Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2014, 22:58   #21
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

podkładki tu i ówdzie czynią cuda

gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2015, 16:59   #22
acquaristic
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Witam Proszę o podpowiedź w temacie ściągnięcia plastikowej osłony w klapie bagażnika hatchback. Odkreciłem dwie srubki, ale nie zlokalizowałem plastikowego kołka znajdującego się w pochwycie klapy. Zaczepy w okolicach lamp i zamka puściły. Pozostają od strony szyby mimo iż dość mocno ciągnę. Nie chce nic złamać. Może ktoś podpowiedzieć w którą stronę ciągnąć osłonę. Czy może coś przegapiłem. Z góry dzieki.
acquaristic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 09:16   #23
pcgl
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-11-2012
Model: Mondeo Mk IV sedan
Silnik: 1,8 Tdci 125Km
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Witam,
podjąłem wczoraj samodzielną próbę demontażu lampy tylnej lewej w klapie w moim aucie, ale pierwszą przeszkodą jaką napotkałem to problem z pochwytem klapy. Całą osłonę klapy u mnie jest trochę jak wykładzina, odkręciłem z plastikowych kołków, ale trzyma pochwyt klapy. Moje pytanie to: Czy on jest przykręcony jakoś? Czy na zatrzask? Nie chcę nic urwać, a jest to mój pierwszy demontaż tego elementu. Będę wdzięczny za podpowiedź.
pcgl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 09:26   #24
simania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: Szczecin
Model: Ford Mondeo Silver x
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Re: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Trzeba odkręcić boczne śruby pochwytu, śruby mocujące tablicę i dwie śruby przy klamce bagażnika. Pochwyt odejdzie na tyle aby wyjąć swobodnie lampe.
simania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 14:55   #25
mpDante
ford::beginner
 
Avatar mpDante
 
Imię: M.
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Polkowice
Model: Insignia ST OPC-Line (FL)
Silnik: 2.0 CDTI [163 KM]
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Jako, że przerabiałem ostatnio demontaż lamp tylnych w HB... niestety metodą prób i błędów. Poniżej opis jak się za to prawidłowo zabrać, żeby nie połamać lamp... wyciąganie, a tym bardziej wkładanie "na siłę" gdy blenda dolna jest założona, grozi uszkodzeniem lampy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Podnieść klapę i odkręcić boczne śruby bledny dolnej (po 2x torx 25 z obu stron).
2. Podważyć od boków i z wyczuciem zdjąć listę ze znaczkiem Ford. Jest na zatrzaskach, szczególnie uważać na dolne przy ponownym montażu.
3. Zdemontować tablicę rejestracyjną.
4. Zdemontować lampki podświetlenia tablicy, odpiąć wtyczkę od przycisku otwierania klapy i odkręcić 2 śruby torx 25. Na środku są 2 zatrzaski, więc ostrożnie z wyciąganiem listwy.
5. Zostają 4 śruby torx do odkręcenia.
6. Podważyć blendę od boków w dół (od miejsca gdzie były śruby), aż wyjdzie z zatrzasków.
7. Wyjąć zaślepki lamp od wewnętrznej strony i odkręcić ich mocowania (2 nakrętki).
8. Lampę wypychać od środka, od wewnętrznej strony, żeby puścił boczny zaczep. Przy montażu lampy, najpierw zaczepić zatrzaski od zewnętrznej strony.

Listwę z przyciskiem klapy (4.) zalecam zostawić na zewnątrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mpDante ; 22-08-2016 o 14:58
mpDante jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 14:21   #26
bblondyn2
ford::amateur
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 13-11-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie dzisiaj przez to przechodziłem..... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po kolei.... :
-trzeba zdjąć osłonę klapy od wewnątrz, wyciągnij plastikowy kołek znajdujący się w pochwycie klapy następnie delikatnie , zaczynając od dołu pociągaj osłonę, trzyma się na zaczepach wciskanych a jest ich chyba ok 8 szt.
-po zdjęciu osłony musisz odkręcić 2 nakrętki trzymające blendę w której trzymają się lampki podświetlenia tablicy i stycznik otwierania klapy, oprócz nakrętek są tam jeszcze 2 plastikowe trzpienie które także trzymają blendę ale łatwo je wycisnąć.
-pod blendą znajdują się 2 śrubki trzymające plastikową nakładkę klapy, musisz je odkręcić a także w zależności którą lampę chcesz wyjąć, 2 śrubki na boku klapy. Nie trzeba ściągać całej nakładki ponieważ po poluźnieniu wspomnianych śrub daje się swobodnie odginać....w pierwszej chwili chciałem ściągać ale chyba dolna krawędź zamocowana jest na dwustronną taśmę...wolałem nie ryzykować. Trzeba niestety popuszczać ten element ponieważ lampa ma na dole spory kawałek odlewu który pod niego zachodzi.
-po odkręceniu 2 nakrętek w lampie trzeba ją odginać od środka klapy , jakbyś chciał otwierać np. jakąś klapkę, a to dlatego że lampa ma na lewym brzegu jak gdyby haczyki które trzymają się na rancie klapy, dlatego też nie da rady wyciągnąć jej na prosto.

