Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2019, 16:25   #1
Osinskiluk
 
Postów: n/a
Domyślnie Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Witajcie.

Od około miesiąca jestem posiadaczem s-maxa 2.0 EB 240km.
Samochod ma ok 1roku i 20k km. Kupiłem używany bo nowego się nie da z tym silnikiem, więc nie wiem czy tak było od nowości.
Zauwazylem że przy puszczeniu gazu w samochodzie pojawia się dziwny dźwięk. Ciężko go jakoś opisać bo to ani świst ani skrzypienie a tym bardziej nie zgrzyt czy stukot. Czasem słychać to cicho czasem głośniej, czasem około 1s czasem dłużej. (jak by to opisać to takie phufufufu z lekkim gwizdem gdzie długość dźwięku wydłuża się przez dodawanie fufufu xD) Mam wrażenie że dźwięk pokrywa się czasowo z synkiem powietrza z turbiny (zawór upustowy) który przy otwartych oknach słychać dość wyraźnie (swoją drogą czy to normalne że ta turbina tak psyka co puszczenie gazu? W innych turbo benzyna tego nie miałem)
Moje pytanie kieruje głównie do posiadaczy takiego silnika. Czy też macie taki dźwięk przy puszczeniu gazu? Najlepiej to słychać gdy:
Zamkniemy okna, jedziemy ok 40-60 km/h muzyka wyciszona oczywiście 😉. Z moich obserwacji wynika że nie ma znaczenia czy pałujeny czy jedziemy miejskim tempem między światłami. Nie znalazłem też zależności między sposobem jazdy a głośności długością tego dźwięku.
Strasznie mnie ten dźwięk denerwuje...


Ostatnio edytowane przez Osinskiluk ; 07-06-2019 o 16:27
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2019, 05:49   #2
MaRo2k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Taki dzwięk ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jak to coś podobnego to masz uszkodzony zawór DV
MaRo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2019, 19:26   #3
Gural bagienny
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Nowa huta
Model: Ford Smax
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Na 💯%masz kosmitę w silniku .
Gural bagienny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 09:09   #4
Osinskiluk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał MaRo2k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki dzwięk ?

https://www.youtube.com/watch?v=2OjcZ8Dgpc8

jak to coś podobnego to masz uszkodzony zawór DV
Dzięki za odpowiedź. Dźwięk jest dość podobny. Muszę zajrzeć pod maskę i posłuchać wtedy.
Byłem z tym w ASO ale mówią że tak ma być. Szczerze mówiąc trochę mnie to dziwi że w nowym samochodzie takie dźwięki są normalne...
Może znajdzie się ktoś z okolic Warszawy kto ma takiego esia 2.0eb? Chciałbym się nausznie przekonać że panowie z ASO nie kłamią i że tak ma być...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 11:54   #5
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Jeżeli słychać tylko świst to jest to OK. Szczególnie słychać jak puścisz gaz przy jechaniu wzdłuż ekranów dźwiękowych - wtedy najlepiej to słychać. Jeżeli jest furkotanie jak na filmie z YT to jest uszkodzony zawór DV. Słychać to nawet na postoju z podniesioną maską. W mojej zregenerowanej turbinie naderwał się gumowy grzybek i zaczął tak furkotać. Turbina miała 155 tys km. Wymieniłem zawór DV i turbo znowu sobie tylko poświstuje.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2019, 07:26   #6
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Dżwięk z tego filmiku przypomina parskanie konia mechanicznego.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2019, 07:28   #7
Osinskiluk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli słychać tylko świst to jest to OK. Szczególnie słychać jak puścisz gaz przy jechaniu wzdłuż ekranów dźwiękowych - wtedy najlepiej to słychać. Jeżeli jest furkotanie jak na filmie z YT to jest uszkodzony zawór DV. Słychać to nawet na postoju z podniesioną maską. W mojej zregenerowanej turbinie naderwał się gumowy grzybek i zaczął tak furkotać. Turbina miała 155 tys km. Wymieniłem zawór DV i turbo znowu sobie tylko poświstuje.
U mnie słychać świst przy otwartych oknach, najlepiej przy ekranie jak piszesz, ale przy zamkniętych oknach słychać nie świst tylko takie furkotanie/skrzypienie. Czasami bardo krótko, czasami dłużej.
Muszę wreszcie zajrzeć pod tą maskę i posłuchać.. Może spróbuję to nagrac

No i moja turbina ma 20000km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Osinskiluk ; 11-06-2019 o 07:30
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 09:35   #8
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał Osinskiluk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie słychać świst przy otwartych oknach, najlepiej przy ekranie jak piszesz, ale przy zamkniętych oknach słychać nie świst tylko takie furkotanie/skrzypienie. Czasami bardo krótko, czasami dłużej.
Muszę wreszcie zajrzeć pod tą maskę i posłuchać.. Może spróbuję to nagrac

No i moja turbina ma 20000km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otwórz maskę, połóż włączony telefon z nagrywaniem filmu na przednim pasie i dodaj gazu.
Uszkodzony DV będzie słychać od razu na nagraniu.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 21:12   #9
Osinskiluk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otwórz maskę, połóż włączony telefon z nagrywaniem filmu na przednim pasie i dodaj gazu.
Uszkodzony DV będzie słychać od razu na nagraniu.
Włączyłem dyktafon ale nie da się tego słuchać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sttraszny huk. Wydaje mi się ze nic tam nie słychać zresztą.
nagrałem filmik ze środka i tam to słychać 2 razy. Dźwięk jest nieco inny na żywo ale to i tak najlepsze co mi się udało nagrać.
te zgrzyty na końcu to buty o pedał tak mi jakoś guma nie pasuje jedna do drugiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś byłem jeszcze raz w aso z tym i diagnosta po przejażdżce powiedział że nie słyszy nic niepokojącego...
Muszę znaleźć kogoś z takim autem i zobaczyć czy faktycznie tak ma być,,, może ja jestem przewrażliwiony...
Czy jest tu ktoś kto ma s-max mk2 2.0 EB i mieszka w stolicy lub okolicy?

https://megawrzuta.pl/download/f8c90...80cb3641a.html filmik ok 22mb
w 2 i 6 sekundzie to słychać. Czasem dźwięk jest dłuższy. tu takie pojedyncze kwękania



znalazłem filmik na którym brzmi to podobnie . https://www.youtube.com/watch?v=h8O1qgO-ynY
teraz pytanie jak zmusić ASO do reakcji... ma sie rozje@#$ calkiem to wymienią? czy może czekac aż skończy sie gwarancja (jeszcze 3 lata ćwierkania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Ostatnio edytowane przez Osinskiluk ; 14-06-2019 o 22:09 Powód: zapomniałem dodać plik
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 12:50   #10
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Możemy się umówić na "przesłuchanie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja odgrzebie gdzieś nagranie jak było słychać mój DV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.