Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2016, 11:00   #1021
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
A ja zauważyłem że jak jest samochód na zakręcie i mamy skręconą kierownice ( co logiczne w sumie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) to nie przyśpiesza do zadanej prędkości, dopiero po wyjściu z zakrętu.
Jest dokładnie jak napisałeś. Na zakrętach nie przyspiesza jak ma przyspieszyć. Mało tego, jak jest duży zakręt to odpuszcza gaz, co jest poprawnym zachowaniem, bo zwiększa przyczepność poprzez zmniejszenie siły odśrodkowej.

Zauważ jeszcze, że jadąc np. na autostradzie za autem które Cię ogranicza prędkościowo, jak wrzucisz kierunek i ruszysz lekko kierownicą to on od razu przyspiesza. Jak zrobisz to bez kierunku, to przyspiesza dużo później.

__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 11:30   #1022
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Ale to trzeba kierunek włączyć czy wystarczy tak lekko ( na trzy piknięcia) ?

Co do przyśpieszania na zakrętach , to jeśli już jest osiągnięta zadana prędkość i nic przed nami nie ma to oczywiście sam nie zwalnia na zakręcie.

Generalnie mówimy np. o sytuacji gdy na np. S1 gość przede mną mnie hamuje i przed zakrętem zjeżdża na prawy pas. Wtedy mondek przyśpiesza do momentu zakrętu , na samym zakręcie już nie, dopiero po wyjściu z niego.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 29-01-2016 o 11:32
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 11:49   #1023
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mało tego, jak jest duży zakręt to odpuszcza gaz, co jest poprawnym zachowaniem, bo zwiększa przyczepność poprzez zmniejszenie siły odśrodkowej.
Tu bym mocno dyskutowal czy to bezpieczne. Tzn jesli odpusci gaz aby nie przyspieszac (i to plynnie) a tylko utrzymac predkosc to OK. Ale jesli odpusci gaz tak ze zacznie zwalniac to moze bardzo destabilizowac auto (tzw. lift oversteer) a w rezultacie byc bardzo niebezpieczne.

W kazdym razie nigdy czegos takiego nie doswiadczylem. Poza tzw falszywym dzialaniem kiedy to sasiednim pasem podazaly inne pojazdy i to ich wykrycie spowodowalo odpuszczenie gazu.




Cytat:
Generalnie mówimy np. o sytuacji gdy na np. S1 gość przede mną mnie hamuje i przed zakrętem zjeżdża na prawy pas. Wtedy mondek przyśpiesza do momentu zakrętu , na samym zakręcie już nie, dopiero po wyjściu z niego.
Moze za malo jezdzilem, ale na razie nie zauwazylem. W instrukcji tez nie ma o tym slowa, za to jest o odwrotnej sytuacji. Jesli w zakrecie auto, ktore jest sledzone wiazka radaru z tej wiazki wyjedzie (schowa na skutek jazdy po luku), to nalezy miec sie na bacznosci bo auto zacznie przyspieszac.

Ale jesli to dziala tak jak mowisz to fajnie.

edit: poprawilem cytowanie
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 29-01-2016 o 12:19
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 12:16   #1024
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jesli to dziala tak jak mówisz to fajnie.
Mnie się to zdarza na S1 , na lokalnych drogach nie zauważyłem. Być może to zależy w jakiś sposób od prędkości, bo ostatnio jeżdżę trochę szybciej i zdarza mi się to zdecydowanie powyżej 100 km/h.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 29-01-2016 o 12:28
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 15:25   #1025
siara1983
ford::average
 
Avatar siara1983
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4 Titek S
Silnik: 2.0 tdci 177/403
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zauważ jeszcze, że jadąc np. na autostradzie za autem które Cię ogranicza prędkościowo, jak wrzucisz kierunek i ruszysz lekko kierownicą to on od razu przyspiesza. Jak zrobisz to bez kierunku, to przyspiesza dużo później.
No to jak z tym kierunkiem? trzeba calkiem wlaczyc czy wystarczy na 3 mrugnięcia
siara1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 19:48   #1026
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W instrukcji tez nie ma o tym slowa, za to jest o odwrotnej sytuacji. Jesli w zakrecie auto, ktore jest sledzone wiazka radaru z tej wiazki wyjedzie (schowa na skutek jazdy po luku), to nalezy miec sie na bacznosci bo auto zacznie przyspieszac.
Zacznie przyspieszać tylko na chwilę, bo jak się zbliżysz nawet na łuku to wykryje.

