Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2010, 21:26   #121
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

A jakie moga byc konsekwencje jazdy z "rozwalonym" (nie wiem jak inaczej nazwac nadajace sie do wymiany) kolem dwumasowym i sprzeglem/wysprzeglnikiem?

Mozna sie cos rozleciec i wygenerowac wieksze szkody, czy po prostu skonczy sie to np. brakiem mozliwosci wbicia biegu ?

sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 21:33   #122
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

byli tu i tacy co twierdzili ze kolo sie po prostu rozsypie i nie bedzie konsekwencji - pewnie cos w tym jest ale na bardzo krotka mete - po pierwsze wszystkie uderzenia od silnika juz nie beda niczym tlumione a wiec moze sie posypac skrzynia biegow, druga kwestia to opilki ktore ze zuzytej dwumasy pedza prosto do rozrusznika, po za tym wstyd bo taka fura a tlucze sie gorzej niz w traktorze, sam wysprzeglik zwyczajnie sie zatrze i rozsypie po drodze robiac to samo z koncowkami docisku - wystarczy czy jeszcze rozbujac wyobraznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 09:26   #123
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

jeśli totalnie się oleje objawy dwumasy to auto będzie coraz gorzej odpalało. chodzi mi o samą dwumasę, docisk i wysprzęglik mogą być ok. mechanik z aso mi tłumaczył, że jak zakres ruchomej części przekracza pewien kąt a wynika to z powiększającego się luzu pomiędzy masami kół to czujnik (nie wiem który ale pewnie położenia wału) odczytuje wartość poza zakresem i powoduje to problemy z odpaleniem silnika albo niemożliwość odpalenia silnika. samo koło fizycznie się nie rozpadnie
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 10:08   #124
miczel
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-09-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Witam , mam Mondeo 2.0 tddi , 25.000km temu (ok.roku) zmieniłem sprzegło (kompet : dwumasa, docisk, tarcza wysprzęglik). Wszystko było super aż do czasu. Mam problem z uruchamianiem ciepłego silnika, na zimnym no problem a na ciepłym niemiłosiernie szarpie silnikiem (choć auto zapala za pierwszym razem). Dodatkowym objawem jest to, że gdy zapale na ciepłym silniku i podnoszę pedał sprzęgła auto nie reaguje , dopiero w połowie skoku sprzęgła nagle "załapie" co często kończy się szarpnięciem i zgaśnięciem silnika. CO więcej, po takim "puszczeniu" sprzęgła muszę podnieść pedał nogą go góry i wtedy już jest wszystko ok (taki objaw jest tylko przy pierwszym puszczeniu sprzegła przy zapaleniu na ciepłym), następnie jeżdże bez problemu, zmieniam biegi nie słychać żadnych stuków, sprzegło chodzi normalnie. Czy macie pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Z góry dzięki!
miczel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 12:15   #125
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

A przeczytałeś post 123, bo tam jest odpowiedź na twoje pytanie !!!

Dwumasa czasem pada po 10k a czasem po 100k, a czasem nowa prosto z kartonu jest do dupy !!!
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 10:18   #126
bracho10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2010
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Witam

czy przy wymianie koła dumasowego konieczna jest wymina sprzęgła nawet jeżeli jest sprawne ?
ja zostawiłem stare i objawy wróciły po przejechaniu 20 tys. km . W sklepie twierdzą że z reklamacji nici bo sprzęgło musi byc nowe .

Czy to prawda , czy tylko próba zbycia natrętnego klienta ????

S-max 120 tys. km
bracho10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 10:30   #127
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

A u mnie przy dosyć mocnym przyspieszaniu i wciśnięciu sprzęgła czuc na pedale takie puk puk puk (każdy kolejny "PUK" słabszy). Jak się jedzie spokojnie to nic nie puka w pedał sprzęgła. Innych objawów dwumasy - zupełnie brak. Nawet mechanik który przejechał się tym samochodem dziwił się że przy takim przebiegu (niewiele ponad 180 tys) układ sprzęgła zachowuje sie bardzo dobrze. Zapalanie samochodu i gaszenie - żadnych stuków.

Czy te drgania mogą byc spowodowane dosyc felerną poduszką pod silnikiem/skrzynią? Czy moze to jednak jedne z pierwszych objawów padania dwumasy, sprzegła, docisku a moze wysprzeglika?
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 12:47   #128
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał bracho10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy przy wymianie koła dumasowego konieczna jest wymina sprzęgła nawet jeżeli jest sprawne ?
z reguly jest zalecane ale skoro nie ma zadnych powaznych zuzyc to po co, jak sie przyjrzalem na moj docisk to byl luks rowniez dwumasa oprocz tych nieszczesnych elemntow tlumiacych ale przeciez mozna to regenerowac, tarcza rzeczywscie byla do wymiany i wysprzeglik ale ze cena byla przystepna za komplet to wymienilem calosc

co by nie bylo nie daj sie zbyc bo ja tam nie widzialem zadnego wymogu ze musi byc komplet - powinienes miec gwarancje 2 lata na dwumase, a do sklepu dostarczasz sama dwumase wiec kto to wie czy sprzeglo bylo nowe czy stare

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
puk puk puk
a raczej stuk stuk stuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no niestety takie byly u mnie objawy i na poczatku cichlo przy wcisnieciu sprzegla potem juz nic nie pomoglo bo sie zuzylo co sie mialo zuzyc i tyle.

jak wskazowke dodam ze na zimnie stukanie sie nasila i jest glosniejsze na cieple dziwnie zanika ale oczywiscie do czasu...
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac

Ostatnio edytowane przez muli9 ; 04-10-2010 o 12:49
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 21:29   #129
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

panowie
ja też zasięgnąłem języka na temat dwumasy w serwisie. gość powiedział, że nie trzeba wymieniać wszystkiego. oni proponują wymianę samej dwumasy i dwa lata gwarancji.
nie wierzcie sprzedawczykom na allegro, że nie dostaniecie gwarancji. to pewnie ich wymysł po to tylko, żeby sprzedać cały komplet.
ja na razie mam do wymiany dwumasę i 4 wtryski bo już leją.
nie wie ktoś gdzie skupują nerki bo chyba będę musiał coś dać sobie wyciąć żeby mondka naprawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" David Lloyd George, 1919
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła" Jerzy Gorzelik, 2001
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2010, 08:37   #130
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Nie jest to stuk stuk stuk. Tego w ogóle nie słychać. Ta sa tylko takie lekkie, wygasające drgania sprzęgła. Sprzęgła wciśniętego np podczas mocnego przspieszania np z biegu 3 na 4. Między niższymi biegami to nie wystepuje. przy redukcji tez tego nie ma. Poza tym żadnych innych objawów padającej dwumasy... Chociaż zdaje sobie sprawe z tego poczatek jej końca zbliża się nieuchronnie (przejechane 181 tys).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.