Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2022, 10:37   #11
kk98
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Poddębice
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 ECOBLUE 130KM
Rocznik: 2020
Postów: 17
Domyślnie Odp: Felgi do Transita Customa 18 opinie

Brałem pod uwagę opony o indeksie 101 xl, mój custom to wersja osobowa z 2020 roku i wiem że seryjnie montowano tam opony 235/50 r18 ale nie wiem z jakim indeksem, o nośność raczej się nie boje nie wożę ciężarów, chodzi mi raczej o komfort jazdy.

kk98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2022, 12:26   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi 18" + opony

Kolego, nie chodzi o to co ty sądzisz, tylko o to, jaki wymagany fabrycznie musisz mieć indeks nośności. Formalnie na przeglądzie technicznym to powinno być sprawdzane, możesz też mieć kłopoty z ubezpieczycielem auta w jakiejś kryzysowej sytuacji przy auto-casco.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2022, 19:56   #13
kk98
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Poddębice
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 ECOBLUE 130KM
Rocznik: 2020
Postów: 17
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi 18" + opony

No i właśnie o to wszystko pytam i szukam odpowiedzi bo wiem że mnóstwo customom jeździ na na 18tkach, nie mówię o pl ale eu i widuje je na 18tlach jeżdżą skracają hamują i jakoś jest ok... Pytam konkretnych ludziki którzy na nich jeżdżą..... Nie pytam czy auto wytrzymała, tylko o o otczucia z jazdy, bo wytrzymują napewnipo..

Bump: Mam kolegę który jeździ na od 17 i jest ok pytam konkretnie o o 18 tki
kk98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 11:28   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi 18" + opony

Cytat:
Napisał kk98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mówię o pl ale eu i widuje je na 18tlach jeżdżą skracają hamują i jakoś jest ok...
Może i widujesz, ale w Europie jest różnie . Np. w DE (i nie tylko tam) jeżeli chcesz jeździć na innych niż fabryczne kołach, musisz pojechać na badanie techniczne, przedstawić certyfikat zgodności felg z wymaganiami producenta samochodu, sprawdzają też przydatność opon i wpisują to w dokumentację samochodu. Niemiecka policja widząc nietypowe felgi od razu sprawdza czy takie koła są wpisane w dokumentację auta. W PL takie formalizowanie jeszcze nie jest wymagane, ale już spotkałem się z z kontrolą policyjną oraz podczas przeglądu technicznego, kiedy to zakwestionowano indeks obciążenia opon. Myślę, ze to tylko kwestia czasu, ale podobnie jak w DE będzie i w PL.

Inna sprawa to już po prostu rozsądek techniczny użytkownika samochodu...

Generalnie: są najlżejsze wersje Transitów wyposażanych w felgi 18" (jak jest z Custonani - nie sprawdzałem), ale wszyscy użytkownicy narzekają na beznadziejnie niskie przebiegi tych opon.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-05-2022 o 11:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 12:59   #15
mcteusz
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.0 170HP
Rocznik: 2019
Postów: 43
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi 18" + opony

Mój Custom chodzi na 17" i bardzo się dziwiłem jak szybko skurczył mi się bieżnika na przodzie. Czytając powyższe mam rozumieć, że to normalne?
mcteusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 13:33   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi 18" + opony

Bo to są najczęściej opony nie z indeksem C (czyli przeznaczone do profesjonalnych vanów dostawczych - "C- commercial"), ale tzw wzmocnione z indeksem XL. Ja na "cetkach" przejeżdżałem Transitem L1H1 Tourneo bez problemu 80 kkm, a na XL góra 45 kkm.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 18:35   #17
kk98
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Poddębice
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 ECOBLUE 130KM
Rocznik: 2020
Postów: 17
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi 18" + opony

Ok chyba wybiorę jednak 17 i opony 225/55 r17 tylko czy wzmacniane C czy XL?
kk98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2022, 10:53   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi 18" + opony

Cytat:
Napisał kk98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok chyba wybiorę jednak 17 i opony 225/55 r17 tylko czy wzmacniane C czy XL?
Twój wybór, jeżeli jeździsz autem zawodowo z towarem, to przechył jest w stronę "cetek", jeżeli jest to auto osobowe i tzw. rodzinne, to komfort będzie wyższy na XL.
"Cetki" o wysokim profilu, rzędu 70-80 są stosunkowo komfortowe, schody zaczynają się na niskich "cetkach" o profilu 60-65, wtedy czuć każdą nierówność i kamyczek...

Opony XL są powszechnie stosowane w dużych SUV-ach.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-05-2022 o 11:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2023, 11:41   #19
helol
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-05-2022
Skąd: Wrocław
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Jakie felgi aluminiowe i opony letnie

Cześć,

Był temat dla zimówek, teraz zbliża się sezon letni.

Mam od tamtego roku Tourneo Custom z 2016 roku. Ma obecnie standardowe opony 215/65 R16 na felgach stalowych.
Samochód używam dla celów rodzinnych, bardziej obładowany jest jedynie na wakacyjne wyjazdy pod namiot.

Muszę kupić nowe opony letnie. Myślałem nad standardowymi wymiarami identycznymi z zimowymi np. Hankook Ventus Prime4 K135A XL lub Hankook RA18 R (wzmacniane) - tutaj rozumiem główna różnicą będzie możliwy przebieg kontra komfort.

Ale większy problem mam z felgami. Wygląd nie ma dla mnie dużego znaczenia, bardziej cena. Myślałem nad jakimiś OE z Forda, ale cieżko znaleĹşć komplet (np. takie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).
Możecie coś polecić, najlpiej dostępne na Allegro? Ew. gdzie mogę znaleĹşć dokładne parametry jakie ma spełniać felga?

Ostatnio edytowane przez helol ; 13-03-2023 o 11:45 Powód: kodowanie znaków
helol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2023, 13:22   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie felgi aluminiowe i opony letnie

Jeżeli chodzi o opony, to kieruj się wpierw wymaganym indeksem nośności dla twojego auta. Opony Hankook Ventus Prime4 K135 po pierwsze nie występują z profilem 65, najwyższe to profil 60, ale przede wszystkim indeks nośności mają 99, chyba za mały dla Customa Tourneo ( najwyższe to 215/60 R16 99 V XL).
Natomiast opony Hankook RA18 R 215/65 R16 109/107 T C mają na pewno wystarczający indeks nośności, no i występują z profilem 65. Ale ja bym wybierał opony do osobowego vana przede wszystkim raczej z dobrym indeksem hamowania na mokrej nawierzchni, np. podobne cenowo Falken Linam VAN01 215/65 R16 109/107 T C. Na mokrej nawierzchni mają najwyższy wskaźnik "A".
No..., ale każdy lubi to co lubi.

Co do felg - zaglądałeś do wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ? Mnie się podobają Ronal R44 6,5Jx16" i takie kupiłem i używałem wiele lat - bardzo mocne i druga ważna zaleta - bardzo łatwe w myciu. To kultowa szwajcarsko-niemiecka firma, ale felgi produkowane są w Polsce, mają certyfikat TUV. Tam masz komplet informacji o nośności, zakresie stosowanych rozmiarów opon itd., itd. Pierwsze aluminiowe felgi jakie w ogóle miał w historii Transit, to były felgi Ronala.
Ale wybór jest obecnie bardzo duży...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-03-2023 o 13:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.