Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2010, 18:23   #11
slawo7509
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2010
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cześć. Czy możesz napisać dlaczego na odłączonym aku?
Szukam od pół roku przyczyny wspomnianej usterki i nie mogę dać sobie rady.
EGR wyczyszczony, wtryski przeczyszczone, czujnik położenia wałka i wału nowe, przeczyszczona przepływka i g...no cały czas szarpie po nagrzaniu na wyższych biegach.

slawo7509 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2010, 05:46   #12
swirek_po
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: stargard. szczec
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 115 hp (85 kw)
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam.
Rozłączenie aku potrzebne jest do wykasowania wartości wyuczonych z komputera silnika.
A dodam jeszcze jedną rzecz którą stwierdziłem po pewnym czasie użytkowania.
Zdarzyło się jeszcze poszarpywanie, ale tylko wtedy gdy zatankowałem verve.
Obecnie jeżdżę na BP Ultimate i nic się nie dzieje. Ale nie wiem czy to przypadek czy coś w tym jest.
swirek_po jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 12:07   #13
mazur100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam,
Mam takie same objawy tj. poszarpuje silnikiem, ale tylko jak jest zimny i naczęściej na 3 biegu. Zgłaszałem ten problem do ASO. Podłączyli samochód do kompa i trochę nim pojeździli. Nic niepokojącego nie znaleźli i jedyne co mi zrobili to wgrali nowe oprogramowanie silnika i powim szczerze że zauważyłem znaczną poprawę.
mazur100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 17:55   #14
fatek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: podkarpacie
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0tdci szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał occupier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elo ja ostatnio zaobserwowalem szarpanie na wolnych obrotach ,podczas jazdy wszystko jest git ale jak stoje to drgania przenosza sie na bude,czasem jak wcisne sprzeglo na maxa czuje cos pod butem,mam jeszcze starego leona 1.9 tdi i tam wszystko gra,oddalem mondzia do serwisu ale na wstepie technik po odbyciu jazdy powiedzial ze to normalne a ja wiem ze wczesniej tak nie mialem ,co robic sprzedawac?francuzik sie nie sprawdza spanikowalem ,dodam ze auto ma moc i jezdzi zadna kontrolka sie nie pali .pozdro jestem tu nowy .
ja mam to samo,dwumas wymieniony,egr naprawiony (jakies tulejki wyrobione byly tak mi meher powiedzial)nie dymi juz ale szarpie komputer pokazal ze jeden wtrysk zle podaje,niestety nie regeneruja ich (siemens)nowe znalazlem za 915zl sztuka, uzywek sie boje jeszcze zaryzykuje mycie w stalowej woli zobaczymy.moj przebieg to 175000,2.0tdci.
fatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2014, 13:58   #15
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Panowie moge prosić o zdjęcie gdzie jest umieszczony czujnik wałka rozrządu ?
W moim MK4 niestety problem polega na tym że samochód po dłuższym postoju nie chce zapalić czasami łapie za 2-3 razem a czasami za 4-5 razem (a czasami pada akumulator) wymieniony w pompie zawór wysokiego ciśnienia oraz akumulator niestety bez efektu. Teraz zobaczę czy nie jest to wina tego czujnika
lukaszsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 17:20   #16
rzeczka0311
ford::average
 
