Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2014, 10:08   #1
MasterS-MAX
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2014
Skąd: Nowa Dęba
Model: S-MAX Indyvidual
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 146
Domyślnie nie włącza się webasto

witam ma Esia z 2007r 2.0 TDCI z webasto nie z pilota. w maju jak kupiłem zauwazylem ze jak wylaczam auto pisze ze grzanie postojowe wlaczone.. wiec mysle sobie po co mi to jak bedzie ciepło...wiec pojechalem do serwisu i wylaczyli mi ta opcje. za jakis czas mialem inny problem i mechanik ppowiedzial mi jedz do nich zeby Ci to wlaczyli z powrotem, tak zrobilem lecz oni powiedzieli ze nie da sie bo jest cieplo i akumulator słaby. teraz kiedy zrobilo sie chłodniej zostawilem auto na podwórku, ustawilem na 6.50 rano i nic... temperatura byla około 5 stopni, akumulator nowy, i paliwo było. czy mogli w serwisie cos zepsuc ze tak powiem? co zrobic?

MasterS-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 16:05   #2
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: nie włącza się webasto

też mam ten problem od dwóch lat nie rozwiązany , ponoć webasto się zawiesza i trzeba wgrać nowy soft do sterownika webasto - koszt ASO około 300zł bez gwarancji powodzenia . U mnie webasto da się tylko uruchomić przez komputer diagnostyczny OBD , po czym webasto pieknie pracuje do momentu wyłaczenia i pojawia się błąd i info. ogrzewanie postojowe włączone . I nie da sie tego włączyć i wyłączyć z Conversa +.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 16:12   #3
MasterS-MAX
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2014
Skąd: Nowa Dęba
Model: S-MAX Indyvidual
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 146
Domyślnie Odp: nie włącza się webasto

bylem u elektro speca i powiedzial ze komputer nie wykryl zadnych bledów ani nic wiec powinno działac a tak nie jest. grzejnik pomocniczy raczej działa a webasto nie. bedzie dalej kombinowal i zobaczymy bo na zime by sie przydalo...
MasterS-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 16:18   #4
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: nie włącza się webasto

sporo osób miało ten sam problem , tylko ciężko się dowiedzieć co było przyczyną
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 16:25   #5
MasterS-MAX
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2014
Skąd: Nowa Dęba
Model: S-MAX Indyvidual
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 146
Domyślnie Odp: nie włącza się webasto

no bo normalnie jak ustawiam powiedzmy na 6:50 rano to podchodzac do auta o 7 powinienem slyszec ze webasto chodzi?
MasterS-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 22:25   #6
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: nie włącza się webasto

wydaje mi się że o 6:50 powinno się skończyć grzanie , tak czytałem w instrukcji . Nastawiasz o której wchodzisz do auta i ma być już nagrzane .
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 22:34   #7
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: nie włącza się webasto

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się że o 6:50 powinno się skończyć grzanie.
Tak jest w ogrzewaniach postojowych w S-Maxach. Jest o tym w instrukcji, że ustawiona godzina to godzina odjazdu.
Mam też Focusa '06 i w nim, o dziwo jest inaczej. W programatorze czasowym ustawia się godzinę uruchomienia pieca a nie planowaną odjazdu.

A nie zauważyłeś, że w samochodzie jest cieplej albo że silnik nagrzewa się szybciej? Chociaż przy temperaturze na poziomie 4-8C to w 10' może zdążyć się już wychłodzić we wnętrzu.
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 23:07   #8
MasterS-MAX
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2014
Skąd: Nowa Dęba
Model: S-MAX Indyvidual
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 146
Domyślnie Odp: nie włącza się webasto

No panowie udało mi się po zgaszeniu auta ustawiłem w opcji "aktywne teraz" a tu nagle na konsoli pisze ze grzanie postojowe włączone i nagle buch słyszę ze chodzi, gorące powietrze dmucha i niesamowity dym biały! Z tego wydechu malutkiego za przednim prawym kołem ale mechanik mówił ze tak może być. Ale dymilo się ze myślałem ze się pali. 3 razy udało mi się włączyć ale nie za każdym razem wiec albo jest na to jakiś sposób albo się zacina. Na godzinę nie ustawiłem po tym bo silnik gorący ale spróbuję może się uda
MasterS-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2014, 10:57   #9
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: nie włącza się webasto

ale co robił elektryk , gdzie grzebał , co naprawiał
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2014, 11:20   #10
MasterS-MAX
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2014
Skąd: Nowa Dęba
Model: S-MAX Indyvidual
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 146
Domyślnie Odp: nie włącza się webasto

elektryk nie zrobil nic poniewaz pojechalem do niego w celu komputerowego wypalenia DPF, co do webasta to sprawdzil tylko w komputerze i nie mialo zadnych bledów, ustawil mi tylko godzine na sobote na 6:50 i powiedzial zebym zostawil auto na podwórku i sprawdzil rano czy chodzi, aczkolwiek nie załączylo sie. Powiedział ze jesli nie bedzie dzialac to zalatwi jakis inny komputer i bedzie grzebał. Lecz wczoraj jak pisałem wlączylo mi sie po zaznaczeniu opcji"aktywuj teraz" pochodzilo z 20 min wylaczylem, po ponownej próbie wlaczenia juz nie zadziałało. pozniej pojechalem do domu auto wstawiłem do garazu i ponownie zaznaczylem i zaczeło działac i wylaczylem i znowu chcialem wlaczyc i juz nie. Dzis rano o dziwo właczylem na probe i dzialaa... dzis ustawie na godzine poranną i zobaczymy, lecz nie wiem czy sie wlaczy poniewaz w garazu mam temperature powyzej 10 stopni.
MasterS-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , s-max , silnik , skrzynia biegów , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.