Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2023, 21:06   #1
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Focus MK2 FL jakie dla was ma wady i zalety

Cześć wszystkim. Ostatnio myślałem o zmianie mojego Focusa na inny samochód jakiś większy ale ciężko mi podjąć decyzję o sprzedaży dlatego robię za i przeciw. Może dołożycie swoją cegiełkę i napiszecie jakie dla was ma wady i zalety? Mój to Focus mk2 2008rok 1.8 flexifuel 125km przebieg 240tys.

Wady:
- fatalny schowek (po otwarciu wszystko wylatuje)
- głośny silnik w trasie (mimo wygłuszenia maski i praktycznie całego samochodu piankami i matami, nawet sznur piankowy w uszczelkach drzwi) moim zdaniem ma za duże obroty jak na np. 120km/h na piątym biegu
- duże spalanie (tryb mieszany 9.2 litra w lecie! A według komputera 10.3 litra)
- mało wygodny (mam 184cm i problem z kręgosłupem. Trasa daje mi nieźle w kość, bo nie jestem w stanie ustawić idealnie fotela)
- spontaniczne problemy z odpalaniem (już trzy lata szukam przyczyny i dalej nic. Po prostu czasem nie chce mu się odpalić i tyle)
- strasznie się nagrzewa (nie wiem czy to kolor grafitowy czy co ale magrzew się jak piekarnik, nawet mocna klimatyzacja ledwo daje rade. W porównaniu do drugiego auta vectry i wcześniejszej corolii to jest dramat)
- twarde zawieszenie (wybiera każdą dziurę a w moim mieście praktycznie każda ulica jest mega dziurawa. Czasem się boję że mi szczęka wypadnie. Mało komfortu dla pasażerów przy takim zawieszeniu)
- słabo wkręca się na obroty (dopiero od 2.5tys zaczyna żyć ten silnik a od 4tys to już całkiem idzie bo się klapki otwierają w kolektorze)
- kolektor i fatalne klapki co brzęczą
- ciężko chodzi kierownica (w sumie Mk 1 też ciężko chodziła)
- brak nawiewów na tylną kanapę


Zalety:
- szybko się nagrzewa silnik
- grzana przednia szyba to poezja
- idealny w miasto (nie za duży nie za mały)
- spoko bagażnik
- mało usterkowy (prócz tego odpalania)
- jak dla mnie dobre materiały we wnętrzu (u mnie nie widać żadnych oznak zużycia)
- podsufitka się nie odkleja jak w innych autach!
- dobrze się prowadzi na zakrętach (fajnie się trzyma drogi)
- lampy nie matowieją tak szybko jak w innych
- plug and play (dużo można dołożyć samemu)
- przyzwoite car audio (u mnie radio sony i głośniki z niebieską membraną
- bardzo ładnie wygląda (przynajmniej dla mnie Mk2 po lifcie jest ładnym samochodem)

buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 21:15   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,763
Domyślnie Odp: Focus MK2 FL jakie dla was ma wady i zalety

Cytat:
Napisał buczu920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam 184cm i problem z kręgosłupem. Trasa daje mi nieźle w kość, bo nie jestem w stanie ustawić idealnie fotela
Mam podobne odczucia z moich dotychczasowych samochodów (same kompakty), chyba czas na segment wyżej.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 21:54   #3
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Focus MK2 FL jakie dla was ma wady i zalety

Jadąc np. Toyotą avensis czy vectrą c to masakra tam miejsca na nogi mam od groma i jakoś tak wygodniej mi się wydaje. U brata w c maxie tak samo miejsce na nogi i wysoko przestrzeń większa dlatego myślę o którymś z tych trzech
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2023, 09:50   #4
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus MK2 FL jakie dla was ma wady i zalety

nie porównuj segmentu D do C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2023, 20:10   #5
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Focus MK2 FL jakie dla was ma wady i zalety

No ok nawet w corolli e12 miałem więcej miejsca z przodu
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2023, 20:00   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Focus MK2 FL jakie dla was ma wady i zalety

Z tego co wymieniłeś połowa (albo i więcej) wad dotyczy stricte silnika.
Co do schowka, zależy od stopnia wypchania, u mnie nic nie wylatuje ale jeździ tam głównie piórnik z instrukcją, parę płyt CD w etui i kabel diagnostyczny zwinięty więc nic co by się wytoczyło ze środka.

Dla mnie największą zaletą Focusa jest pojemność bagażnika. Można przewieźć naprawdę wszystko, mocno pionowa klapa w HB pozwala zmieścić naprawdę dużo, łącznie z bagażem dla 4 osób na 2-tygodniowe wakacje.

Największa wada to hałas rzecz jasna, w dieslu jest lepiej w trasach niż w benzynie jeśli chodzi o obroty ale dalej słychać szum. Nie wyciszałem auta, jest to zauważalne, ale nie na tyle żeby był to poważny problem.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2023, 20:04   #7
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Focus MK2 FL jakie dla was ma wady i zalety

Chodzi mi że schowkiem o to że jest płaski strasznie, chyba że były jakieś inne wersje. No bagażnik jak na taki samochód to ma fajny, oczywiście ja mówię o hatchback 5d
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.