Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2020, 15:14   #321
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał wnuczas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzem tak wymieniłem czujnik położenia Wału ale to nic nie pomogło. Niestety...i mam dokladnie takie same obiawy jak Ty. Nie wiem co dalej robić. Mój zaufany autoryzowany mechanik powiedział że na 1 rzut oka nie wiadomo co to jest. Chcieli go rozkręcić. I wtedy wyskoczyłem z tekstem zeby wymienili mi ten czujnik położenia na moje RYZYKO. No i nie podziałało.
Czy po wymianie czujnika potrzebna jest jakaś regulacja albo adaptacja ? Czy wystarczy tylko podmienić?

poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 10:03   #322
krzem
ford::amateur
 
Avatar krzem
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 12-07-2020
Skąd: MASZYCE
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Dzisiaj podłączyłem pod komputer Mondka i pojawił się taki błąd

P2562
-Obwód czujnika położenia elementu sterującego doładowaniem turbosprężarki
-Przekroczony czas zabezpieczenia obwodu/podzespołu
-nie ciągły

ktoś sie spotkał przy takich objawach ?
krzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 11:04   #323
wnuczas
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2019
Skąd: Złotów
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

@ poadam niestety nie dopytałem o to.
@ krzem dzisiaj albo max do soboty podlacze mojego forda sprawdze czy u mnie widac jakies bledy
wnuczas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2020, 19:38   #324
krzem
ford::amateur
 
Avatar krzem
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 12-07-2020
Skąd: MASZYCE
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

W dniu dzisiejszym włączyło mi się dopalanie DPF akurat wjechałem w korek z obwodnicy ☹️ patrzę na spalanie chwilowe na postoju a tu 2,5l/H korek jak .... wiec potrzymałem go na 3tys obrotów aż się dopalił i spalanie wróciło do normy .
Jadę dalej i uwaga ... SZARPANIE USTAŁO !
Pojeździłem jeszcze kilka godzin miasto i obwodnica i jak na razie jest ok , z tego wynika że u mnie przyczyną poszarpywania był DPF.

Ostatnio edytowane przez krzem ; 31-07-2020 o 10:11
krzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 21:03   #325
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał viktas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, męczymy ten temat już od roku w moim Galaxy 2.0 115Km. Szarpanie na każdym biegu zawsze przy 1800-2000tyś. obrotów. Tylko przy równej jeździe, przyciśnięcie gazu i szarpanie znika, zejście poniżej 1800 też znika. Egr został sprawdzony i wyczyszczony i śmiga bez problemu. Najciekawsze jest to, że gdy podczas szarpania włączę tempomat to mimo, że mam 2000tyś to szarpanie znika. Czyli na tempomacie jest ok. Jeździliśmy z kumplem po mieście już kilka razy z Komputerem BOSHA i podczas szarpania nie ma żadnych błędów. Jeżeli wyzerujemy wartości wyuczone to przez jakieś 20 km jest super. Niestety po przejechaniu ok 20km szarpanie wraca. Teraz pytanie: dlaczego na tempomacie jest OK? Sprawdźcie u siebie.
Hej, doszedłeś może co mu dolegało?
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2020, 19:06   #326
Adam_19841
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Galaxy
Silnik: 2000
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Re: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Ja też mam objaw szarpania przy stałej prędkości. Dodam, że po resecie wszystkich wartości objawu nie było (przez około 100km) po czym powrócił. U mnie szarpanie występuje tylko powyżej 1500 obrotów - dzisiaj sprawdziłem poniżej objawów brak. Auto przyśpiesza bez żadnych problemów. Ktoś ma jakiś pomysł?
Adam_19841 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 22:24   #327
piotr1043
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2021
Model: ford c-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam wszystkich którzy borykają się z falującymi obrotami przy stałej prędkości w silnikach 2,0 tdci.
Jeśli falujące obroty nie zniknęły po czyszczeniu egra, wymianie filtra paliwa na oryginalny (te silniki nie lubią zamienników) to sprawdźcie proszę przepustnice które znajdują się przed kolektorem dolotowym - najczęściej są dwie w jednej obudowie.
Przyczyną falowania obrotów jest wytarty jeden z wałków sterujących jedną z przepustnic - najczęściej prawą.
Komputer nie wskaże w tym przypadku żadnych błędów.
Można zakupić zestawy naprawcze za kilkadziesiąt złotych i problem z falującymi obrotami zniknie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
piotr1043 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2022, 18:03   #328
Leonidasmk4
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 22-04-2022
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Problem z przepustnica, błąd P02E8

Witam.
Potrzebuje pomocy i porady. Od kilku miesięcy świeci mi żółta kontrolka silnika . Samochód nie wchodzi w tryb awaryjny nie traci mocy, jeździ jak wcześniej. Po podpięciu komputera i zweryfikowaniu błędu wyskakuje błąd P02E8 . Wykasowanie błędu pomaga tylko na pewien okres, później znów zaświeca się "helikopter".z tego co wyczytałem jest to problem z przepustnica, miał ktoś z was podobny problem lub wie jakie czynności wykonac aby sprawdzić co jest zepsute. Dodam że posiadam model MK4 kombi 2008 2.0 diesel 140km
Leonidasmk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2022, 20:48   #329
Seba444
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-06-2022
Skąd: Lodz
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 1
Thumbs up Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To "szarpanie" o którym piszesz występuje również na biegu jałowym. Jak poświęcisz chwilę na zabawę pedałem gazu to i stojąc w miejscu w garażu wprowadzisz go w te wibracje. Wtedy pozostaje oscyloskop, żmudne weryfikowanie parametrów i kolejne wykluczanie możliwych przyczyn... ogólnie jest drogo i u 90% pacjentów pomysł szukania przyczyny zostaje porzucony po otrzymaniu listy potencjalnych usterek i ewentualnych kosztów ich usunięcia.
Masz racje - Mam to samo co piszesz, wibracje na postoju przy obrotach 1100 oraz 1900 do teraz nie wiem co jest zgrane
Seba444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2022, 21:13   #330
NazwaUżytkownika
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 15-12-2019
Skąd: Bogatynia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam
Ostatnio miałem przejścia z moim mk4 2.0 tdci 140km, padł czujnik wału, później drugi, w miedzy czasie ścięło klin na kole od rozrządu, wyliczyłem że rozrząd przestawił się o koło 3 zęby i 6 zaworów ssących spotkało się z tłokami ale poszły tylko dźwigienki, czyli dzień jak co dzień. Wszystko zrobione, wtryski po sprawdzeniu i silnik sporadycznie dostawał telepawki na jałowym biegu, przy gaszeniu słychać było dwumasę, poszarpywał przy stałej prędkości i przy ruszaniu bez gazu nie zwiększał obrotów. Wcześniej przed awarią miałem błąd czujnika sprzęgła P0704 ale nie mam tempomatu, i nie było problemu więc pomyślałem że kiedyś go naprawię. Po tej awarii i naprawie dalej był błąd czujnika sprzęgła ale P1708, no i rozmyślając nad powodem telepawek itp silnika wymontowałem czujnik, wymieniłem pękniętą sprężynkę, pokasowałem błędy i... wszystkie objawy znikły. Silnik nie szarpie, nie telepie, dwumasa ucichła i obroty zwiększają się przy ruszaniu. Czyli ten czujnik nie tylko do tempomatu i start-stopu jest.
NazwaUżytkownika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , przepustnica


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.