Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2022, 14:20   #1
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie 1.6 ecoboost termostat.

Z tego, co widzę mam problem z termostatem temperatura oscyluje domiedzy 70 a 80 stopni max. Elektrozawory sprawne zero błędów. Zadzwoniłem do ASO w Lublinie twierdzą, że indeks Ford: 1767974 zmienił się na ten termostat z nowym numerem 1827900 różnica pomiędzy nimi jest taka, że ten z numerem 1767974 zaczyna się otwierać przy 89 stopniach, a ten z numerem 1827900 przy 82 stopniach. Ale poszukałem trochę w Google wujek i z tego, co wychodzi to ten 1827900 nie występował w fokusach z żadnego roku tylko Ford Transit, Tourneo since 2013 1,6 Ecoboost i Kuga. Dalej to mi nie dało spokoju i obdzwoniłem prawie wszystkie serwisy ASO w Warszawie i u wszystkich wychodził tylko ten jeden 1767974 po nr VIN. Wiec, który kupić i czy tylko różnica w otwieraniu jest między nimi, czy coś jeszcze.

lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2022, 20:29   #2
Tonda-B
ford::average
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Praga
Model: Fiesta ST
Silnik: JTJB
Rocznik: 2015
Postów: 94
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost termostat.

W moim silniku jezdziłem 100 stopni ciepłą wodę.
Z hamowni wiem, że silniki najbardziej lubią 75 stopni ciepłą wodę i że wyższa teperatura jest potrzebna tylko by szybciej działało ogrzewanie.
Ale oryginalny temostat Ford otwiera przy 97 stopniech, więc kupiłem Mishimoto, ktory otwiera przy 71 stopniach: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Woda ma teraz 73 do 75 stopni co powinno dobrze robić oringom, przewodom wody itp. rownież chłodzenie oleju poprzez wymiennik woda-olej pod filtrem lepiej działa, gdy zamiast 100 stopni ciepłej wody używam 75 stopni ciepłą.
Na twoim miejscu bym się cieszył z tymczasowych temperatur i nie probował je podnosić.
Tonda-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2022, 20:58   #3
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost termostat.

Ja nie próbuje jej podnosić termostat jest zacięty lub się nie domyka co już w zimie zauważyłem, że ogrzewanie słabiej zaczęło działać wiec zerknąłem do menu serwisowego zegarów i się wyjaśniło, że ma problem z osiągnięciem temperatury roboczej. Poinformowano mnie w ASO, że przy akcji serwisowej na układ chłodzenia termostaty był wymieniany w Fieście ST 1.6EB z tym silnikiem, a nie w fordach focusach z 2011 r. To ktoś taką famę puścił na forum, że focusy miały wymieniane termostaty przy akcji serwisowej na te, które się otwierają przy 82 stopniach. Znalazłem w internecie i jest napisane, które przy akcji miały wymieniane termostaty.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2022, 09:25   #4
Tonda-B
ford::average
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Praga
Model: Fiesta ST
Silnik: JTJB
Rocznik: 2015
Postów: 94
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost termostat.

Dziwny link. Tobie działa?
Mnie po wymianie termostata ogrzewanie zaczynało działać tak samo szybko jak przed wymianą - to sprawa tych 2 elektrozawor'ow.
I gdy zam'owiłem 21 stopni, było 21 stopni.
To chyba też zależne od elektrozawor'ow a nie od termostata.
Jak chcesz inny termostat, to kupuj. Ten czy ten drugi, jak chcesz.
Ja mam jeszcze inny termostat i też jestem zadowolony.
Wymiana - u mnie - była raczej mniej łatwa - wyjąć prawy reflektor, alternator, obluzować klimakompresor i potem odpowietrzyć system.
Odpowietrzyłem na miejscu, napełniłem zbiorniczek na max. i po 7 km było w nim sucho. Napełniłem znowu, pojezdziłem i znowu mniej - tym razem tylko o 1 cm.
Ty masz większe autko, więc może i lepszy dostęp do obudowy termostata.
Tonda-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2022, 12:40   #5
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost termostat.

Jak jest któryś z zaworów uszkodzony jest to sygnalizowane błędem. A link działa.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 08:29   #6
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,585
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost termostat.

Ford obniżył temp. płynu chłodniczego bo silniki padały. Jednak niższa temp. może powodować większe spalanie paliwa oraz oleju. Sam zmieniłem termostat z 74°C na oryginalne 87°C
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 18:54   #7
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost termostat.

W lecie jak w lecie da pewnie radę ten co otwiera się przy 82 stopniach, ale co będzie w zimie jak silnik nie będzie chciał się dogrzać. W 1.6EB wentylator załącza się dopiero przy 102 stopniach.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 20:32   #8
Tonda-B
ford::average
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Praga
Model: Fiesta ST
Silnik: JTJB
Rocznik: 2015
Postów: 94
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost termostat.

W zimie będzie się dogrzewał do woli, bo termostat otworzy dopiero przy 82 stopniach.
Tonda-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2022, 01:16   #9
maxxiking
ford::amateur
 
Imię: Q
Zarejestrowany: 27-07-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost termostat.

Na którymś forum (chyba jakimś ruskim), gość robił cały wywód co jest złego w 1.6 EB i min. był tam termostat z wysoką temp. otwarcia + późno uruchamiający się wentylator(102 stopnie).

Według niego, zmiana termostatu na taki z temp. otwarcia 82 stopnie miała wydłużyć życie silnika (najlepiej z modyfikacją temp. uruchomienia wentylatora).
maxxiking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2022, 11:42   #10
fatall1ty
ford::average
 
Avatar fatall1ty
 
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Internet
Model: Fusion
Silnik: 2.0EB + KME Nevo Sky Direct
Rocznik: 2016
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost termostat.

Cytat:
Napisał maxxiking Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na którymś forum (chyba jakimś ruskim), gość robił cały wywód co jest złego w 1.6 EB i min. był tam termostat z wysoką temp. otwarcia + późno uruchamiający się wentylator(102 stopnie).

Według niego, zmiana termostatu na taki z temp. otwarcia 82 stopnie miała wydłużyć życie silnika (najlepiej z modyfikacją temp. uruchomienia wentylatora).
To było tutaj
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak będzie cieplej to planuję zrobić moda z elektrozaworami i zrobię porównanie jak wyglądają temperatury w czasie jazdy. Obecnie mam odłączoną wtyczkę od żaluzji (ale dalej są aktywne w forscanie) i temperatura w mieście oscyluje pomiędzy 84, a 87 stopni. Podobno po modyfikacji elektrozaworów powinna się utrzymywać na 82 stopniach
fatall1ty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.