Avatar rzeczka0311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Radom
Model: Mondeo Hatchback
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011.X.
Postów: 125
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Forda mam pół roku (2.0 TDCI 140 KM przedlift) od początku czułem delikatne szarpanie podczas stałej jazdy (najbardziej wyczuwalne jest na obrotach w przedziale pomiędzy 1800-2000). Szarpanie jest delikatne. Odczucie podobne jest do przejazdu po „grubych” pasach farby na jezdni. Taka delikatna czkawka / efekt "kwadratowych kół"
Ktoś kiedyś na forum pisał w podobnym przypadku...
"Po wizycie w serwisie usterka została usunięta. Przyczyną był błąd w komputerze spowodowany przez tempomat i dodatkowo była nieszczelność miedzy IC a EGR."
ktoś inny pisał..." Okazało się że generował go niesprawny układ wtryskowy, nie dając przy tym kodów błędów".
jeszcze inny że czujnik położenia wałka rozrządu...
Dodam, że jadąc jednostajnie z tym szarpaniem po włączeniu tempomatu problem znika...
Chciałem uporządkować te informacje,czy ktoś jest w stanie powiedzieć jednoznacznie w czym problem?
rzeczka0311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 21:11   #17
mond007
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-08-2010
Model: S-Max'10FL / Focus'14FL / Mondeo'19FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6Ti-VCT / 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2010 / 2014 / 2019
Postów: 159
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Mam S-Maxa od nowości z silnikiem 2.0 TDCi 140km, zjawisko poszarpywania zauważyłem od samego początku, przy stałej prędkości, przy obrotach ok 2k/min. Obserwowalne przy zimnym silniku. Objaw znika po zdecydowanym dociśnięciu gazu, przyzwyczaiłem się. Na początku zgłaszałem to do serwisu, brali auto na jazdy testowe z podłączonym komputerem ale nic im nie wykazał. Ten silnik tak ma, przypuszczam, że przy delikatnym operowaniu gazem w tych obrotach jesteśmy na granicy wspomagania turbiną, stąd te objawy
mond007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 15:04   #18
juliano2
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 18-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam,
Posiadam podobny problem w swoim mondku mk4 2.0 TDCI z 2008 roku (automat - durashift).
Otóż problemy zaczeły się jakieś 3 dni temu od lekkiego poszarpywania/rwania przy stałej predkości (bez zmiany biegu), były lekkie więc na razie mnie to jakoś nie przeraziło, jednak dziś zarówno na zimnym silniku na niskich obrotach przy dodawaniu gazu dławienie/szarpanie było znaczne, aż później po kilkunasto minutowej jeździe zaczeły się prawdziwe problemy, przy jeździe pod górkę auto zaczeło się strasznie dławić jakby mu mocy zabrakło zaczął się dławić przy dodawaniu gazu aż wyskoczył komunikat usterka silnika, później usterka skrzyni samochód przejechał kilkanaście metrów i zgasł. Po ponownym uruchomieniu wszystko wyglądało ok i ruszyłem, jednak po przejechaniu jakiś 100m problem się powtórzył, wyskoczył komunikat usterka silnika i silnik zgasł. Kolejna próba odpalenia auta pozytywna jednak już się zapaliła i nie zgasła ikonka silnika (ta żółta na górze na conversie) powoli lekko dojechałem jakoś do domu. Dodam, że szarpanie/rwanie/dławienie najbardziej odczuwalne było na wybojach, dziurach itp aż do wyłączenia się silnika. Dodatkowo wydaje mi się, że silnik chodzi głośniej. Kody błędów z testu na conversie pokazują : DTC01 C40168 oraz DTC02 C40268, jednak nic konkretnego nie udało mi się na temat tych błędów znaleźć. Prośba o pomoc w lokalizacji problemu.
juliano2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 20:55   #19
rzeczka0311
ford::average
 
Avatar rzeczka0311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Radom
Model: Mondeo Hatchback
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011.X.
Postów: 125
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

juliano 2 proponuję sprawdzić slawny zawor sterowania turbem.
Ja u siebie to poszarpywanie odczuwam od zawsze ale jest to na tyle delikatne że mnie nie stresuje, zastanawia mnie tylko fakt, że gdy w trakcie poszarpywania włączę tempomat....jak ręką odjął, dlatego zamierzam na początek podmienić pedał gazu bo może to potencjometr świruje.
Miał ktoś taki przypadek?
mond007 u Ciebie problem znika jak włączysz tempomat?
rzeczka0311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 12:09   #20
Corter
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-12-2013
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

No to jeszcze ja się dołączę, żeby nas za mało nie było.
U mnie szarpie szczególnie jak zimny i najmocniej na 4 biegu po przekroczeniu 2200 obrotów. Po nagrzaniu silnika mocne szarpanie zmienia się w mniejsze i odczuwalne jest w zakresie konkretnych obrotów. Na 3 biegu jak pedał gazu przytrzymam w jednym położeniu to dostaje czkawki i jak go tak utrzymam będzie telepał aż dodam lub odejmę gazu. Przy wchodzeniu na obroty (3,4,5) poszarpuje i dokładnie czuć to na pedale gazu. Na razie odwlekałem w czasie temat diagnostyki, bo kiedyś walczyłem z podobnym tematem a Astrze i po wydaniu kupy kasy i wielu wizytach w serwisie nie udało się jej wyleczyć. Obawy mam podobne tutaj, więc starałem się to ignorować, ale zaczyna mnie to wk...
Wymieniłem filtry i liczyłem na poprawę, ale nic się nie zmieniło. Komputer diagnostyczny wypluł jakiś błąd Egr, ale nie zgłębiałem jeszcze o co chodzi. Jeden mechanik, po opisaniu mu objawów, stwierdził że raczej nie chodzi o podawanie paliwa, bo zapaliłby się Check Engine i pewnie auto wchodziłoby w tryb awaryjny. Obstawiał jakieś tematy w stylu Egr, Turbo, przepływka albo inne. Zastanawiałem się od czego zacząć żeby nie rzucić się na głęboką wodę, bo żadna sztuka pojechać do ASO i liczyć na pomoc, ale "fachowcom" jak komp nie wypluje błędu, to blokuje się myślenie i nie mają koncepcji którą połowę auta wymienić żeby działało.
Może ma ktoś jakiś namiar na kumatego człowieka z okolic Wawy lub warsztat, który pasjonuje się takimi tematami? Chętnych do wzięcia kasy jest wielu, ale jak tylko ich teoria w pierwszej diagnozie się nie sprawdzi, to już wtedy zaczyna się ściema.

Ostatnio edytowane przez Corter ; 26-01-2015 o 12:14 Powód: Nie wpisałem wszystkiego.
Corter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , przepustnica



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.