Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2013, 21:19   #11
Ricz1927
ford::beginner
 
Avatar Ricz1927
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Podpinam się pod temat. Mam takie pytanie. Mam zamiar kupić sobie NOWE zimówki Nokian WR D3 205/60R16 92 H Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zastanawiam się czy profil nie będzie za wysoki? Fabrycznie jest 55, a 60 to nie duża różnica, zastanawiam się czy nie będą trzeć o nadkola i czy przy skręcaniu nie będzie problemu? Czekam na odpowiedź!

Ricz1927 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 23:10   #12
Ricz1927
ford::beginner
 
Avatar Ricz1927
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 43
Wink Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie podejście firm ubezpieczeniowych, na forum był już poruszany taki temat. Raz miałem małą kolizję i rzeczoznawca bardzo dokładnie zrobił opis kół. Dlatego chyba jest to ważne przy większej wartości pojazdu.
Chłopaki, jak macie np. indeks "H" czyli 210km/h to szybciej na tych oponach nie pojedziecie niż te 210km/h! a tak na marginesie, to kto normalny w zimę tyle zasuwa???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ricz1927 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 23:44   #13
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Chłopie po co kombinować, daj jak fabryka napisała i tyle. Pamiętaj o poprawnych indeksach prędkości i nośności.

Pozdro!
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2013, 10:07   #14
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał Ricz1927 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chłopaki, jak macie np. indeks "H" czyli 210km/h to szybciej na tych oponach nie pojedziecie niż te 210km/h! a tak na marginesie, to kto normalny w zimę tyle zasuwa???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Indeks opon nowej Kugi jest V - zgodnie ze świadectwem zgodności WE (czytaj wszystkie wpisy a nie tylko ostatni). Tu nie jest mowa o prędkości jaką rozwijasz bo nie znaczy to że jeżeli jeździsz max 140 to kupisz opony o takim indeksie "N" . Samochód ma gwarancję i AC. Nie każdy kupując nowe opony zwróci na to uwagę i w tym rzecz aby uniknąć później jakichkolwiek problemów.
Swoją drogą zima nie zawsze oznacza zasypane i oblodzone drogi.

PS. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jankowalski973 ; 26-09-2013 o 10:28
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2013, 17:50   #15
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Indeks opon nowej Kugi jest V - zgodnie ze świadectwem zgodności WE (czytaj wszystkie wpisy a nie tylko ostatni). Tu nie jest mowa o prędkości jaką rozwijasz bo nie znaczy to że jeżeli jeździsz max 140 to kupisz opony o takim indeksie "N" . Samochód ma gwarancję i AC. Nie każdy kupując nowe opony zwróci na to uwagę i w tym rzecz aby uniknąć później jakichkolwiek problemów.
Swoją drogą zima nie zawsze oznacza zasypane i oblodzone drogi.

PS. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może rzeczywiście tak jest jak mówisz bo ubezpieczalnie lubią robić problemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zgodzę się jednak że do Nowej Kugi pasują tylko V. Nie znam świadectwa zgodności ale pisałem do kilku salonów forda. Oni sami zaproponowali mi takie opony:
Dunlop SP WINTER SPORT 3D 99H
Fulda KRISTALL 4X4 103H XL
Nokian WR A3 103V XL

Jak widzisz w dwóch pierwszych jest indeks H a więc gdyby stwarzali mi z tego powodu problemy to pokażę im maila od nich samychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie masz się co martwićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2013, 20:07   #16
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Nie zgodzę się jednak że do Nowej Kugi pasują tylko V. Nie znam świadectwa zgodności ale pisałem do kilku salonów forda. Oni sami zaproponowali mi...
To nie jest rozmiar żeby nie pasowały.
Jeżeli jesteś właścicielem auta świadectwo powinni Ci wydać z pozostałymi dokumentami.
Opony proponują takie jakie mają.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 14:07   #17
karole
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-05-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał tbos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jeżdżę na Nokian WR A3 235/55R17 103 V
Rozumiem, że piszesz o Nokian WR A3 235/55R17 103 V XL ?

One mają rant ochronny na felgę? Bo nie znajduję...
karole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 21:15   #18
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Może rzeczywiście tak jest jak mówisz bo ubezpieczalnie lubią robić problemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zgodzę się jednak że do Nowej Kugi pasują tylko V. Nie znam świadectwa zgodności ale pisałem do kilku salonów forda. Oni sami zaproponowali mi takie opony:
Dunlop SP WINTER SPORT 3D 99H
Fulda KRISTALL 4X4 103H XL
Nokian WR A3 103V XL

Jak widzisz w dwóch pierwszych jest indeks H a więc gdyby stwarzali mi z tego powodu problemy to pokażę im maila od nich samychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie masz się co martwićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej było wielokrotnie wałkowane:
- letnie opony muszą mieć indeks prędkości zgodny z homologacją,
- zimowe mogą mieć indeks mniejszy (nie mniejszy niż 160 km/h) ale jeśli zimą masz indeks mniejszy niż homologacja samochodu, to w samochodzie w widocznym dla kierowcy miejscu musi być nalepka z napisaną maksymalną prędkością.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 22:16   #19
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

No to sprawa indeksu załatwiona. Maże ktoś zaproponuje jakieś "kółka"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2013, 12:26   #20
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Ja właśnie odebrałem moje Bridgestone Blizzak LM80 EVO 235/55 R17 99 H Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Felgi też już zamówione, za 3 tygodnie przekładka i jak tylko pojeżdżę trochę po śniegu to od razu napiszę co i jakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale pewnie to będzie dopiero styczeń nie wiem czy to was ratujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga , opony zimowe


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.