Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2018, 11:30   #41
boldek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-01-2015
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Lekko odświeżam temat i potwierdzam słowa przedmówców. Do wczoraj miałem ten sam problem - po włączeniu bluetootha w telefonie (Moto X Play z Androidem 7.1.1) w ogóle nie był odnajdywany sygnał z modułu bluetooth w aucie. Model auta: Mondeo 2009 z systemem audio Blaupunkt Travelpilot NX (wersja z AUX i USB). Wystarczyło przy wyłączonym zapłonie wyjąć bezpiecznik od audio na 2 min. Po włożeniu cały system audio się zrestartował, trzeba było wprowadzić kod radia i bluetooth zaczął działać poprawnie. Nastąpiło parowanie urządzeń - trzeba wprowadzić w telefonie kod który pojawia się na wyświetlaczu NX'a i po chwili zaczęło się pobieranie listy kontaktów z telefonu, rejestru połączeń, itp. W Conversie pojawiła się dodatkowo ikonka telefonu więc sterowanie połączeniami tel. może się odbywać z kierownicy. Moduł Voice też zaczął działać poprawnie, więc można wykonać połączenie 1 kliknięciem w łopatkę przy kierownicy, a resztę poleceniami głosowymi (u mnie po angielsku, ale widziałem w necie ofertę przerobienia całości włącznie z menu NX'a i automapy na PL).

Poniżej zaznaczyłem o który bezpiecznik chodzi. Skrzynka jest pod deską rozdzielczą, nad nogami pasażera w postaci klapki, którą trzeba odbezpieczyć pokrętłem, aby się otworzyła.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez boldek ; 19-01-2018 o 11:33
boldek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 09:59   #42
riccardo1
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 20-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 3.5
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Witam,
może ktoś poradzi co robić. Samochód nie reaguje na sterowanie głosem oraz po sparowaniu telefonu z Sync słychać tylko na głośnikach rozmówcę, natomiast dzwoniący nie słyszy kierowcy. Fordzik kupiony po naprawie z USA, jest "głuchy" od momentu kupna, więc niestety nie wiem jak było wcześniej. Mikrofon po włożeniu do innego Forda działa, wiązka w porządku - sprawdzona ciągłość przewodów od mikrofonu aż do Synca. Wiązka mikrofonu wpięta w prawidłowe piny Synca. W systemie ustawiono również konfigurację fabryczną. Mikrofon nadal nie działa.
Pomocy,
pozdrawiam
riccardo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 06:53   #43
Rysiek27
ford::beginner
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga III
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2022
Postów: 24
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Dopadło i mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wczoraj działało, dzisiaj nie całkiem: nie słychać sygnału dzwonka przy łączeniu, nie wycisza się radio, a po połączeniu nie słychać rozmówców (w obydwie strony) w systemie audio. A taki byłem zadowolony z tego BT ...

Na szybko resetowałem w opcjach "ustawienia audio" i "ustawienia systemowe", parowałem ponownie obydwa telefony. Miał ktoś takie objawy? Co mogło wysiąść? Czy radzicie tak jak poprzednikom po prostu odłączyć akumulator celem "twardego" zresetowania? To chyba pewniejsze niż zabawa z bezpiecznikami?

(Samochód do Mondeo 2009 z FX-em. Sprawdzałem po numerach seryjnych FX-a i nie jest to niby ta felerna wcześniejsza seria która padała po odłączeniu akumulatora. Ale zawsze jakaś obawa jest ...)
__________________
Kuga Mk3 1.5 EcoBoost, Mondeo Mk4 2.0 pb Kombi Titanium 2009 r., Focus Mk3 1.6 pb 2015 r, Focus Mk1 kombi 1.6 pb + LPG 2000 r., Scorpio 2,5 D Ghia 1987
Rysiek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 07:06   #44
wiktorostrowski
ford::amateur
 
Imię: wiktor
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Ełk
Model: mondeo mk5 2015
Silnik: 2500
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Witam. Może ktoś wie jak rozwiązać mój problem. Początkowo zanikał BT a po pewnym czasie nie mogę sparować telefonu z radiem. Nie działa przycisk PHONE ( zero reakcji) Wymieniłem radio ( identyczne kody ) i dalej nic więc to nie radio tylko komputer. Możliwe że moduł BT albo nie kontaktuje albo padł. Może ktoś z was wie gdzie szukać komputera centralnego w ford Fusion 2015 z Kanady. Pozdrawiam
wiktorostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 10:21   #45
wojtek_mlody
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 21-01-2016
Skąd: Wro
Model: S-max
Silnik: 2.0EB po tym, jak rozleciał się 1.6EB
Rocznik: 2012
Postów: 73
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Cytat:
Napisał wiktorostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Początkowo zanikał BT a po pewnym czasie nie mogę sparować telefonu z radiem.
Hej,

