Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2017, 00:07   #11
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] HEC to zegary/liczniki, kostki to wtyczki, które odpinasz ciągnąc za wajchy. GEM odpinasz przekręcając dwa kluczyki, opada na dół, następnie unosisz tył skrzynki z ramki i ciągniesz do siebie, masz go wtedy tylko na kablach.

Bump:
Cytat:
Napisał krzysiek1.6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wygląda 90% mojego czasu za kierownicą foki przez ostatni miesiąc: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (zdjęcie oczywiście zrobione w trakcie jazdy)
Od tego zdjęcia mogłeś zacząć. Teraz musisz poszukać tematów "zimne luty" w zegarach...

radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 00:21   #12
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Tak tak, wiem, o zimnych lutach już dawno czytałem - jednak mnogość innych problemów sugeruje mi, że z GEMem też jest problem. To co widzisz na zdjęciu często da się rozwiązać po prostu kopiąc w moduł albo stukając śrubokrętem (jak nie mam pasażera to na światłach tak robie).

A pytałem, czy mogę po prostu wyjąc swój GEM, poodpinać kostki, i wsadzić ten drugi i powinno śmigać? Czy absolutnie konieczny jest ten komputer ELM? I czy ELM to to samo co ODBII ??

Swoją drogą jak już wspominasz o tych lutach, czytałem kiedyś te posty kiedy działy się podobne rzeczy, np. zegary zatrzymywały mi się w dziwnych pozycjach (na postoju pokazywało 3000RPM i 50km/h), jednak te problemy zniknęły po wyjęciu GEMu przez mechanika i przeczyszczeniu go. Auto ma wiele problemów, ale w tym momencie moim priorytetem jest ten właśnie moduł. Kiedy deska wygląda tak jak na zdjeciu, reakcja na gaz jest mocno opóźniona, a i przy jakis 3-4 tyś RPM auto wkręca się po prostu jakby chciało a nie mogło. Myślę, że ten problem nie ma nic wspólnego z zimnymi lutami, tylko właśnie z GEMem. (chyba, że ma, i wszystkie moje usterki to wina zimnych lutów na zegarach - niedziałające podgrzewanie szyby, wł/wył się radio, problemy z reakcją na gaz, gasnące lewe światło stop itd.)

Innym problemem jest jeszcze niefunkcjonujące wspomaganie kierownicy od jakiegoś roku. Nie jest to problem z pompą, płynu nie ubywa (a ciągle "syczy"). Mechanik coś mówił o maglownicy, ale to by nie wyjaśniało dlaczego od czasu do czasu, na parę zakrętów, wspomaganie działa, a potem znów zanika w niepamięc. Do tego już się przyzwyczaiłem, przynajmniej na siłownię nie muszę chodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale to temat na zupełnie inny wątek.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez krzysiek1.6 ; 09-11-2017 o 00:28
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 00:29   #13
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Wkładasz GEM i będzie OK, może nic nie trzeba będzie programować oprócz kluczyków. Natomiast kreski na wyświetlaczu to na 100% zimne luty w zegarach. Nie kop w GEM, to przypadek, tylko przywal pięścią w daszek zegarów, jak będzie poprawa, to masz winowajcę.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 00:40   #14
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może nic nie trzeba będzie programować oprócz kluczyków
a co, jeśli będzie trzeba? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po takiej wymianie, jeżeli nic nie będzie działać - znaczy że kupiony GEM jest do kitu?

Natomiast kluczyki (domyślam się, że oba) programuje przekręcając na zapłon 4 razy bardzo szybko? I wszystko będzie działać - central z pilota też?

Myślisz, że któreś z problemów, które wymieniłem mogą być skutkiem zimnych lutów? Czy tylko same niedziałanie zegarów jest tego skutkiem, a reszta to kwesita modułu?

Widziałem, że jeden z forumowiczy z Warszawy reklamował się na OLXie, że na hasło fordclubpolska naprawia zimne luty "po kosztach". Wiesz może jakie to mogą być koszta? Z kasą ostatnio trochę słabo ;P

Bardzo mnie zaskoczyłeś tym, że gem mogę po prostu wyjąć i wsadzić nowy. Na pewno jutro spróbuje i dam znać jak poszło. Niezmierne dzięki za Twoje posty. Idę już spać, kolejną Twoją odpowiedź (jeśli będzie) przeczytam jutro.

Pozdrawiam i dobranoc!!
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 00:50   #15
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Wygląda, że masz problem z obydwoma modułami.
Teraz szybka instrukcja naprawy zegarów 0zł.
Odłączasz akumulator, zdejmujesz górną osłonę kolumny kierownicy (jest na zatrzaskach), odkręcasz dwa torxy na dole zegarów, podważasz zegary czymś płaskim od góry, odpinasz wtyk. Odblokowujesz ramkę z szybką, zaznaczasz ołówkiem pozycję spoczynkową wskazówek. Podważasz wskazówki łyżkami i wyciągasz płytkę. Teraz tam gdzie jest gniazdo główne na płytce od wtyku które odpiąłeś, poprawiasz luty. Jak nie czujesz się w lutowaniu, szukasz kogoś zaprzyjaźnionego kto Ci to zrobi. Składasz wszystko do kupy i po temacie. Dobranoc.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 11:04   #16
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Siemka! Siadłem dzisiaj rano do tego GEMa, i rzeczywiście wymiana trwała jakieś 5 minut, ale jak to zwykle bywa, nie obyło się bez komplikacji. Po wymianie zaczęło znów działać podgrzewanie tylnej szyby, które baardzo długo było niesprawne. Reszta funkcji na desce rodzielczej działa - nawiewy nie nawiewy.

