Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2011, 17:11   #181
wesoły
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Milicz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

muli9 napisz ile cię to kosztowało, i czy chodzi i czujnik wałka rozrządu czy wału korbowego

wesoły jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2011, 08:43   #182
shadowfighter
ford::amateur
 
Avatar shadowfighter
 
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Gorzów WLKP
Model: Mondeo Mk III Kombi
Silnik: 2.0 TdCi 85 kW
Rocznik: 2003r. 227.000 km
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Witam!
To mój pierwszy komentarz w Klubie, więc proszę o wyrozumiałośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprowadziłem z Holandii forda Mondeo 2.0 TdCi kombi 2003 r. Uwagi jakie zauważyłem podczas 900 km drogi to:
1. przy wciśniętym sprzęgle pod pedałem sprzęgła czuje jakieś lekkie wibracje, im mocniej wcisnę, tym bardziej czuć
2. przy ruszaniu gdy wciskam sprzęgło (1-szy bieg) słychać jakieś szuranie (dźwięk jakby jakieś metalowe tarcze się o siebie tarły), jak wcisnę lżej, to uda się ruszyć bez tego szurnięcia
3. w kabinie podczas jazdy (na każdym biegu i obrotach) mam taki dziwny odgłos, nie jest głośny , ale denerwujący, bo o niskiej częstotliwości (jakby puknąć lekko w duży garnek i włożyć do niego głowę). dźwięk ten jest stały i niezależny od zakrętów, prędkości itp.
4. gdy wrzucam dwójkę, a nie rozpędziłem się zbyt mocno, to auto samo trochę przyśpieszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy to normalne, czy powinienem bardziej rozbujać na jedynce?
5. czy 4-kę wbijać przy prędkości 60km, bo przy 50-ciu mam wrażenie, że trochę zamula? a nie chcę przeciążać silnika
Proszę o odpowiedzi Panowie, chciałbym być też szczęśliwym posiadaczem Mondka mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jeszcze jedno pytanie: poczytałem i znalazłem, że diesela nie można dusić przy ruszaniu. To może mi słychać takie szurnięcie przy ruszaniu, bo za mało gaz duszę (ok 700 obr)?

Ostatnio edytowane przez shadowfighter ; 15-05-2011 o 15:18
shadowfighter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 11:42   #183
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał wesoły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
muli9 napisz ile cię to kosztowało, i czy chodzi i czujnik wałka rozrządu czy wału korbowego
u mnie to byl czujnik walka rozrzadu - koszt czujnika 80zl, jest dostepny na wierzchu wiec mozna to zrobic samemu - jedna srubka i po sprawie - wtedy jeszcze tego nie wiedzialem wiec i za wymiane zaplacilem...
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 11:50   #184
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

shadowfighter

stukanie czy drzenia i odglosy przy wciskaniu sprzegla to z reguly wina kola dwumasowego i wysprzeglika, rowniez calkiem mozliwe ze to tarcza i doscisk - znajdziesz mase o tym na forum z reguly wymienia sie caly komplet.
to ze sie sam rozpedza to normalne - jak dasz za male obroty to auto samo podciaga do odpowiedniej wartosci - wyglada na to ze go kiepsko rozpedzasz - takie katowanie czesto jest gorsze niz butowanie - juz nie wspomne szkodliwosci na dwumase

co do zmian biegow to nie wiem kto cie uczyl patrzec na predkosciomierz, po to masz obrotomierz jak nie chcesz zmianiac na wyczucie - najlepiej zmieniac kazdy z biegow w przedziale 2000 - 3000 obr (no i oczywiscie na zminym silniku nie przekraczac 2000 bo szkoda turba)

Cytat:
Napisał shadowfighter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chciałbym być też szczęśliwym posiadaczem Mondka mk3
jak dostaniesz po kieszeni za czesci zamienne to ci sie odechce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

podalbys chociaz jaki przebieg i moc
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac

Ostatnio edytowane przez muli9 ; 18-05-2011 o 11:54
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 17:23   #185
ronaldron
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2009
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Witam.
To może i ja sie podczepię. Od kilku tygodni przy wciskaniu sprzęgła na tzw luzie zaczyna mi piszczeć coś w okolicach właśnie sprzęgła. Pisk ten zanika po dwuch dniach jazdy potem znowu sie pojawia i znika. Sprzegło nie drży, dwumasa nie stuka,, biegi wchodzą. Mam w związku z tym pytanie szykować sie już na wymianę czy jeszcze jeździć. Ford mondeo mk3 2.0 tdci 130 KM 148 000 km.
Pozdrawiam
ronaldron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 07:00   #186
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał ronaldron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szykować sie już na wymianę czy jeszcze jeździć
to co piszczy przy wciskaniu sprzegla to wysprzeglik (hydrauliczne lozysko wyciskowe) -> co robic -> nic jezdzic dalej po jakims czasie gdy zrobi sie to uciazliwe trzeba bedzie go wymienic ale z calym kompletem czyli dwumasa i sprzeglo bo zeby to zrobic trzeba wydrzec skrzynie wiec szkoda dwa razy robic.
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 16:08   #187
ronaldron
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2009
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Dziekuję za odpowiedź.
Przeczytałem wzdłuż i wszerz ten wątek i tak czułem, miałem akurat kasę więc kupiłem już komplet wysprzęglik, dwumasę i kompletne sprzęgło, będę wymieniał jak mnie to i tak trzeba zrobic to zrobię. Niedługo wakacje więc mam nadzieję, że wyjazdy będą spokojne. Obym dalej pojeździł 150 000 km to będzie dobrze.
Pozdrawiam
ronaldron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 17:13   #188
piotrszul
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: e-g
Model: Smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

pomocy jak powinny byc zamontowane poduszki amortyzatora w mk3 z przodu - w ktora strone oznaczenie ???? do przodu czyli jak ? jedni mowia do silnika inni do blotnika i badz tu madry
piotrszul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 20:08   #189
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

a co ma poduszka mcphersona do koła zamachowego? chyba nie ten temat. zielonym na zewnątrz. od strony błotnika

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 19-05-2011 o 20:27
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 23:23   #190
piotrszul
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: e-g
Model: Smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

dzieki , to juz byla desperacja odnosnie tej poduszki , pytalem dwoch mechanikow i tez nie wiedzieli .... i nie bylo gdzie podejrzec
piotrszul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.