Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2020, 15:41   #21
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Znikający olej silnikowy

Cytat:
Napisał Piwerko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy jeśli zaleje go 5w30 lub 5w40 czy jest chociaż cień szansy że nie będzie chlał oleju ? bo dziś sprawdziłem stan oleju po 1300km wcześniej też sprawdzałem było dobrze ale teraz pokazał (zdj) zastanawiam się czy nie sprzedać auta chociaż szkoda mi go bo nie wiem na co trafię mam dylemat bo remont to pewnie 3/4 tyś zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bump:
Sprawa wygląda tak.
Olej na zdjęciu nie wygląda tragicznie, musi być trochę ciemniejszego koloru, jak spala olej zresztą przecież nikt nie płukał silnika by miał być czysty jak łza ale nie oto tu chodzi.

Jaki olej byś nie zalał to będzie go brał, więcej lub mniej wszystko zależy od wielu czynników.

Ja 5 lat temu zrobiłem remont silnika, głowica wyremontowana na fabrykę, tłoki zostały wymienione pierścienie z Łódzkiej fabryki, tyle powinno wystarczyć. Ja miałem blacharkę w stanie idealnym aż żal sprzedawać więc wyremontowałem silnik i 110k jazdy bez problemowej, no może jak brał tak bierze z tą różnicą że przez ten czas od remontu nic się nie dzieje. czyli na 1000km bierze około 200-300ml.
Sprzedaż i kupisz zapewne z podobnym problemem lub jeszcze coś innego będzie mu się działo.
Przemyśl, przelicz koszty, i podejmij odpowiednią decyzję, Ja nie żałuję samochód super się sprawuje, i olej dolać to nie problem, bynajmniej w takiej ilości jak pisałem wyżej.

__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 19:58   #22
szkolny
ford::average
 
Avatar szkolny
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Puławy
Model: C-max ST
Silnik: 2.0 duratec,automat 4F27E
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Znikający olej silnikowy

Tak wygląda olej u mnie po blisko 4tyś/km przejechanych,wymieniany jeszcze w serwisie za granicą,marki nie znanej ale na zawieszce jest 5W30 czyli odpowiedni,historia auta bliżej nie znana.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez szkolny ; 10-06-2020 o 19:55
szkolny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 20:13   #23
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Znikający olej silnikowy

Historia nie jest ważna, masz auto zrobione, jak nie bierze oleju to ok. Zawieszka no jeśli jest na niej prawda to super.
Teraz jeździj i ciesz się samochodem.
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 07:00   #24
Piwerko
ford::average
 
Avatar Piwerko
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 30-01-2020
Skąd: Adamowo k/Płońska
Model: C-Max + Lanos 1.5 8V 98 LPG
Silnik: 1.8 125KM duratec manual
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Znikający olej silnikowy

Witam sprawa z olejem jak na razie się unormowała/uspokoiła, olej w normie nie wiem czemu ale gad musi długo odstać przynajmniej całą noc żeby poziom oleju był taki jak powinien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piwerko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2020, 14:04   #25
matipad
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2018
Model: Grand
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2011/2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: Znikający olej silnikowy

Miałem modeo i zaczal brac olej jak mu gaz zrobiłem. Ale i tak sie wszystko opłacało...0.5l na 1000km.
Lałem jakiś tani olej, byle nie castrol, ktory szybko ucieka.
matipad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.