Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2019, 08:33   #11
ernestowski
ford::amateur
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 10-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat

Cytat:
Napisał dzikrobert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a nie ma co oszukiwać że jeśli ktoś kupuje nowe auto to że będzie mu robiło różnice 1-2 litra na 100 więcej,
To zależy od konkretnego przypadku, tego co ktoś oczekuje. Przy tym cześć oczekiwań się wyklucza, np.
niskie spalanie z automatyczną skrzynią hydrokinetyczną, taką jak w Fiesta czy Mazda 2. Polo i Ibiza mają DSG, które nie ma dużego wpływu na spalanie, ale są sporo droższe w zakupie.

Żona ma 25 km do pracy, co z drobnymi wypadami na zakupy itp. daje rocznie ok. 20 tyś. km. Spalanie większe o 1 litr to portfel cieńszy o 1 tyś. zł. rocznie. Przy 5 latach eksploatacji wychodzi za darmo kilka pakietów wyposażenia, albo część kwoty na kolejne nowe autko.

Żona miała trudny wybór, bo podstawowe wymaganie to skrzynią automatyczna, potem wygląd, a na koniec finanse. Na placu boju stanęły: Yaris Hybrid, Ibiza, Mazda 2 i Fiesta. Wygrała Mazda 2, ale to długa i pełna komplikacji historia.

ernestowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2019, 08:44   #12
dzikrobert
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2019
Skąd: Nowy Sącz
Model: ST170
Silnik: 1998
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat

Zgadzam się w 100% że każdy przypadek jest inny bo pewnie nie raz o wyborze aut miejskich czy premium zadecydował z pozoru mało znaczący szczegół zwłaszcza jeśli auto wybiera kobieta to moc nie gra zwykle dużej roli tak jak np widoczność przez tylną szybę czy krótka maska co dla faceta często jest obojętne bo będzie porównywał moc, spalanie, czy inne bajery. W sprawie spalania też racja ale dla 20k rocznie już można i diesla przemyśleć choć dalej uważam że biorąc auto do jeżdżenia a nie patrzenia to dla wygody automatu warto tego tysiaka rocznie "dolać". Co innego przy autach potężnej mocy gdzie przy 16l benzyny na 100km ten 1litr w górę czy w dół nie robi różnicy bo śmiało można w ciągu dnia zejść do 12 albo zrobić 25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
dzikrobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2019, 12:33   #13
ernestowski
ford::amateur
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 10-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat

Brana po uwagę tylko benzyna bo:
1. 20 tyś. km rocznie, ale w krótkich dystansach do 25 km.
2. Są zakusy na ograniczenie wjazdu diesli do centrów miast.

Tysiąc został dodany już na początku, bo automat to podstawowe wymaganie. Potem rozważania nad DSG, hydrokinetycznym i bezstopniowym. DSG i bezstopniowa przegrały z uwagi na wyższe koszty zakupu i eksploatacji. Co ciekawsze na podstawie opinii trojga znajomych ustaliliśmy, że hybryda traktowana jak inne auta wcale nie pali mało. Trzeba sobie wyrobić styl jazdy, co jest trudne w miejskich warunkach i korkach.
ernestowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2019, 18:27   #14
taz_xxx
ford::amateur
 
Avatar taz_xxx
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-05-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus MKIII ST
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat

Dzisiaj byłem na jeździe próbnej (tak dla świętego spokoju) w VW (polo) i Hyundaiu (i20).
i20 po jedzie odpadł, zawieszenie słabe, wykonanie tego auta słabe, KIA jest (jak dla mnie) o niebo lepsza.
Po przejażdżce Polo miałem wielki dylemat, bo DSG chodzi w nim naprawdę fajnie (7 biegów). Jeździłem 1.0 95KM. Zwieszenie jak to w VW twardawe, jakość wykonania jest też spoko. Niemniej jednak w cenie trochę niższej od Fiesty brakuje sporo wyposażenia.
Następnie pojechałem raz jeszcze do Forda. Niestety nie mają Fiesty demo z AT. Ostatecznie przejechałem się Focusem a AT (niestety 8 biegowa, ale to jest ten sam typ skrzyni - hydrokinetyczna. byłem bardzo miło zaskoczony, bo ona lepiej działa niż VW DSG - znowu moje subiektywne odczucie).
Decyzja prosta, FIESTA. Umowa, zapytanie leasingowe i czekam. Jak wszystko dobrze pójdzie, to w przyszłym tyg. auto do odbioru.
taz_xxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2019, 20:14   #15
taz_xxx
ford::amateur
 
Avatar taz_xxx
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-05-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus MKIII ST
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat

Fiesta dzisiaj odebrana. Na razie 16 km zrobione. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
taz_xxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.