U mnie skończyło się wymiana modułu bt. Padł... A objawy były podobne. W smax moduł bt jest za schowkiem
__________________
Pozdrawiam, Wojtek
Czarny Pekaes 1.6 się rozpadł, teraz niebieski 2.0 Rocznik ten sam 2012
Mody: zawias Eibach + Bilstein B6, heble 325 Evoque - reszta czeka na lepsze czasy
wojtek_mlody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 19:37   #46
pawelostutos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-02-2019
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 1997
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Cytat:
Napisał Jotek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź w jakiej wersji BT pracuje Twój telefon a w jakiej system w samochodzie. Nowsze telefony z BT 4.x mogą nie chcieć współpracować ze starszymi wersjami BT np. 2.x a tu już upgrade softu może nie pomóc.
Święte słowa kolego.Właśnie u mnie wystąpił ten problem.Telefon z wersją bluetooth 4.2 i kolizja przy połączeniu. Więc wziąłem telefon żony z bluetooth 2.7 i połączenie nastąpiło od razu po znalezieniu Audio Ford przez telefon i wpisaniu kodu "0000" Dzięki za podpowiedz,tylko że teraz nie wiem co zmienić? telefon czy Mondziaka?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawelostutos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 10:21   #47
minipudzianek
ford::beginner
 
Avatar minipudzianek
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-01-2017
Skąd: Góra Kalwaria
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Witajcie,

pozwolę sobie dołączyć się do wątku. W Galaktyce 2012r. BT działał do tej pory bez zarzutu - parowałem wiele różnych telefonów, słuchałem Spotifaja przez AUX, rewelacja. Nagle, któregoś pięknego dnia - 2 z 4 telefonów się rozparowały. Przystąpiłem do parowania:

- wyszukuję urządzenie Ford Audio i klikam na telefonie "paruj"
- na radiu wyskakuje kod i słyszę "proszę wprowadzić kod xxxx na telefonie"
- na telefonie pojawia się pole do wpisania kodu z radia
- wpisuję kod z radia, zatwierdzam i nic, widzę Ford Audio jako niesparowane
- robię to samo na innych telefonach, sytuacja analogiczna albo w ogóle brak kodu na radiu, w zależności od telefonu

Mieliście takie objawy? Wygląda, że moduł BT działa, bo przecież prezentuje się kod i urządzenie daje się wyszukać. Myślicie, że wyjęcie bezpiecznika pomoże? Reset do fabrycznych robiłem, urządzenia sieciowe w telefonach też wymazywałem...
minipudzianek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 08:00   #48
Kalin20
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-04-2017
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Witam Koledzy!

W sobotę w moim mondeo (12 rok, po lifcie, kombi) również pojawił się problem z BT/AUX/USB - wszystkie te ficzery przestały działać w czasie jazdy autostradą. Co ciekawe miałem włączone radio i nie korzystałem z tych opcji, które zniknęły. Generalnie wyglądało to tak, że radio przestało grać, convers się wygasił całkowicie po czym wszystko uruchomiło się ponownie. Radio grało więc nie drążyłem tematu. Na drugi dzień chciałem posłuchać muzyki z USB - wchodzę na AUX/CD a tam pusto - świeci napis AUX, brak opcji wyboru BT/AUX/USB przy czym sama funkcja nie działa - po podłączeniu telefonu po kabelku dźwięk nie jest odtwarzany. Później zauważyłem też, że funkcja telefonu też nie działa, nie mogę w nią wejść. Na conversie telefon zniknął.


I teraz najważniejsze czyli rozwiązanie problemu, które zresztą już w tym temacie padło. Usterkę usunąłem przez wyjęcie na 10-15 minut bezpiecznika F43 ze skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Bezpiecznik nie był spalony, nie wyskoczył sam, trzymał się mocno w gnieździe.
Potwierdzam skuteczność tej metody i potwierdzam, że to właśnie ten bezpiecznik resetuje moduł BT w mondeo.

Na koniec ostrzeżenie: jest potrzebny kod z radia bo po wyjęciu bezpiecznika trzeba go wprowadzić. Ale jest też dobra wiadomość - ustawienia radia oraz indywidualne nastawy dźwięku nie zniknęły.
Kalin20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 17:09   #49
Tom-68
ford::amateur
 
Avatar Tom-68
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 11-02-2017
Skąd: BYDGOSZCZ
Model: Ford Mondeo MK IV
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Witam Panowie.

Podepnę się pod ten wątek, ponieważ też zgineło mi połączenie z telefonem oraz USB.
wyjęcie bezpiecznika czy odpięcie klemy nawet na ponad 2 godziny nic nie dało.
Czytałem ten post.
Czy to znaczy że padł mi modem Bluetooth? jaki kupić do MK4 2012 po lifcie ?
Czy na module jest napisany nr. ?
Czy może potrzebne jest nowe opragromowanie? tylko jak wgrać skoro usb nie działa?
Może jest ktoś z Bydgoszczy lub okolic, kto by pomógł?
Tom-68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 20:32   #50
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Modul jest pod schowkiem. Najlepiej go wyjac i sprawdzić numery. Skoro polift to na pewno modul z końcówka 112. Jeśli masz vc po polsku to 212. Jest szansa ze padł. Najlepiej podpiąć pod kompa sprawdzić czy jest polaczenie. Sprawdzić wtyczki, może cos się obluzowalo. Dobrze tez byłoby podmienić na chwile na inny modul. Jeśli inny zadziała to odpowiedz sama się nasuwa...
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.