Najtrudniejszą , wymagającą delikatności operacją w tym wszystkim jest wg mnie zdjęcie wewnętrznej osłony klapy, niestety jeden zaczep nie wytrzymał i pękł... został sklejony. Generalnie cała operacja trwała ok 40 min na spokojnie, u siebie wymieniałem lewą.

W razie jakiś pytań służę pomocą.
Pozdrawiam, Wojtek.
Dzisiaj wymieniałem lampę tylną lewą w klapie kombi i tekst Wojtka był bardzo pomocny. Postanowiłem zrobić przy okazji kilka fotek i tak;

Wyciągnąłem plastikowy kołek z pochwytu klapyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjąłem osłonę - u mnie była na 11 zaczepach i niestety 2 uległy uszkodzeniu
[IMG]https://forum.fordclubpolska.org/attachment.php?
attachmentid=84667&stc=1&d=1497272843[/IMG]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie odkręciłem 2 nakrętki od wewnętrznej strony klapy oraz 2 śruby na torksa obok przycisku otwierania klapy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To te 2 śruby na torksa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oraz 2 śruby na boku klapy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jescze jedna od strony wymienianej lampy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie odkręciłem 2 nakrętki lampy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie po odgięciu osłony z napisem MONDEO lampę dało się wyjąć bez używania siły
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Całość zajęła mi mniej jak 30 min łącznie ze skręceniem wszystkiego z powrotem. Zerwane zatrzaski okazały się wogóle nie przeszkadzać - nic nie widać po założeniu osłony. W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wymiana1.jpg (100.9 KB, 1104 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana2.jpg (84.2 KB, 1083 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana3.jpg (92.2 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana5.jpg (97.4 KB, 1090 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana8.jpg (106.3 KB, 1078 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana7.jpg (88.2 KB, 1075 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana11.jpg (88.2 KB, 1082 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana12.jpg (95.9 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana13.jpg (92.7 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana14.jpg (95.3 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana14.jpg (95.3 KB, 1081 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana12.jpg (95.9 KB, 1079 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wymiana13.jpg (92.7 KB, 1085 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez bblondyn2 ; 12-06-2017 o 14:45
bblondyn2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 15:01   #27
Yossi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.0 / 1.0
Rocznik: 2011 / 2018
Postów: 39
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Cześć,

Mam problem przy wymianie lapmpy tylnej prawej (tej na klapie). Mondeo po lifcie, lampa led (ale to chyba nie robi różnicy). Problem polega na tym, ze po wyjęciu starej i przy montażu nowej za Chiny Ludowe nie potrafię zahaczyć tej prawej krawędzi lampy o rant klapy. No po prostu nie wchodzi. Próbuję na wszystkie sposoby ale wydaje się, że jest za ciasno i nie wejdzie.. Zarówno nowa lampa jak i stara.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji mam pytanie o tę nakrętkę na lampie, ją trzeba całkiem odkręcić i wyjąć z tym plastikiem, który trzyma, czy wystarczy ją poluzować?

Tam jest jakiś patent do zastosowania? Wolę dopytać zanim coś połamię, i tak już mam porysowany ten rant...

Ostatnio edytowane przez Yossi ; 10-07-2017 o 15:22
Yossi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 21:41   #28
Yossi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.0 / 1.0
Rocznik: 2011 / 2018
Postów: 39
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Ok, poradziłem sobie z tą lampą ale musiałem zdjąć blendę dolną. I teraz mam kolejne pytanie, bo spasowałem są z powrotem, otwory na śruby po bokach pasują idealnie tylko nie pamiętam, czy te szpary (na zdjęciach w załącznikach) były tak szerokie. Wygląda to kiepsko, ale blenda siedzi bardzo pewnie. A ja szczerze nigdy nie zwróciłem uwagi jak to wyglądało przed demontażem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zanim znów się będę z nią szarpał wolę zapytać, może ktoś z posiadaczy hatchbacka pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zdjęć w necie w odpowiedniej rozdzielczości żeby porównać niestety nie znalazłem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2489.jpg (55.2 KB, 329 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2490.jpg (64.3 KB, 274 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2493.jpg (79.4 KB, 256 wyświetleń)
Yossi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 07:22   #29
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

Źle założyłeś.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 11:04   #30
Yossi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.0 / 1.0
Rocznik: 2011 / 2018
Postów: 39
Domyślnie Odp: Demontaż lampy tylnej w klapie bagażnika.

No to nie rozumiem, rozebrałem dziś i nakombinowałem ale inaczej niż jak na zdjęciach nie wychodzi. Na klapie jest wyprofilowany plastikowy rant - rynienka, na której są otwory a na blendzie "wypusty" które w nie wchodzą na wcisk. od strony klapy widać na zdjęciach plastikowe użebrowanie, które powoduje, że niżej nadłożyć tej blendy na klapę się nie da. Musi wejść w ten wyprofilowany rant i na wcisk na zatrzaski. Do tego otwory na śruby po bokach wycentrowane są idealnie. Wszystko się trzyma nic nie odstaje ani nie skrzypi.
Nie mam więcej pomysłów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yossi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.