Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2018, 15:07   #31
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Cytat:
Napisał dubikone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1 i 3 - zapobieganie kolizji
2 - czujnik deszczu
4 - kamera rozpoznawania znaków
A co ja napisałem w poście 8
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie 1 i 3 to lidar ACS (nadajnik i odbiornik), 2 czujnik deszczu/zmierzchu, a 4 to kamera LKA, rozpoznawania znaków itp.
Opieranie wiedzy na zdjęciach z allegro to ciekawe podejście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 19:07   #32
badyl_84
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 05-06-2016
Skąd: Katowice
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci 163 KM PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Cześć,

Rozważam dołożenie kamera na przedniej szybie - do kontroli pasa ruchu, rozpoznawania znaków, monitorowania zmęczenia kierowcy i automatycznych świateł drogowych.

Tylko pytanie czy jest to możliwe doposażenie mojej foki w tą Kamerę ....Focus MK3 2,0 TDCI 163 KM POWERSHIFT .... WF0LXXGCBLCL21848

Jeżeli tak to co będę potrzebował oprócz kamery, manetki z możliwością włączenia asystenta pasa ruchu ://:
badyl_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 21:35   #33
kuuba89
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 80
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Możliwe jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z części będzie potrzebna wiązka łącząca kamerę/lidar/czujnik deszczu z wiązką podsufitki oraz nie samą manetkę a cały "zwijak" kierownicy. Następnie trzeba sprawdzić czy jest wszystko w wiązce podsufitki, jak nie ma to dociągnąć.
kuuba89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 21:38   #34
badyl_84
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 05-06-2016
Skąd: Katowice
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci 163 KM PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 4
Question Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

to teraz jeszcze pytanie jakie oznaczenia kamery będą pasowały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., czego szukać i czy tylko z Fokusa, czy z innych forduf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podpasuje
badyl_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 07:42   #35
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Cytat:
Napisał badyl_84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko pytanie czy jest to możliwe doposażenie mojej foki w tą Kamerę ....Focus MK3 2,0 TDCI 163 KM POWERSHIFT
Tak możliwe ja dokladnie w takim aucie dokładałem wszystkie 3 kamery.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 10:14   #36
mendzior87
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2012
Skąd: Białystok
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 190km 390nm
Rocznik: 2012
Postów: 85
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak możliwe ja dokladnie w takim aucie dokładałem wszystkie 3 kamery.
A jaki jest orientacyjny koszt dołożenia kamery (LA, rozpoznawania znaków, zmęczenia kierowcy), manetki kierunkowskazów oraz aktywacja w komputerze ? ACS i czujnik zmierzchu/deszczu posiadam w aucie.
mendzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 10:27   #37
FocST
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: pod Krakowem
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 163
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Podlacze sie do pytania, z tym wyjatkiem iz ja chcialbym dolozyc taki zestaw do focusa mk3 2016 po lift. Mam obecnie ACS, natomiast chcialbym dodac do tego kamere rozpoznawania znakow, asystent pasa ruchu (oba sa chyba w jednej kamerze) oraz czujnik deszczu/zmierzchu. Prosze poprawcie mnie co jest do tego potrzebne:

1. 1x Kamerka rozpoznawania znaków wraz z asystentem pasa ruchu (z tego co widze dosc ciezko dostępna...) jakiego modelu do mojego focusa powiniennem szukac?
2. Czujnik zmierzchu/deszczu
3. Przelacznik świateł z opcja auto
4. Wiazka dachowa (i tutaj pytanie jaka?)
5. ???? Czy trzeba wymienc manetke kierownicy do asystenta pasa ruchu?

Dzieki

Ostatnio edytowane przez FocST ; 24-04-2018 o 10:45
FocST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 22:05   #38
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Z tego co pamietam to wyglada tak:

- manteka LA kooło 90zł
- Czujnik deszczu nowy z gelem około 150zł (zuwak z 50zł ale trzeba kupic gel)
- LA BM5T-19H406-AB przedlift około 400zł (polift pewnie wiecej bo brak na wolnym rynku)
- Znaki i ACS około 400zł
- Przełacznik świateł okolo 200zł (ASO)
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 11:08   #39
FocST
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: pod Krakowem
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 163
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Dziekuje, to jeszcze szybkie pytanie:

Gel do czujnika deszczu mozna kupic w ASO czy na Alle?
Kamerka LA i znaki (chyba ta sama odpowiada za obie) - wiecie moze jaki model pasuje do focus mk3 po lift? Wiem ze malo ich jest na wolnym rynku ale przynajmniej zebym wiedzial czego szukacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przelacznik swiatel - czy musi byc w ASO? Widzialem dostepne na Alle. Jakiej wiazki do tego czujnika szukac?
Manetka LA - czy wystarczy wymienic manetke - kierownica zostaje ta sama?

Ostatnio edytowane przez FocST ; 25-04-2018 o 11:11
FocST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 12:20   #40
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Cytat:
Napisał FocST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiecie moze jaki model pasuje do focus mk3 po lift? Wiem ze malo ich jest na wolnym rynku ale przynajmniej zebym wiedzial czego szukac
To nie będzie to?
1914710 - F1FT-19H406-AF

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.