajaca sprezynka oznacza problem w ukladzie paliwowym (badz powiazanym z nim)
swiecaca sprezynka - swiece zarowe
zgadza sie?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline  
Stary 06-01-2008, 09:10   #9
jaco_k
ford::average
 
Avatar jaco_k
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: podkarpackie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 101
Domyślnie

fajnie, tylko że u mnie padł czujnik wałka i był czarny a kupiłem szary dobre co? :fcp1
__________________
Mondeo kombi 2.0 TDCi Ghia
jaco_k jest offline  
Stary 06-01-2008, 16:39   #10
wojtekk30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Swiętochłowice
Postów: 9
Domyślnie

kicaj ja tak miałem , świece do wymiany a winne było "syfne" paliwo . Problemy z odpaleniem rano i dużo dymu.
__________________
Jak widzisz opla to przyspiesz bo jak pojedziesz za nim to uśniesz
wojtekk30 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.