Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2013, 22:00   #41
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

jak wyciągniesz rozpylacz to wyjmij iglice i pryśnij wd40 węzykiem w środek rozpylacza, to przy okazji sprawdzisz jak rozpyla, tylko go najpierw przetrzyj np. szczotką drucianą tylko lekko.

zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 22:22   #42
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał toomi2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zaleje się wkładając do połowy? Nie będzie tam jakiejś poduszki powietrznej uniemożliwiającej wejście paliwa?

Bump:

Zapytam, choć nie chce mi się wierzyć że wyjdzie tanio.. Jak pisałem we wcześniejszych postach wydałem już u nich 870zł a nastawiałem się na 400 z groszami a usterka nadal jest a wg nich wtryski w miarę ok.
nie zalewasz wtrysku wkładając go do ropy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo przecież cewka nie otworzy i nic to nie da ...

Zalewasz ropę do środka korpusu strzykawką gdy będziesz wkładał nowy zaworek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 22:43   #43
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał toomi2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym tyg. zabieram się do wymiany zaworków i w sumie temat zapowietrzenia będzie mi ważny.
Najlepsza metoda zapewniająca pewne odpalenie auta po wymianie zaworków wtryskiwaczy, to robienie ich pojedynczo, podłączenie przewodu paliwowego i elektrycznego i odpalenie silnika na dwie - trzy minuty. I następny. Przy każdym zabezpieczaj przelew przed zapowietrzeniem. Wszystko trwa tylko nieco dłużej, ale masz pewność uniknięcia kłopotów.
Ja kilka razy robiłem wszystkie na raz i było ok, aż tu raz silnik zupełnie zdechł. Miałem naprawdę duży problem z odpaleniem. Od tej pory robię wtryski pojedynczo i nie ma żadnych problemów. Potem jadę na jazdę samoadaptacyjną, silnik szybko dochodzi do siebie..
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-06-2013 o 22:45
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 22:45   #44
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak wyciągniesz rozpylacz to wyjmij iglice i pryśnij wd40 węzykiem w środek rozpylacza, to przy okazji sprawdzisz jak rozpyla, tylko go najpierw przetrzyj np. szczotką drucianą tylko lekko.
Mówisz o rozpylaczu czyli od zewnątrz obudowę?
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 22:47   #45
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

tak, to wkształcie stożka, na dole wtryskiwacza, rozpylacz ma jeszcze iglicę która wychodzi bez problemu.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 22:48   #46
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsza metoda zapewniająca pewne odpalenie auta po wymianie zaworków wtryskiwaczy, to robienie ich pojedynczo, podłączenie przewodu paliwowego i elektrycznego i odpalenie silnika na dwie - trzy minuty. I następny. Przy każdym zabezpieczaj przelew przed zapowietrzeniem. Wszystko trwa tylko nieco dłużej, ale masz pewność uniknięcia kłopotów.
Ja kilka razy robiłem wszystkie na raz i było ok, aż tu raz silnik zupełnie zdechł. Miałem naprawdę duży problem z odpaleniem. Od tej pory robię wtryski pojedynczo i nie ma żadnych problemów. Potem jadę na jazdę samoadaptacyjną, silnik szybko dochodzi do siebie..
Hmm.. To był mój pierwszy pomysł by robić pojedynczo więc może i racja

Bump:
Cytat:
Napisał dmisieekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie zalewasz wtrysku wkładając go do ropy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo przecież cewka nie otworzy i nic to nie da ...

Zalewasz ropę do środka korpusu strzykawką gdy będziesz wkładał nowy zaworek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O to chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko kto mi na stacji sprzeda 50ml ropy do strzykawki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. heh
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 07:01   #47
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy nie mniej albo tyle samo zapłacisz za wymiane w warsztacie ponieważ oni mają duże zniżki na części i załóżmy sama wymiana zaworka ( o ile sie zgodzą) , powtarzam , wymiana to dla nich pestka i nie wezmą dużo
Pytałem... 600zł za szt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 07:40   #48
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał toomi2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytałem... 600zł za szt.
Jeśli mogę - rada: jeżeli końcówki wtryskiwaczy mają przebieg rzędu ponad 200kkm, to zdecydowanie namawiam na ich wymianę przy okazji wymiany zaworków. Zdziwisz się, jak silnik odżyje i jak zacznie pracować - szczególnie w wyższych zakresach obrotów (3.000 - 4.500).
Nie ma wtrysków nielejących - jedne zaczynają (nowe), inne leją mocniej (stare). Ocena jest optyczna, więc subiektywna. Przebieg 200kkm to już końcówki wyraźnie skatowane i wymiana jest równoznaczna z odczuwalną poprawą osiągów.
Trzeba pamiętać, że o ile zaworki są identyczne do różnych wersji wtryskiwaczy, to końcówek jest kilka różnych - niezamiennych.
Cytat:
Napisał toomi2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko kto mi na stacji sprzeda 50ml ropy do strzykawki
Może być nafta, dostępna w sklepach chemicznych w butelkach... Resztę wlejesz do baku (w paliwie jest 30% nafty)...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-06-2013 o 07:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 07:46   #49
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Zapytam o końcówki w sklepie choć jak zapewne sam zauważyłeś na tym forum, zdania na temat końcówek są podzielone, a chciałbym uniknąć już dodatkowych kosztów przy wydanych w ciągu dwóch miesięcy ponad 4 tys do zakupionego auta...

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba pamiętać, że o ile zaworki są identyczne do różnych wersji wtryskiwaczy
Identyczne? hmm zastanawiało mnie to bo dzwoniąc do sklepu pytali o wszystko łącznie z vin-em twierdząc że symbol jaki mam jest nie do tych wtrysków

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 17-06-2013 o 07:49 Powód: Zbędne cytowanie
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 08:49   #50
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

U Ciebie są:
Rozpylacz L133PBD
Podkładka pod wtryskiwaczem 9001-850B (STALOWA)

Ceny to kosmos rozpylacz delphi to 230zł netto.

Bo wsklepach siedzą osoby które nie mają pojęcia o niczym.
Bez VIN-u to nie zrobią nic bo niczego nie widzieli w życiu.

Co do zaworków są 2 typy.
Ten normalny 94 (TWOJ)
i 95(ale to są koreanczyki tylko na tym zaworku i silniki merca).

Ostatnio edytowane przez zaksiu1985 ; 17-06-2013 o 08:53
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.