Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2015, 12:26   #31
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

Za to w Fieście MK7 jego wyjęcie to 5 minut.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2015, 20:40   #32
romanik99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120km
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

a co trzeba dostrajać
romanik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2015, 21:54   #33
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

Cytat:
Napisał romanik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co trzeba dostrajać
Auto żeby gadało po polsku z modułem wielojęzycznym
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2015, 19:39   #34
romanik99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120km
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

myślałem ze miałeś na myśli dostrojenie w stylu dostosowanie modułu do danego rodzaju samochodu, gdyż wiadomo ze moduły były montowane w różnych modelach forda. a z tego co rozumiem to mówisz o dostosowaniu konkretnego samochodu do polskiego modułu.
Możesz rozwinąć jaki zakres prac jest do wykonania, czy jest ko konfiguracja istniejącego oprogramowania,czy raczej wgranie jakiegoś nowego
romanik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 19:34   #35
romanik99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120km
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz USB i gada po angielsku, to fabrycznie powinien to być 8M5T-19C112-A*

Ten wielojęzyczny to CS7T-14D212-A*

Jak będziesz kiedyś przejeżdżał przez Kraków, to się odezwij, może coś się poradzi.
Jak będziesz miał ten wielojęzyczny to również mogę Ci go dokonfigurować do Twojego auta.

Przy czym wytargania swojego, szczególnie zimą nie mogę obiecać, bo jak wspomniałem wcześniej w C-Maxie połowę konsoli trzeba rozebrać, aby wyjąć schowek. Chociaż w tym 2007-2010 i tak jest lepiej niż w Ghia 2003-2007 - tak trzeba odkręcać również tą konsolę z podłokietnikiem.

sorki ze tak post pod postem. ale temat temat umarl. wyjalem jeszcze raz moduł. faktycznie jest u mnie zamontowany 8M5T-19C112-AL. Próbowałem go rozkręcić, gdyż myślałem ze zobaczę jakaś banalna przyczynę usterki, ale nic nie zobaczyłem ciekawego, płytka elektroniki, żadnych spuchniętych elementów. Skręciłem z powrotem i założyłem jak nie działał tak nie działa.

myślę żeby zamówić z allegro moduł CS7T-14D212-A* i podłączyć dla testu najwyżej zwrócę do 10 dni.

tylko teraz pytanie czy moduł od razu zaskoczy, pytam przede wszystkim po to żeby zdiagnozować czy moduł który kupie jest sprawny.

drugie pytanie w jaki sposób zmienić w nim VC na polski, czy trzeba coś przestawiać czy wskoczy z automatu

i trzecie pytanie co kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] miał namyśli mówiąc do-konfigurować do mojego auta
romanik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 13:22   #36
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

Cytat:
Napisał romanik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co kolega @wrzoch miał namyśli mówiąc do-konfigurować do mojego auta
Takie same moduły były montowane w samochodach z dodatkowym wyświetlaczem i bez tego wyświetlacza. Jeżeli założysz skonfigurowany do pracy z wyświetlaczem dodatkowym (Fiesta Mk7, Focus Mk3) to na przykład w C-Maxie albo Focusie Mk2 nie zadziała. Znaczy będzie działać, ale nie pokaże kodu parowania dla nowych telefonów.

W platformach gdzie konfigurację dzierży BSM (Mondeo na przykład) podobno moduł może sobie ją pobrać sam i się przestawi, w innych trzeba się podpiąć kablem.

Nie wiem jak jest we Fiestach, ale w C-Maxie trzeba było zmienić domyślny język w zegarach, aby zaczął gadać po polsku i powiedzieć mu przez kabel, że teraz siedzi w aucie bez dodatkowego wyświetlacza.

