Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2017, 18:29   #1
PSYCHOLX
ford::average
 
Avatar PSYCHOLX
 
Imię: Maro
Zarejestrowany: 10-03-2015
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,0 LPG
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Kolizja z mojej winy Parę pytań

witam
i mnie się przygoda trafiła przetarłem gościa zmieniając pas ruchu
niestety z mojej winy ale obyło sie bez policji
Teraz pora naprawic auto w ASO
AVIVA AC
z moich obserwacji
1.Delikatnie przetarte z małymi ryskami drzwi pasarzera przód
2. Przetarte i mała wgniotka drzwi tylnie (słychać podczas naciskania blachy jakby się coś odlkeilo w środku )
3.nadkole !!
4. i błotnik z lekkim wgłebieniem i przetaciem od lusterka

Na co zwrócic uwagę rzeczoznawcy przy oględzinach
Czy bedą wymienili tylko poszycie (blache) czy całe drzwi czy zabawa w szpachlowanie jak to będzie w przypadku nadkola i błotnika
poniżej fotoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PSYCHOLX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 23:17   #2
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Kolizja z mojej winy Parę pytań

Eee takie otarcia.
Większość to brud i farba z tamtego samochodu.
Będzie polerka lakieru, a tam gdzie odrapane do blachy trzeba pomalować.
Co do drzwi, trzeba rozebrać boczek i zobaczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2017, 07:26   #3
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Kolizja z mojej winy Parę pytań

Cytat:
Napisał Konani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie polerka lakieru
I co niby da? wgniotów nie usunie. Pozostaje wymiana drzwi lub klepanie i szpachla.
Cytat:
Napisał Konani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tam gdzie odrapane do blachy trzeba pomalować.
Na prawdę? Teraz autor wie co ma robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał PSYCHOLX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na co zwrócic uwagę rzeczoznawcy przy oględzinach
Może mu jeszcze na pytanie, które zadał odpowiesz?

Jak miałem podobne zdarzenie tyle, że likwidowane z OC to rzeczoznawca bez łaski przyznał nowe drzwi.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2017, 10:12   #4
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Kolizja z mojej winy Parę pytań

Klepie to się żonę po tyłku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Takie wgniotki nie są duże , rysy nie są głębokie, więc wszystko do zrobienia. Nadkole lepiej wymienić, bo najgorzej dostało i złapie prędzej czy później korozja.
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2017, 23:42   #5
PSYCHOLX
ford::average
 
Avatar PSYCHOLX
 
Imię: Maro
Zarejestrowany: 10-03-2015
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,0 LPG
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Kolizja z mojej winy Parę pytań

podobnież maja wymienic poszycie tylnich drzwi bo za duza wgniotka , próg jakoś wyciagnać i pewnie szpachla
a przednie sam niewiem
Będę całość robił w Ford Lubin
PSYCHOLX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 11:46   #6
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,133
Domyślnie Odp: Kolizja z mojej winy Parę pytań

Maro....... nie wiem ile miałeś samochodów które były podobnie naprawiane ale ja wiem sporo w tym temacie . M/innymi mój syn 15 lat pracował w autoryzowanym serwisie jako lakiernik .
Moim zdaniem to nie gódź się na żadną wymianę poszycia czy nadkola bo wszystkie takie dokładki to pokażą ci korozję już po 1,5 roku (oryginalnie nadwozie jak i drzwi są ocynkowane i 100 razy lepiej zabezpieczone niż jakieś wstawki poszycia drzwi czy nadkole). Są fachowcy którzy się zajmują wyciąganiem wszelakich wgnieceń nadwozia bez ingerencji palnika . Jak trafisz na fachowca to pewnie da sobie radę nawet bez lakierowania lub tylko ścieniuje że nie będzie śladu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 14:00   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,679
Domyślnie Odp: Kolizja z mojej winy Parę pytań

Jakie nadkole ja się pytam?

Nadkole to jest to plastikowe albo z włókniny coś (nie koroduje) co znajduje się jak sama nazwa wskazuje NAD KOŁEM. Jak to niby popsułeś przy takiej obcierce?

Nie napisałeś jakie masz dokładnie to ubezpieczenie. Przy naprawie z OC możesz rumakować, przy naprawie z AC to co uda się ugrać zależy od tego co masz w OWU. Raczej wątpię, że mają tylko jedną opcję.

Największa lipa, że wjechało na tylny błotnik.

Na wymianę drzwi nie licz. Masz 9-letnie auto - możesz o tym zapomnieć. Koszt wymiany drzwi na nowe to kilka tys. sztuka, a i tak muszą je malować, także nikt na takie coś Ci nie pójdzie.

Co do tego na co zwrócić uwagę - żeby o czymś nie zapomnieli.

Zobacz czy przypadkiem nie masz jakiegoś zarysowania na feldze z tyłu, którego nie dałoby się podciągnąć. Przy zarysowanej feldze kwalifikują cąłą do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź powierzchnię boczną opony. Przy uszkodzeniu opon liczą amortyzację, ale MUSZĄ uwzględnić to, że opony wymienia się parami. Także jakbyś miał coś na prawej to lewą też muszą uwzględnić, oczywiście o ile uszkodzenia opon nie są wyłączone w OWU.

Przyjrzyj się dokładnie całemu bokowi. Nawet małe zadrapanie/przetarcie na zderzaku kwalifikują do malowania. Lusterko masz całe, także przed lusterkiem nie ma co szukać.

Na 90% pierwsza wycena będzie zaniżona. Podejdź z tym do jakiegoś lakiernika i zweryfikuj stawki i zakres prac.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 16:08   #8
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Kolizja z mojej winy Parę pytań

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wymianę drzwi nie licz. Masz 9-letnie auto - możesz o tym zapomnieć. Koszt wymiany drzwi na nowe to kilka tys. sztuka, a i tak muszą je malować, także nikt na takie coś Ci nie pójdzie.
A po co masz AC? Chyba nie po to żeby trytkami i taśmą łapać po dzwonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie uznali wymianę drzwi w "nastoletnim" Mondeo.
Kolega będzie w ASO Re-wo Lubin likwidował więc watpię, że ASO zgodzi się na szpachlę i młot
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 19:02   #9
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Kolizja z mojej winy Parę pytań

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zawsze myślałem że to plastikowe to błotnik. Nazwa mówi o ochronie przed błotem w różnych pojazdach np rower. Do rowera nie kupisz nadkola, tylko błotnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wpisuję w google błotnik i nadkole i faktycznie coś tu przekręcone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 21:50   #10
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,679
Domyślnie Odp: Kolizja z mojej winy Parę pytań

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie uznali wymianę drzwi w "nastoletnim" Mondeo.
Pytanie jakie AC, jakie warunki (OWU), jaka składka i w końcu ... jaki ubezpieczyciel.

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trytkami i taśmą łapać po dzwonie
Jeżeli to na zdjęciach nazywasz dzwonem.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.