Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2018, 14:22   #1
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Z racji, że auto było w ASO i robili coś w kompie a ja przy okazji zczytywałem info na temat IPC i PCM, to zajrzałem Forscanem co do błędów które posiadam.
Tak coś czułem, że cokolwiek "było" to po wizycie w ASO zniknie (bo była wgrywana aktualizacja, więc przy okazji wyczyściły się zapisane błędy z przeszłości), ale widzę że są wciąż dwa błędy "żywe".

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Za pomocą szukajki na forum znalazłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], że ktoś miał tą samą kombinację błędów jak w ELMConfig zaznaczył automatyczne ryglowanie i tedi_k odpisał że to normalne przy starszych BCM.

Czy dobrze w takim razie rozumuję, że ze względu że moje auto nie miało fabrycznie automatycznego ryglowania, to dlatego mam 2 błędy bo BCM który jest w aucie jest "stary" i nie miał takiej opcji, ale ponieważ skorzystałem z FoCCCusa to zmieniłem opcję której BCM się nie spodziewał?

Ktoś miał podobne błędy, ale zrobił AS-Built na stronie i wgrał to w auto, więc obstawiam że wgrał z powrotem "wartości domyślne" i dlatego auto mu nie podaje tych błędów. Ale jeśli wgram wartości domyślne, to stracę automatyczne ryglowanie po ruszeniu.

Ktoś może potwierdzić, że "dobrze rozumuję" czy też przyczyna tych błędów leży gdzieś całkowicie w innym miejscu?

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 11:05   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Nie wiem dlaczego nikt nie podjął tematu...
Wymieniałes radio lub BT ? Jaki masz teraz wyswietlacz ?

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 05-10-2018 o 11:12
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 11:28   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Nie. Nic nie było wymieniane. Jeślu chodzi o osprzęt to wszystko jest tak samo odkąd auto wyjechało z fabryki (może oprócz anteny GPS, bo nie ma to związku).

Mam tak jak z fabryki wyjechało, czyli radio Sony, duży wyświetlacz i nawi.
Tzw. BT+VC+USB. (nie sync)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 11:38   #4
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Podaj vin. Jest to mało prawdopodobne ale możliwe że auto wyjechało tak z fabryki, jeśli to jest to co myśle to da sie go usunąć.
Nawiązując do dyskusji w innym wątku, błąd u2100 oznacza błędną konfiguracje czyli coś moze nie działać prawidłowo bo jest źle skonfigurowane.
Auto ryglowanie nie ma nic wspólnego z błędem na FCDiM.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 11:56   #5
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

A widzisz. Błedu nie było dopóki nie włączyłem ryglowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem na 100% pewien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0LXXGCBLCC10050
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 12:08   #6
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Próbowałeś wyłączyć auto ryglowanie ??? nigdy nie miałem takiego przypadku żeby wywalało u2100 od auto ryglowania....
Czy nie jesteś przypadkiem z tego samego miasta co Clener z forum ??? wydaje mi sie że da sie usunąć ten błąd tylko trzeba zmienić nieco konfiguracje. Niestety focccusem tego nie ogarniesz.

Bump: Już sprawdziłem masz do niego kawał drogi..... potrzebujesz kogoś z UCDS i np na wideo rozmowie pokieruje co zmienić, pewny nie jestem ale tak na 70% powinno pomóc.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 05-10-2018 o 12:22
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 12:28   #7
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Może na gwiazdkę sprawię sobie UCDS to będziemy myśleć.
Jedyne co, to że autoryglowanie było włączane FoCCCusem (a nie Forscanem).
Stąd zapewne błąd U2100.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 12:36   #8
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

program nie ma z tym nic wspólnego. Jeśli coś poszło by nie tak to wywala błąd braku komunikacji u2300 lub coś podobnego (nie pamietam numeru).
Znam dwie osoby w Anglii które mają ucds. Clener i jakiegoś słowaka koło londynu.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 12:41   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Ile ten UCDS kosztuje? 150zł. Z Chin obstawiam że będzie mnie kosztować tyle co obiad w pizzerii. Jak tylko odbije się trochę od finansowego dna (bo mam sporo inwestycji w tym miesiącu i pieniądze znikają mi z konta szybciej niż jestem nadążyć za zmianą salda.
Więc na razie zamiast gdziekolwiek jeździć, to poczekam na napływ jakiejś gotówki i sobie sprawię nowy kabelek (przy okazji kombinuje jak tu chipa wgrać bo na token też trzeba się wykosztować). Jeżdżę już długo z tym błędem, więc jeśli nic się nie dzieje, to nie ma co teraz dzisiaj już się śpieszyć żeby to nagle naprawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ktoś podpowiadał że wystarczy chyba as-built od nowa wgrać i błąd zniknie bo najprawdopodobniej pliczek dla zegarów nie zgadza się wersjami z tym co jest obecnie w BCM. Na ile to prawda, nie byłem w stanie sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

update: a ciul.. nie będzie kasy to najwyżej będę głodował kilka dni.
UCDS z Chin zamówiony.
Dostawa gdzieś za miesiąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 05-10-2018 o 12:46
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 12:46   #10
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

150zł kosztuje chiński clon przed którym każdy ostrzega. UCDS to nie jest interfejs fabryczny w którego zainwestowano miliony dolarów, niestety są w nim błędy i bardzo łatwo można coś zepsuć. Poszukaj info na temat udupionych liczników ucdsem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do chipa to radze jednak jechać do normalnego tunera niż grzebać samemu, z doświadczenia powiem że kosztuje to dużo nerwów i pieniędzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety nie wszystko da sie zrobić i nauczyć samemu.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.