W ogóle ciekawi mnie szerokość tej wiązki. Bo nasz ACC jest statyczny, czyli nie zmienia kąta wraz z ruchem kierownicy. Niemniej zauważyłem, że w łuku jak mam skręcone koła, to inaczej interpretuje wiązkę. Wielokrotnie miałem auto tak, że powinien je wykryć i zahamować, a tego nie zrobił. Tak więc mimo, że rada jest statyczny, to jest jakiś dynamizm czy to w wiązce czy interpretacji w oparciu o skręt.


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 3 mrugnięcia wystarczą. Na początku tego nie zauważyłem, ale po pewnym czasie.


Ogólnie z ACC trzeba się nauczyć jeździć. Pierwsze moje wrażenie było bardzo negatywne. Denerwowało mnie trzymanie dużej odległości. Jednak obecnie potrafię duże odległości przejechać cały czas na ACC i to przy naprawdę sporym ruchu. Teraz nie oddałbym ACC za nic.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 19:57   #1027
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie

Dziś sprawdziłem i na 100 % nie przyspiesza na zakręcie i to przy prędkości nawet 40 km/h


Wysłane za pomocą Tapatalk 2
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 20:02   #1028
siara1983
ford::average
 
Avatar siara1983
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4 Titek S
Silnik: 2.0 tdci 177/403
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał


[MENTION=251728
siara1983 - 3 mrugnięcia wystarczą. Na początku tego nie zauważyłem, ale po pewnym czasie.


Ogólnie z ACC trzeba się nauczyć jeździć. Pierwsze moje wrażenie było bardzo negatywne. Denerwowało mnie trzymanie dużej odległości. Jednak obecnie potrafię duże odległości przejechać cały czas na ACC i to przy naprawdę sporym ruchu. Teraz nie oddałbym ACC za nic.
no to widzisz mamy problem....bo spróbuj cos nauczyc kobiete w tym prrzypadku moją żone do czegoś nowego w samochodzie... ja na codzien uzywam innego auta,,,,nie będe pisac jakigo bo to nie to forum.

Ostatnio edytowane przez siara1983 ; 29-01-2016 o 20:05
siara1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 08:18   #1029
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ogóle ciekawi mnie szerokość tej wiązki. Bo nasz ACC jest statyczny, czyli nie zmienia kąta wraz z ruchem kierownicy. Niemniej zauważyłem, że w łuku jak mam skręcone koła, to inaczej interpretuje wiązkę. Wielokrotnie miałem auto tak, że powinien je wykryć i zahamować, a tego nie zrobił. Tak więc mimo, że rada jest statyczny, to jest jakiś dynamizm czy to w wiązce czy interpretacji w oparciu o skręt.
Tak, też to zauważyłem , na suchej drodze można zaryzykować, bo w końcu reaguje ,ale z opóźnieniem. Na mokrej trochę strach czekać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 17:34   #1030
Adepak
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 23-08-2015
Skąd: Kraków
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2011
Postów: 48
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Witam wszystkich
Dzisiaj rano skończylem przegladac cały wątek , a jest tego troche .
Bardzo mnie zaciekawił temat , i od razu sprawdzam czy mam instalacje.
Instalacja radaru jest, ale modułu nie było.
Po instalowaniu modułu BT, ktorego równiez nie bylo, została mi cała wiazka w której ten fragment był w całosci.
Mimo że jestem laikiem, postanowiłem sprobować i dzień zakończony sukcesem, wiazka zainstalowana zgodnie z instrukcją kolegi MaXyM, wielkie dzieki za instrukcje .
Mam nadzieje ze wszystko dobrze poskładalem.
Teraz kompletować czesci, Hala mam w standardzie.
Pozdrawiam
Adam
Adepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.