Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2017, 19:06   #1
kamil8830
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Żarówki do lamp soczewkowych

Cześć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.!
Jadąc ostatnio kilka razy w nocy zauważyłem, że moje światła mijania nie oświetlają drogi zbyt mocno. Nie jest to związane z ustawieniem lamp. Ja żarówek nie wymieniałem w tym samochodzie nigdy i tak myślę (ponieważ w tym temacie jestem zielony)
1. Jak w ogóle rozpoznać czy dany reflektor jest do żarówek ksenonowych czy halogenowych? Jest jakiś sposób?
2. Czy można technicznie (nie prawnie) włożyć żarówkę halogenową do reflektora do xenonów? i odwrotnie?
3. Czy poprzedni właściciel aby zaoszczędzić mógłby włożyć żarówkę zwykłą halogenową jeżeli np ten reflektor jest dedykowany do żarówek xenonowych?
4. Co mogę zrobić poprawić aby mieć więcej "światła" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
5. Czy żarówki lec mogę włożyć do zwyłego refletora?

aaa bo bym zapomniał mam w samochodzie reflektory soczewkowe skrętne z doświetlaniem zakrętów. Jeśli to w czymś pomoże.
Szukałem w internecie innformacji na ten temat ale jest to jakoś tak chaotycznie napisane.
Proszę o pomoc.

kamil8830 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:21   #2
Dena
ford::average
 
Avatar Dena
 
Imię: RADEK
Zarejestrowany: 09-04-2016
Skąd: Szprotawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: Żarówki do lamp soczewkowych

Jak masz ksenony to masz spryskiwacze reflektorów, do ksenona nie włożysz zwykłej żarówki i odwrotnie chyba ze ktoś założył pseudoksenony, możesz wymienić soczewki, możesz włożyć led ale światła będzie dużo mniej
Dena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:29   #3
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Żarówki do lamp soczewkowych

Ksenony po odpaleniu się automatycznie regulują , nie masz pokrętła przy kierownicy do podwyższania , obniżania światła , spryskiwacze . Jeśli ksenony to nie skrętne. Jak już z doświetlaniem zakrętów czyli dodatkowa żarówka się włącza przy skręcie.
Nie można zakładać innych żarówek bo nie spasuje. Masz h7 to tylko h7 , masz d1s czyli ksenony to podejdzie tylko d1s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolego to Ty nie wiesz jakie masz światła? Można nie umieć wymienić rozrządu , ale nie wiedzieć jakie ma się światła ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj Vin to wyjdzie co masz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4. Zregenerować lampy czy tam odbłyśniki ( koledzy na forum to robią ) lub wymienić żarówki. U mnie po wymianie żarówek niebo a ziemia
5. Żarówki led są niehomologowane i nie poprawią , a pogorszą oświetlenie.

Kolega wyżej napisał , rozwinąłem troche

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 11-04-2017 o 19:32
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:49   #4
kamil8830
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Żarówki do lamp soczewkowych

Znaczy się wiecie, kupiłem samochód wszystko grało świeciło więc się tym nie interesowałem czy to ksenon czy halogen lub led Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale że jechałem nocą i coś mi się ciemno zrobiło jakbym nie miał lamp włączonych to pomyślałem że może sprzedawca jakieś dziadostwo włożył i warto by kupić coś droższego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz czytałem o ksenonach halogenach itp.
Mam reflektory soczewkowe skrętne, mam regulacje wysokości świecenia w samochodzie, i mam spryskiwacze reflektorów. Więc coś mi tu nie pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mój VIN : WF0GXXGBBG7Y17906

teraz były włożone żarówki halogenowe chyba ge h7. Czy jeśli kupiłbym coś z osram to było by więcej światła? np to : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kamil8830 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 20:01   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Żarówki do lamp soczewkowych

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tam wpisz swój VIN i może się jeszcze czegoś dowiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 21:36   #6
massi
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2500T
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Żarówki do lamp soczewkowych

Nezła ta strona. Ale nierzetelna. Np. Pisze ze nie ma podwojnego ryglowania drzwi a w samochodzie mam podwojne ryglowanie, pisze ze nie ma isofix a w rzeczywistosci jest. I nic nie pisze o reflektorach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przynajmniej u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
massi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 21:40   #7
kamil8830
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Żarówki do lamp soczewkowych

Faktycznie, nic tam nie ma o reflektorach i zastosowanej zarówce.
kamil8830 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 21:45   #8
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Żarówki do lamp soczewkowych

Jest napisane o reflektorach, wygooglaj ich nazwę i będziesz wiedział jaka żarówka.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 06:19   #9
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Żarówki do lamp soczewkowych

Cytat:
Napisał kamil8830 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aaa bo bym zapomniał mam w samochodzie reflektory soczewkowe skrętne z doświetlaniem zakrętów
Więc masz zwykłą H7-kę jako źródło światła.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 08:32   #10
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Żarówki do lamp soczewkowych

Cytat:
Napisał kamil8830 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Co mogę zrobić poprawić aby mieć więcej "światła" ?
Żarówki się zużywają. Wraz z czasem świecenia emitują coraz mniej światła. Proces jest powolny i zauważalny dla użytkownika dopiero kiedy włoży jedną świeżą żarówką.

Kup dobre (niekoniecznie najdroższe) żarówki.
Zerknij na testy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Moje wrażenia z Philipsów h7 X-TREME VISION +130% opisałem tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.