Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2021, 13:30   #271
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Napisał jonatanin00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS z ecoboostem na pokładzie. Skrzynia dopiero wróciła z pełnej regeneracji. Mam taki dziwny objaw, że gdy dojeżdżam do skrzyżowania i zatrzymuje auto do zera (wciśnięty hamulec, prędkość 0 km/h) to skrzynia jakby nie rozprzęgla się tzn. czuje na budzie lekkie pchanie/poruszanie do przodu. Macie pomysł co to może być?
Cytat:
Napisał jonatanin00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam pojęcia. Zapłaciłem ponad 9k i miałem nadzieję że takie rzeczy bedą porobione (robiłem w jednym z polecanych serwisów od PS). Jutro wracam do serwisu i będę żądał aby wyeliminowali ten objaw.
w jakim serwisie robiles? jesli chodzi o warszawe to polecam paweł hibner

__________________
Kocham moją Martynkę..... i mojego Mondziaka oczywiście
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 11:46   #272
herscher
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-09-2013
Model: S-max
Silnik: 1.6 ecoboost,
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie powershift 2.0 TDCI 2010

witajcie,
mam problem z powershift w moim smaxie 2.0 TDCI 2010r

Mianowicie przy nagrzanym silniku (przy zimnym się to nie pojawia) podczas spokojnej jazdy przy różnych prędkościach ale najczęściej obserwuję to przy ok. 60km/h, 80-90km/h skrzynia biegów "waha się" który bieg włączyć. Czyli jadąc automat zmienia bieg np na 4 (tak zakładam, bo nie widzę biegu), po czym po pół sekundy zmienia na 3, znowu po pół sekundy zmienia na 4 i dalej znowu na 3. Takie zmiany występują np 5-6 zmian w górę i tyleż samo w dół. Czyli jadę dobre kilkaset metrów a skrzynia nie potrafi podjąć decyzji który bieg włączyć i jak ma jechać. Problem ten pojawia się zarówno na płaskich odcinkach drogi jak i na jeździe pod górę (nie mam na myśli wjazdów na strome góry a ulice w mieście). Ostatnio tak przejechałem kilkaset metrów aż skrzynia uspokoiła się i pozostawiła dany bieg.
Wgrałem nowe oprogramowanie do skrzyni, miałem nadzieję że to coś pomoże a niestety nic się nie zmieniło.
Przebieg ok 150tysi, jakieś 20tys temu był wymieniany olej w skrzyni.

Możecie coś podpowiedzieć o co chodzi, czy to typowe dla tej skrzyni, czy raczej wskazuje na nieprawidłowe działanie - pierwszy raz jeżdżę automatem.
herscher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 11:58   #273
oli2a
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Wola Tesserowa
Model: Ford S-MAX ; KUGA
Silnik: 2.0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2011;2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: powershift 2.0 TDCI 2010

Prawdopodobnie opiłki metalu na czujnikach hallotronowych przy widełkach wybieraka, skrzynia do rozebrania i naprawy.
oli2a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 12:56   #274
herscher
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-09-2013
Model: S-max
Silnik: 1.6 ecoboost,
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: powershift 2.0 TDCI 2010

Cytat:
Napisał oli2a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie opiłki metalu na czujnikach hallotronowych przy widełkach wybieraka, skrzynia do rozebrania i naprawy.
Czyli oddanie auta do warszatu, który zajmuje się regeneracją skrzyni, bo rozmawiałem z ASO to u nich cos takiego nie występuje, bo tam jakaś płytka występuje jako całość i nic się u nich nie naprawia w ten sposób.
herscher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2021, 11:33   #275
Pulse555
ford::beginner
 
Avatar Pulse555
 
Zarejestrowany: 01-03-2012
Model: Galaxy MK3 Titanium Hypnotic Silver Drugi/ Silver trzeci
Silnik: TDCi 2.0 140KM 150KM PS
Rocznik: 6.2010 11.2017
Postów: 34
Domyślnie Powershift masa sprzecznych informacji

Witam.

Mam Forda Galaxy MK3 2017 z powershiftem. Jestem drugim właścicielem auto ma 186k km przebiegu.
Chciałem zmienić olej, ale co warsztat to inna opinia. Mam zamęt.

Pytanie zatem
Czy w tej skrzyni można robić wymianę oleju metodą dynamiczną?
Pulse555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2021, 11:57   #276
Pulse555
ford::beginner
 
Avatar Pulse555
 
Zarejestrowany: 01-03-2012
Model: Galaxy MK3 Titanium Hypnotic Silver Drugi/ Silver trzeci
Silnik: TDCi 2.0 140KM 150KM PS
Rocznik: 6.2010 11.2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Ford Galaxy 186k km 150KM TDCI powershift z Niemiec, serwisowany w ASO. Zakładam że olej w skrzyni nie był ruszany, czy jest szansa że niemieckie ASO to robiło?

Jaką wymianę zalecacie, dynamiczną czy statyczną?
Pulse555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2021, 16:07   #277
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Napisał Pulse555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładam że olej w skrzyni nie był ruszany, czy jest szansa że niemieckie ASO to robiło
jezeli olej nie byłby wymieniany przy takim przebiegu to ta skrzynia nie miałaby prawa działać do tej pory.
__________________
Kocham moją Martynkę..... i mojego Mondziaka oczywiście
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 07:35   #278
Pulse555
ford::beginner
 
Avatar Pulse555
 
Zarejestrowany: 01-03-2012
Model: Galaxy MK3 Titanium Hypnotic Silver Drugi/ Silver trzeci
Silnik: TDCi 2.0 140KM 150KM PS
Rocznik: 6.2010 11.2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

jeżeli auto serwisowane w ASO to wszystko jest możliwe. Tak, czy siak jak nie znajdę jakiegoś potwierdzenia że olej w skrzyni był robiony to będę chciał go zmienić.

Pytanie zatem dynamicznie czy statycznie?
Pulse555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 23:14   #279
kontrabasista
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 15-11-2021
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cześć!
Jestem nowy, więc witam wszystkichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś mi coś mądrego odpisze, temat czytam i czytam, ale swojego wypadku nie znalazłem.
Mam skrzynię po pełnej regeneracji. Zrobiłem od tego czasu 300 km. Skrzynia zalana olejem i zrobioną adaptacją.
Skrzynia zgrzyta na zimnym silniku, dopiero po rozgrzaniu samochodu funkcjonuje normalnie. Po kontakcie z firmą regenerującą skrzynię usłyszałem tylko czy na pewno było 7 litrów oleju wlane, jeśli tak to jeździć obserwować. Mam gwarancję na skrzynię ale sczerze mówiąc nie uśmiecha mi się znowu wyciąganie skrzyni. Macie jakieś pomysły jak można temu zaradzić? Ponowna adaptacja?
Płacę złotem za pomoc!
kontrabasista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.