Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2019, 21:08   #1
Ringostar
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-11-2017
Skąd: Lubin
Model: cmax
Silnik: 1,5
Rocznik: 2017
Postów: 39
Domyślnie Konserwacja podwozia

Witam !
Właśnie się zastanawiam na zakonserwowaniem podwozia , w ASO powiedziano mi że nie mogę nic sam robić bo zerwą gwarancję . Przy okazji zauważyłem minimalny brak konserwacji fabrycznej w okolicy progu . Oczywiście pokazałem to mechanikowi w serwisie , ale on stwierdził że tak może być - a ja myślę że mnie spławił . Co o tym myślicie czy powinni w ramach gwarancji uzupełnić to ? skoro ja sam nie mogę z tym nic robić . A wygląda to tak na zdjęciach z jednej i dla porównania z drugiej strony :

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ringostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2019, 09:04   #2
zdzisław 19691118
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Białystok
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 i
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia

Hej kolego nic nie rób bo stracisz gwarancje ja mam forda z 2003 r i dopiero teraz miejscami pojawia sie ruda na podwoziu ale minimalnie
zdzisław 19691118 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2019, 18:13   #3
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia

Jeśli auto jest na gwarancji, to zamiast "nie rób nic" lepiej chyba zgłosić to na gwarancji jako usterkę, oficjalnie, niech mechanik który twierdzi, że jest ok, da to na piśmie, dokumentując swoimi zdjęciami. Wtedy będziesz miał dokument, że zgłaszałeś, jeśli zacznie się dziać. Jeśli auto nie jest już na gwarancji i chodzi tylko o gwarancję na perforację, to nie bardzo widzę powód, dla którego nie można samodzielnie wykonać konserwacji we własnym zakresie.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 14:53   #4
Ozik
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 01-03-2016
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia

Skoro nie można nic wykonać we własnym zakresie to niech się biorą nygusy do roboty. Wygląda to na brak zabezpieczenia łączenia progu z podłogą, więc dla świętego spokoju lepiej zgłosić to jako usterkę. W takich zakamarkach wilgoć może sobie kiedyś znaleźć dobre warunki do rozwoju korozji.
Ozik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 20:11   #5
Ringostar
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-11-2017
Skąd: Lubin
Model: cmax
Silnik: 1,5
Rocznik: 2017
Postów: 39
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia

Odpowiedź Ford Polska :
Uprzejmie dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Kontaktu z Klientami Ford Polska Sp. z o.o. W odpowiedzi na Pana zgłoszenie informujemy, że skonsultowaliśmy zgłoszoną przez Pana sprawę z naszym ekspertem do spraw blacharsko lakierniczych. Otrzymaliśmy informację, że nie ma normy, określającej zakres dodatkowego zabezpieczenia grubopowłokowego. Widoczne na zdjęciach niepełne pokrycie nie jest wadą fabryczną i nie wymaga dodatkowych działań.

Co Wy na to ?
Ringostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 21:48   #6
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia

Jestem w posiadaniu dwóch fordów, które podlegają gwarancji fabrycznej i w obu zabezpieczyłem w pierwszym tygodniu użytkowania, nie, nie w aso. Przy przeglądach powłoki lakierniczej nigdy żadnych niepożądanych uwag nie usłyszałem, mało tego, zdążyło sie mi usłyszeć słowa poparcia.
Zdaje sobie sprawę że jakby sie coś pojawiło to by mogła sie wywiązać dyskusja. Teraz w teorii, co mają górne blachy wspólnego z zabezpieczeniem podwozia? Przeczytajcie dokładnie co podlega gwarancji przez te 10 lat
Ja zabezpieczam na bogato, cały spód, profile zamknięte, progi drzwi, klapy, nawet pod osłonami
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2019, 19:43   #7
jb1973
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-11-2019
Model: C-MAX
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia

Witam.
Robiłem zabezpieczenie w ASO 660 zł zdecydowałem się ze względu na większe zaufanie niż u Janusza w garażu.
Przy odbiorze oglądałem jak to zrobili i jestem zadowolony.
jb1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2019, 20:04   #8
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Wrzuć foty
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.