Niestety są dwa nowe problemy: upomnienie o niezamkniętych drzwiach (wszystkie oczywiście zamknięte) i szwankujący centralny zamek. "Kodowałem" kluczyki przekręcając zapłon na II 4 razy, potwierdzone ciągłym dźwiękiem, potem wciśnięcie dowolnego przycisku pilota i ponownie ciągły dźwięk. Zamek centralny działa ale nie zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przykładowo zamykam drzwi kluczykiem - zamykają się TYLKO drzwi kierowcy. Otwieram, zamykam jeszcze raz - wszystkie zamknięte. To samo z otwieraniem - wciskam otwieranie na pilocie i otwierają się tylko drzwi kierowcy, wciskam ponownie - pozostałe trzy też się otwierają. Ktoś wie, w czym siedzi problem?

Niecierpliwie czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 11:25   #17
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Powiedziałbym że to może być wina zimnych lutów na zegarach, ale sam powiedziałeś że sytuacja się normuje jak uderzysz w Gem-a.
EDIT: Odpowiedź była do poprzednich objawów.

Teraz sprawdziłbym elmem czy moduł jest dobrze zaprogramowany.

Ostatnio edytowane przez irosz ; 09-11-2017 o 11:28
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 11:38   #18
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Cytat:
Napisał krzysiek1.6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety są dwa nowe problemy: upomnienie o niezamkniętych drzwiach (wszystkie oczywiście zamknięte) i szwankujący centralny zamek. "Kodowałem" kluczyki przekręcając zapłon na II 4 razy, potwierdzone ciągłym dźwiękiem, potem wciśnięcie dowolnego przycisku pilota i ponownie ciągły dźwięk. Zamek centralny działa ale nie zawsze Przykładowo zamykam drzwi kluczykiem - zamykają się TYLKO drzwi kierowcy. Otwieram, zamykam jeszcze raz - wszystkie zamknięte. To samo z otwieraniem - wciskam otwieranie na pilocie i otwierają się tylko drzwi kierowcy, wciskam ponownie - pozostałe trzy też się otwierają. Ktoś wie, w czym siedzi problem?
To na 100% kwestia zmiany konfiguracji przez ELMConfig. Została ze starego auta, trzeba wprowadzić nową. Sprawdzałeś / zgrałeś konfigurację ze starego GEMa?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 11:41   #19
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

EDIT: Czytanie instrukcji czasem pomaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Problem z otwieraniem się wyłącznie drzwi kierowcy rozwiązałem trzymając przycisk otwarcia i zamknięcia drzwi na pilocie przez 4 sek. Teraz otwierają się wszystkie drzwi na raz. Pozostają tylko problemy z sygnalizowaniem otwartych drzwi. Kiedy próbuję zamknąć drzwi z pilota, auto piszczy sygnalizując, że któreś drzwi są niedomknięte. Działo się tak od bardzo dawna na starym gemie dlatego nigdy nie zamykałem drzwi pilotem, tylko kluczykiem. Jednak nawet na starym gemie poprawnie pokazywał niedomknięte drzwi. Potrzebuję jakiegoś majstra z komputerkiem ELM, który umiałby rozwiązać ten problem. Ktoś kogoś poleci?

Kolejna usterka to "numer" ze światłami stop. Myślałem, że problem leży w gemie ale jednak to nie jest to. Sytuacja wygląda tak: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Ktoś może wie, w której części wiązki szukać usterki?

Pozdrawiam!!

Bump:
Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To na 100% kwestia zmiany konfiguracji przez ELMConfig. Została ze starego auta, trzeba wprowadzić nową. Sprawdzałeś / zgrałeś konfigurację ze starego GEMa?
Problem rozwiązałem, a post napisałem w tym samym czasie co Ty swój. Zapoznaj się z treścią mojego nowego posta. Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A, i nic nie zgrywałem ani nie sprawdzałem. W temacie jestem troche zielony (teraz może już żółty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) nie dysponuje ELMem ani nie znam nikogo kto takie cacko ma.

Ostatnio edytowane przez krzysiek1.6 ; 09-11-2017 o 11:46
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 11:54   #20
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

ELMconfig jest programem na PC, dostępnym za darmo. Żeby go użyć potrzebujesz kabla - interfejsu OBD2 który podepniesz do złącza diagnostycznego w aucie. Zależnie skąd jesteś, możesz albo szukać w okolicy kogoś z kablem, albo sobie taki kabel kupić (polecany Viaken to koszt 150 zł ale można znaleźć tańsze a też działające - oczywiście nie najtańsze, znowu: poszukaj na forum jaki kabel kupić). To ogólnie dobra rzecz, bo i błędy odczytasz i w razie czego możesz sobie odpowiednie rzeczy doprogramować.

O używaniu ELMConfiga jest sporo na forum, tu akurat nic konkretniego nie wskażę, ale poszukaj. W różnych wątkach koledzy wrzucali zrzuty ekranu jak to wygląda u nich.

Najlepiej byłoby podmienić z powrotem GEM na stary, podpiąć się kablem, zgrać konfigurację (albo lepiej - zrobić screeny jak to wygląda na odpowiednich zakładkach), rozłączyć, podmienić GEM i odczytać jeszcze raz. Różnice "wklepać" na nowo. Jeśli stary GEM jest jakoś uszkodzony, nie zaryzykowałbym zgrywania z niego softu i wgrywania do nowego, bo nie ma gwarancji, że wszystko będzie ok. Ale może się mylę, dobrze jakby jakiś forumowy spec się w tym temacie wypowiedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , focus ii


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.