Reasumując. Jeśli kupisz sprawny moduł CS7T-14D212-A*, a wcześniej miałeś 8M5T-19C112-* to o ile z instalacją wszystko jest OK i z radiem powinno:
- po wciśnięciu VOICE zagadać w jakimś języku (co potwierdzi działanie toru audio)
- następnie po wydaniu jakiejś komendy powinien albo ją wykonać, albo się zburzyć, że nie zna takowej (co potwierdzi działanie mikrofonu)
- jeśli masz gniazdo AUX, to powinno działać, a przy uszkodzonym module/torze AUX w radiu/wiązce nie będzie
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 11:13   #37
romanik99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120km
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

witam

otóż kupiłem moduł polski wszystko sobie działa auto gada po polsku, łączy się z telefonem ale jest jeden mały niuans. Stary moduł posiada gniazdo kabla USB, takie specyficzne fordowskie w szarej kostce, ani to usb ani to mini usb ani micro. Natomiast nowy moduł ma gniazdo MINI USB. Podłączając pendriva z muzyką bezpośrednio do modułu ładnie czyta muzykę.

Pomyslałem żeby zrobić sobie taką przejścówkę z mini USB na wtyczkę fordowską na kablu który idzie do gniazda przy lewarku. Wziąłem kabel MINI USB/USB zeszlifowałem pilnikiem USB i wpiąłem do oryginalnego kabla który wychodzi z modułu, gdyż on też posiada 4 PINY jak USB. Efekt jest taki że po wpięciu pendriva następuje inicjalizacja po czym wywala komunikat "USB urządzenie nie jest wspierane"

Czyżby w tym oryginalnym kablu był inny rozkład pinów jak w klasycznym kablu USB? Jak to ugryźć?
romanik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 11:18   #38
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

Sprzedaj kabel starego typu i kup nowego.
Na swój aktualny powinieneś znaleźć bez problemu kupca (te moduły ze złączem starego typu są po prostu tańsze i często ktoś się o te parę złotych połasi, a potem kombinuje), a ten nowego nawet w ASO nie jest drogi.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 13:43   #39
romanik99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120km
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

poradzilem sobie inaczej.

wzialem kabel mini-USB/gniazdo USB długości 1m

rozebrałem gniazdo USB przy lewarku, następnie rozebrałem gniazdo USB w kablu (obciąłem gumową osłone) i lekko przypiłowałem silikon którym były oblane zlutowane kabelki. Tak przygotowany kabel wcisnąłem w obudowę gniazda, doprowadziłem do modułu wszystko poskładałem i sobie śmiga USB, a stary kabelek został w wiązce.

Mozna było zrobić jak mówiłeś ale kabel jest zaizowlowany w wiązce z innymi i trzeba byłoby to wszystko rozwalać, a poza tym 2 godzinki roboty troszke ślusarki i wszystko wygląda jak oryginał

pozdrawiam
romanik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 18:31   #40
DanekRBI
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 15-04-2017
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.25
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

Przepraszam, że odkopuję zombie, ale chciałbym zapytać jeszcze raz o moduł bluetooth.
Romanik, chciałbym zapytać, czy moduł dobrze chodzi po Twoich próbach naprawy?

Piszę bo mam podobny problem do Twojego, moduł prawdopodobnie jest uszkodzony. Niestety mam sprowadzony samochód i moduł jest niemieckojęzyczny, natomiast w komputerze pokładowym mam już po polsku wszystko.
Mam do Was parę pytań:
1. Czy mogę wymienić ten moduł na taki z innym językiem (najlepiej polskim)?
2. Czy mogę wymienić go na moduł z USB? Mój model to 8M5T-19G488-BL czyli chyba nie ma usb, prawda?
3. Nie mam gniazda usb koło ręcznego, ale jakby działał moduł w taki sposób, że mógłbym podpiąć usb to mógłbym nawet ukryć ten kabel w schowku i też byłoby dobrze. Czy takie coś by się dało zrobić?

Dzięki wielkie za jakiekolwiek informacje.
DanekRBI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , aux , bluetooth mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.