Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2018, 18:49   #1
marcin790524
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 30-05-2017
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie sztywne koło zamiast dwumasy

Witam:Temat wałkowany ,ale nie znalazłem konkretnych info.do mojego modelu
Ford Focus c max
2.0 tdci 136km
2004r.
Przebieg 216000 tys.km(oryginał)

Kończy mi się sprzęgło cały zestaw LUK (dwumas) kosztuje 2000zł
Zestaw Valeo ze (sztywnym kołem) 1800zł. wiem 200zł nie pieniądze założyłbym jak w oryginale komplet z dwumasą ale...tu zaczynają się schody ponieważ jeżdżę taksówka boje się ze w częstych korkach dwumasa rozpadnie mi się po ok 80000km.Wiedz moje pytanie czy ktoś z was szanowni koledzy i koleżanki założył zestaw Valeo ze sztywnym kołem,w w/w modelu!Jaki jest komfort jazdy itp...
Pozdrawiam

marcin790524 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 05:08   #2
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: sztywne koło zamiast dwumasy

opnii jest wiele ale kolega na forum zamienil dwumase na sztywne kolo i bylo tylko gorzej wiec musial wrocic do dwumasy a przy tym za kazdym razem z kompletem sprzegla, cala zabawa go niezle kosztowala
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 09:50   #3
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: sztywne koło zamiast dwumasy

Są różne szkoły,ale jednoznaczna odpowiedż nie padła.Dobrze byłoby wiedzieć czy Valeo ze sztywnym kołem ma mocniejszy-większy tłumik drgań skrętnych.Wtedy zdaje się nie byłoby żadnego problemu.Największe drgania powoduje zakres obrotów 1500-2500,a więc ten w którym najczęsciej poruszamy się w korkach.Dwumasa faktycznie jest wtedy najwięcej obciążona,a więc nie należy spodziewać się pokonania większego przebiegu niż 100-150 tys km.A i to oby.Korki miejskie wykańczają dwumasowe sprzęgło.Brak dobrego tłumienia drgań skrętnych może spowodować problemy ze skrzynią manualną.W automatach ten problem nie występuje podobno.
Tak czy owak Valeo produkuje raczej udane zamienniki,a już w sprzęgłach radzi sobie całkiem dobrze.Dobre opinie.Może z założenia producenta,zwiększono tłumik drgań skrętnych.Sam jestem ciekaw i jak rozwiążesz ten problem (dokonasz wymiany) to będzie to zapewne przydatna informacja na Forum.Czekamy na info. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem zgłebić temat i okazuje sie że w sztywnym kole jednak są znacznie powiększone sprężyny tłumika drgań.Poza tym w przypadku awarii nie ma potrzeby wymiany koła zamachowego.Z dwumasowym już nie jest tak różowo.Całość.Nowa.
Tak więc zmieniłbym chyba jednak na sztywne Valeo.

Ostatnio edytowane przez Istvan ; 17-01-2018 o 16:20 Powód: nowe dane
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.