Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2022, 12:26   #61
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Cytat:
Napisał gregsztorm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyna rzecz jaką mam sprawdzić to kształt sensora - bo ponoć są okrągłe i kwadratowe. Pytanie czy ktoś wie w czym różnica?
Hmmm. Różnica jest chyba w tym, że jeden sensor jest okrągły a drugi prostokątnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli Twoje auto jest fucktycznie z roku 2014, to sensor powinien być okrągły a ściślej mówiąc "łezkowaty". Możesz to sobie również sam łatwo sprawdzić patrząc na szybę. "Wycięcie" na sensor będzie albo prostokątne albo "łezkowate" właśnie.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 12:36   #62
gregsztorm
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 27-03-2018
Skąd: Zabrze
Model: s-max
Silnik: 2.0 dci
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm. Różnica jest chyba w tym, że jeden sensor jest okrągły a drugi prostokątnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli Twoje auto jest fucktycznie z roku 2014, to sensor powinien być okrągły a ściślej mówiąc "łezkowaty". Możesz to sobie również sam łatwo sprawdzić patrząc na szybę. "Wycięcie" na sensor będzie albo prostokątne albo "łezkowate" właśnie.
Rozumiem że to dwie różne szyby i jeśli na rynku dostępna jest szyba z prostokątnym, a ja mam z okrągłym to nie da rady tego pożenić?
gregsztorm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 12:37   #63
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Dobrze rozumiesz.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 06:56   #64
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Cytat:
Napisał gregsztorm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc zadzwoniłem do Pilkingtona - mają szyby z sensorami i podgrzewaniem i IR za 1500 zł. Jedyna rzecz jaką mam sprawdzić to kształt sensora - bo ponoć są okrągłe i kwadratowe. Pytanie czy ktoś wie w czym różnica?

Swoją drogą niezły rozjazd cenowy.
Wymieniałem szybę tydzień temu z ubezpieczenia w formie bezgotówkowej w InteRisk (AutoSzyby 120 zł/rok). Rano zgłosiłem szkodę, po południu pani z Pilkington'a zadzwoniła do mnie z prośbą o potwierdzenie czy odpowiednią szybę wg VINu zamierzają mi wysłać i o wskazanie warsztatu gdzie ją mają dostarczyć. Szyba identyczna jak ta oryginalna, podgrzewana z sensorami, atermiczna (IR), fioletowa.
Zapytałem w warsztacie ile kosztuje wymiana takiej szyby w moim przypadku (S-max 2011r) - Pilkington 1800zł ze wszystkim (szyba + usługa).
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 07:45   #65
gregsztorm
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 27-03-2018
Skąd: Zabrze
Model: s-max
Silnik: 2.0 dci
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Cytat:
Napisał lsz11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W...wymiana takiej szyby w moim przypadku (S-max 2011r) - Pilkington 1800zł ze wszystkim (szyba + usługa).
No właśnie - jaki masz sensor (kształt) bo tego z okrągłym dzwonię po całej Polsce i wszędzie brak. Ten z prostokątnym jest.
Dzwoniłem do centrali saint gobain sekurit i dostałem odpowiedż że 2 tygodnie czekania.

Ostatnio edytowane przez gregsztorm ; 07-04-2022 o 08:22
gregsztorm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 09:32   #66
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Cytat:
Napisał gregsztorm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki masz sensor (kształt)
Prostokąt
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 10:03   #67
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Cytat:
Napisał gregsztorm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzwoniłem do centrali saint gobain sekurit i dostałem odpowiedż że 2 tygodnie czekania.
To masz jeszcze czas, żeby ogarnąć temat listew bocznychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2022, 15:20   #68
Andrzej S-Max
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-08-2021
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Witam . Wymieniałem ostatnio szybę czołową z powodu pęknięcia . Firma z Sosnowca . Przyjechali pod garaż , 25 min roboty i 1100 zł mnie kosztowało . Auto z 2008 r . Szyba z czujnikiem wody i światła . Oczywiście grzana . Myślę że jak za szybę z montażem to cena znośna ..........Jakby ktoś w okolicy potrzebował to polecam . Gdyby ktoś potrzebował to podam nr tel .
Andrzej S-Max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2022, 15:40   #69
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,483
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Listwy boczne też zmienil?
Producenta szyby też nie podałeś.

Cieszysz się że szybko, cieszysz się że tanio, tyle że to wcale nie oznacza że "wygrałeś" w tym wszystkim.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 00:12   #70
bzyq81
ford::advanced
 
Avatar bzyq81
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 314
Domyślnie Odp: Wymiana szyby czołowej na solarną (IR)

Cytat:
Napisał Andrzej S-Max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam . Wymieniałem ostatnio szybę czołową z powodu pęknięcia . Firma z Sosnowca . Przyjechali pod garaż , 25 min roboty i 1100 zł mnie kosztowało . Auto z 2008 r . Szyba z czujnikiem wody i światła . Oczywiście grzana . Myślę że jak za szybę z montażem to cena znośna ..........Jakby ktoś w okolicy potrzebował to polecam . Gdyby ktoś potrzebował to podam nr tel .
To teraz zobacz czy masz NordGlass czy Pilkington. Już nawet sam NordGlass montuje Pilkington bo mieli za dużo reklamacji, a swoj twór sprzedają w promocji takim firmom.

Wysłane z mojego RMX3563 przy użyciu Tapatalka
bzyq81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max , szyba czołowa , zamiennik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.