Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2014, 16:30   #11
tomch77
ford::average
 
Avatar tomch77
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Focus II FL Kombi, Focus II Kombi
Silnik: 2.0 tdci/136, 1.6 tdci/110
Rocznik: 2008, 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: Dławienie i utrata mocy silnika 2.0 tdci, błąd p2263

Witam Wszystkich.
Chcę "odgrzać" temat błędu P2263. Zmagam się z identycznymi objawami w moim aucie, objawy jak u kolegi zip90. M.in. pod lupę trafił czujnik kopiowania/położenia łopatek turosprężarki.
Jeśli koś wie lub może sprawdzić wartość oporu między pinem 2 a 3 (+12V a sygnał do PCM) tego czujnika). Wg Autodata powinna wynosić 4950 Ω. Aktualny czujnik w moim samochodzie ma 4500 Ω i wraz w wciskaniem bolca maleje do 0 Ω.
Pytanie: czy czy te wartości są poprawne i czy różnica wartości (w sumie nie mała) ma znaczenie.
Teoretycznie nie wyczuwam, aby się zacinał. Potraktowany WD-40 lecz brak poprawy. Napięcie zasilające czujnik 5V po zapłonie. czyli w normie. Może jeszcze sprawdzę ciągłość przewodu z czujnika/pin 2 do PCM.
Pozdro

tomch77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 10:03   #12
Krystian 13192
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 13-05-2018
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dławienie i utrata mocy silnika 2.0 tdci, błąd p2263

Witam wszystkich,
Po 2 miesięcznych zmaganiach z błędem P2263 udało mi się naprawić usterkę. Przyczyną błędu jak i "check engine" był przetarty gumowy przewód jednego z zaworów podcisnienia( tych dwóch brązowych) a dokładnie tego bliżej EGR. Cała naprawa polegała na wyciągnięciu filtra powietrza z całą obudową, i obcięcie gumowej rurki. Tyle! Po 2 miesiącach jazdy bez turbo auto nagle wystrzeliło pełną mocą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaraz po naprawieniu musiałem kupić kołnierz ortopedyczny bo tak wciska w fotel haha,
Pozdrawiam i mam nadzieję że komuś to pomoże
Krystian 13192 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 18:44   #13
uhoCmax
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: Trzciamajka
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dławienie i utrata mocy silnika 2.0 tdci, błąd p2263

siemka
Mam kuge 13r 2.0 d 70 tys nakrecone
borykam sie z błędem P2263 od roku , rok temu przepaliłem go ostro bo auto od rajmunda co robił 6000 rocznie [33 tys w 5 lat] mi udało sie nagonic w 1,5roku 40 tys i pewnie go zamulil jak ta lala ale zaczyna mnie denerwowac sytuacja z info natychmiast serwis.wywala go pomiedzy 1600-1800 obr.po przepaleniu na banie blad znikl na 6m-cy
auto traci moc. po zgaszeniu go nawet podczas jazdy błąd znika i lecę dalej.
sugerowali n75 wymieniony, blad powraca. dzis zauwazylem ze na 3biegu przy 110kmh auto zwolnilo jakby paliwo odcielo po sekundzie rwal dalej ale juz bez bledu????????
czy filtr paliwa przytkany moze wywalic P2263?

Ostatnio edytowane przez uhoCmax ; 26-03-2019 o 18:48
uhoCmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 21:41   #14
Przemo1977
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 03-03-2021
Skąd: Polkowice
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dławienie i utrata mocy silnika 2.0 tdci, błąd p2263

Witam. U mnie wywalało ten sam błąd P2263 długo szukałem przyczyny, obstawiałem nastawnik turbiny elektroniczny,łopatki zmiennej geometrii o dziwo się nie zacinały, szukałem dalej i znalazłem przyczynę kolanko gumowe przy wyjściu z intercoolera, opaska zaciskowa że starości przerdzewiała i puściła i wąż wyskoczył z intercoolera. Po założeniu nowej opaski auto odzyskało moc pięknie wchodzi wciska w fotel aż miło 😄. Ford Mondeo mk3 2,0tdci
Przemo1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.