Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2014, 21:07   #1
sh4dows_f
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-08-2014
Skąd: warszawa/łowicz
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI, 109ps
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Zapocony silnik odma, turbo

Witam,

Proszę o pomoc. Pozwoliłem sobie założyć nowy temat bo potrzebuje porady bardziej doświadczonych kolegów aby ocenić faktyczny stan auta. Dopiero po weekendzie będę miał możliwość podjechać do mechanika.

Nie wiem na ile poważne są te usterki i czy mogę tak z tym jeździć przez kilka dni. Generalnie w moim focusie jest uszkodzony przewód powietrza.

http://focus.kmichalak.pl/IMG_20140819_233711298.jpg


Od odmy wyście mam roboczo przyciśnięte opaskami. Przewód już kupiony więc niebawem wymienię. Tam jest lekki wyciek ale to mnie nie dziwi bo jest nieszczelność.

ile można jeździć z takim tworem?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niepokoją mnie wycieki, przy turbo od węża jest mokro, wąż jest tam lekko przetarty pod opaską zaciskową możliwe że aż tak leci z tego? w rurze jest trochę oleju.
Turbo miałem sprawdzane kamerą, łopatki i luz podobno jest ok.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

niżej też jest wyciek, czy z doświadczenia Waszego możecie stwierdzić czy to poprostu ścieka od węża czy leci jeszcze z innego miejsca?


przy zaworze EGR też jest mokro przypasku, tam widać uszczelkę (chyba) możliwe że puszcza? i ścieka?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i jak zaglądam pod silnik to od strony pasażera mam plamę co widać z przodu że radiator intercoolera jest mokry:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


I moje pytanie na ile te wycieki zagrażają bezpiecznej jeździe? Auto funkcjonuje w miarę normalnie, pali normalne, chodzi w miarę równo, choć chyba zbyt głośno.

Pod obciążeniem > 80 km/h i powyżej 2 k rpm słyszę świst w kabinie jakby powietrze wlatywało do środka. Przeszperałem forum i znalazłem że to może być nieszczelność w rurach intercoolera. U mnie objawy słychać jakby mi ktoś podkręcał wentylacje, jak odpuszczam gaz to robi się cicho. na biegu 4 na 5 zauważyłem to najbardziej na 3 2 1 mniej lub wcale prawie. Świst a bardziej szum słyszę niezależnie od tego czy mam włączony czy wyłączony nawiew.

i jeszcze kolejna sprawa, na luzie slysze takie jakby chropotanie, jak wciskam sprzeglo robi sie cicho moze to być lożysko? podczas jazdy nie slychac ze wzgledu na halas otoczenia.

nie wiem jak u Was chodzi skrzynia, ja mam porównanie do mondeo gdzie jest precyzja i biegu wręcz same wpadają. W moim focusie czuć że to klasa niżej niż mondeo i skrzynia nie jest tak precyzyjna, nieraz zgrzyta mi jedynka jak nie wcisnę dobrze sprzęgła i poczekam 1-2 s aż się porządnie wysprzęgli, też tak macie? może wymiana oleju coś pomoże?

z gory dziekuje za uwagi i sugestie co moze byc nie tak, co z tym robić.
wiem ze nic nie bede wiedzial na 100% jak nie pojade do mechanika ale moge dodpiero po weekendzie. szykuje mi sie trasa i tak mysle czy nie bedzie problemu.

sh4dows_f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 22:27   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Zapocony silnik odma, turbo

Masz urwane zaczepy od odmy, gdyby nie to, wystarczyło by zmienic oring. Ogólnie ten silnik ciągnie olej z odmy, więc wszelkie nieszczelności dolotu, powodują wycieki. Świst/szum słychac przy nieszczelnościach pomiędzy turbiną a silnikiem. Przy dużej nieszczelności słabnie moc i kopci na czarno (zbyt bogata mieszanka). Chrobotanie na luzie to łożysko oporowe. Skrzynia MTX75 jest precyzyjna "inaczej", chodzi lekko, ale biegi trzeba wrzucac zdecydowanie, do końca (to znaczy do zapięcia, nie wystarczy popchnąc żeby bieg wskoczył sam). Jeśli chcemy aby wchodziły same, to może zazgrzytac.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 21-08-2014 o 22:33
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 23:27   #3
sh4dows_f
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-08-2014
Skąd: warszawa/łowicz
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI, 109ps
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Zapocony silnik odma, turbo

dam znać czy pomogła wymiana przewodu, i ewentualnie jakie inne naprawy zostały wykonane.

Co do skrzyni jest dokładnie tak jak piszesz, jak wrzucam tak "badawczo" biegi, delikatnie to potrafi zgrzytnąć, a jak zdecydowanie i mocniej to jest ok.

a mój silnik brzmi tak:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

dźwięk nagrywałem zmieniając miejsce co jakiś czas

jest ok? czy za głośny klekot? przy zimnym silniku dźwięk jest bardziej metaliczny

poszperałem trochę po forum i zgadzam się że może mi siadać łożysko..

tak z ciekawości mój focus ma DPFa ale narazie nie daje znać o sobie (tak mi się wydaje), użytkuje autko głównie w mieście ale sporo jeżdzę po obwodnicach także to taki cykl mieszany niż typowo miejski. Pytanie jakie będą oznaki DPFa?

spalanie mam niskie ok 5-5.5l (5.5 autostrada bez klimy) w miescie, trasa ok 4.2 l i narazie nie kopci, żadnych kontrolek nie mam zapalonych.
Czy przy dopalaniu DPFa powinno zwiększyć się zużycie paliwa? Z tego co czytałem to tak, a jakaś kontrolka? odpaliłem sobie menu serwisowe i nie widze kontrolki DPFa (takiej odrębnej) czy w focusie pełni jakaś inna kontrolka?

dzięki za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sh4dows_f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 08:49   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Zapocony silnik odma, turbo

Zimny diesel zawsze chodzi głośniej. Zobacz czy nie masz wycieków pod wtryskami i chyba słychac rolkę napinacza osprzętu. Focus nie ma kontrolki wypalania DPF. Nie mam DPF, o objawach wypalania poszukaj na forum, włączony wentylator itd... Generalnie pilnowac trzeba czy nie przybywa oleju. Przy zapchanym DPF i częstej regeneracji olej napędowy ścieka przez tłoki do skrzyni korbowej. Te silniki są bardo oszczędne w spalaniu. Ogólnie wszystko znajdziesz na tym forum, tylko trzeba się naszukac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , świst , turbo , wyciek oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.