Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2018, 21:38   #1
l4mer
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Swidnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

2.0 DOHC (115KM) klimatyzacja manualna.
Jak zalaczona to dziala fajnie. Problem sie pojawia po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem - jakby cieple powietrze?
Czesto zdarza sie cos takiego:
- jechalem na klimie
- gasze auto
- za 5 minut odpalam z wylaczona klima
- dziwny podgrzany zapach, parowanie przedniej szyby

Przy okazji jesli ktos zna dobry wasztat klimy (+wymiana nagrzewnicy) w okolicach Świdnicy, będę wdzięczny.

l4mer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 22:04   #2
Krywit
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-05-2018
Skąd: Leszno
Model: Galaxy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

Grzyby Kolego trujące grzyby, pleśń i kurz. Poszukaj odgrzybiacza z długimi wezykami i zalej bakterie. Miałem kiedyś podobny problem...te płyny robią trochę bałaganu na wycieraczce ale działają dobrze. Pozdrawiam
Krywit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 21:55   #3
DOHC16v
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 24-08-2017
Skąd: polska
Model: focus
Silnik: 1800
Rocznik: 2004
Postów: 97
Domyślnie Odp: po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

zapewne w układzie dmuchawy kolonizacja nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panowie a takie pytanie z innej beczki, słychać u was kompresory podczas pracy? takie leciutkie jęczenie? bo mam nowy kompresor i tak sobie delikatnie jęczy.
DOHC16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 18:41   #4
l4mer
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Swidnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

Dzięki właśnie zamówiłem Wurth do odgrzybiania.
Tylko teraz mam mały dylemat.

Instrukcja
- Wyłączyć układ klimatyzacji i wentylację
- Włożyć sondę sprayu do spustu kondensatu
- Zużyć pół zawartości puszki (ok. 30 s) (zawartość puszki wystarcza na 2 aplikacje)

Tylko dzisiaj wymieniałem filtr przeciwpyłkowy i za bardzo nie mogłem znaleźć rurki spustu kondenstatu ...
Z kolei gdzieś na YT widziałem że ktoś pryskał tą pianą wprost w kratkę gdzie zakłada się filtr przeciwpyłkowy. (W astrze widziałem że koleś normalnie za schowkiem dostawał się do parownika i wtedy spryskanie tego to bajka)
Jak to dobrze zrobić w Galaxy (kilma manualna)?
l4mer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 21:12   #5
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

Dlatego twierdzę, że raz w roku najlepiej oddać samochód w fachowe ręce, które sprawdzą stan płynu w klimatyzacji, wyjmą stary filtr, odgrzybią cały układ, założą nowy (u mnie zawsze węglowy) filtr. Masz porządne auto więc trzeba też je tak traktować.
No i po zapachu "starej ściery". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 21:39   #6
l4mer
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Swidnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

Chciałem tak zrobić, ale jak mi powiedzieli że trzeba czekać 2 tygodnie to stwierdziłem że zrobię to Wurtem - ostatecznie ozonator kupie - widziałem że za 500 zł można już konkretny kupić i samemu załatwiać sprawę ..
l4mer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 21:49   #7
Arturroant
ford::average
 
Avatar Arturroant
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Biskupów
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq CR TC (136PS) - DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

Ozonator da rade ale szukaj jakiegoś co ze 7 gramów/h wytwarza bo mniejsze ilości to zdąża się rozłożyć i nie będzie odpowiedniego stężenia.
Arturroant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2018, 11:11   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

I 500 zł akurat na taki właśnie wystarczy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 11:07   #9
l4mer
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Swidnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

Dobra ostatecznie zrobiłem to wurstem:
1) wymontowałem schowek (duży nóż aby podważyć zawiasy od dołu, bez szarpania)
2) wymontowałem wentylator (odpiąć wtyczki przekręcić w lewo)

Z otworu wentylatora (za schowkiem) można dotknąć ręką parownik. Także spryskanie go jest bardzo proste. Temat załatwiony.
Przy okazji kolo który wymienia mi olej ozonuje za 30 zł. Także pewnie odpuszcze sobie zakup ozonatora ...
l4mer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2018, 18:01   #10
l4mer
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Swidnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: po wylaczeniu klimatyzacji - zaczyna dmuchac powietrzem z dziwnym zapachem

Tak przy okazji,
Układ klimatyzacji jest w jakiś sposób połączony z nagrzewnicą?
Jeśli mam nagrzewnice cieknącą to może przez to uciekać też płyn z układu klimatyzacji?

Dlaczego pytam:
- gdzieś czytałem że przed wymianą nagrzewnicy trzeba gdzieś przechować czynnik z klimy
- byłem u kolesia od klimy, próbował odessać i ponoć była pustka, także musi być jakiś wyciek skoro doładowałem w tamtym roku (brakowało z 300gr). Także zastanawiam się odnośnie tej nagrzewnicy ...

Tak przy okazji, test z azotem to po prostu zapodanie powietrza z kompresora i sprawdzenie ciśnienia na drugi dzień?
Ogólnie kolo od klimy powiedział 40zł za 100gr czynnika, także chyba lepiej sprawdzić prze naładowaniem i wyrzuceniem 400 zł.
l4mer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.