Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2021, 12:37   #921
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Ja ten pomysł akurat popieram.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 13:42   #922
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał keiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ten pomysł akurat popieram.
I nie widzisz w tym zagrożenia? Pomyśl trochę. Najprostszy przykład:
Chcesz sprzedać swoje auto, bo kupiłeś inne. Odstawiasz wóz do komisu, gdzie stało miesiąc zanim zostało sprzedane. Po kolejnym miesiącu przychodzą ci wezwania do zapłaty za trzy przekroczenia prędkości i administracyjne zatrzymanie prawa jazdy, bo jedno przekroczenie dotyczyło > 50 km/h w terenie zabudowanym. Odpowiadasz zgodnie z prawdą, że auto stało w komisie i nie było przez ciebie użytkowane, ale komis nie prowadzi ewidencji potencjalnych nabywców, którzy odbyli jazdę próbną. Dalej już sobie sam odpowiedz...
Pozdrawiam.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 14:02   #923
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale komis nie prowadzi ewidencji potencjalnych nabywców, którzy odbyli jazdę próbną
Wystarczy wówczas zapis o odpowiedzialności właściciela komisu za popełnione pojazdem wykroczenia na umowie komisowej. I zaraz taka ewidencja (z podobnym zapisem) się pojawi.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 14:04   #924
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Wstawiasz auto do komisu to masz chyba na to dokumenty?
Wskazujesz wtedy właściciela komisu. W mojej ocenie w takich sytuacjach powinien on odpowiadać.
W interesie komisu będzie taką ewidencję prowadzić.


Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 14:32   #925
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Akurat w tym przypadku lepszy taki przepis niż żaden. Możliwość nie wskazania kierującego i opędzenia dowolnego wykroczenia mandatem 500 zł jest śmiechem na sali.

Ogólnie ****oburza w Internetach już trwa - a propos nowych stawek mandatów. Jeśli dobrze widziałem na różnych portalach to nie ma jakiś kosmicznych stawek - chyba że mówimy o pijanych ale to oddzielna kategoria istot humanoidalnych.

Przekroczenie do 30 kmh - 800 zł - czyli 2x więcej niż teraz. Ok, podwyżka 100% wydaje się duża ale stawki nie zmieniały się chyba z 10 -15 lat.
Przekroczenie ponad 30 kmh - od 800 do 3000 - tutaj duże widełki w zależności czy zabudowany, czy zagrożenie w ruchu (piesi itp) i to może być pole do popisu dla policji ale z drugiej strony naprawdę trzeba się starać żeby ponad 30 przekroczyć.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 15:22   #926
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Prawda jest taka, że jedynie punkty karne mają jako-taki czynnik odstraszający, bo jednak jazda bez uprawnień potrafi utrudnić wielu osobom życie (chociaż to też nie ideał bo sporo osób po odebraniu prawka jeździ dalej, moim zdaniem delikwenta którego łapie się bez uprawnień bo zostały mu odebrane powinno się wsadzać do paki na miesiąc).
Mandaty kwotowe a nie punktowe dla wielu osób to po prostu podatek od zapi...nia.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 15:38   #927
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Panowie, co z Waszą logiką? To nie pojazd popełnia wykroczenie, a kierujący! Fakt posiadania, czy dysponowania pojazdem nie może przesądzać o winie! Tak sformułowany przepis "Od stycznia 2022 r. za niewskazanie, kto kierował samochodem będzie w Polsce grozić grzywna w wysokości aż ośmiu tysięcy złotych." to legalizacja bezprawia! Istnieje bowiem dość istotna różnica pomiędzy niewskazaniem, a odmową wskazania sprawcy. Czym zawinił np taki właściciel pojazdu:
ubogi sąsiad pożyczył od ciebie auto, bo swoje ma akurat u mechanika, a żonę trzeba zawieźć na badanie onkologiczne. Spowodował wypadek i nie poczuwa się do winy, bo działał w stanie wyższej konieczności (jechał za szybko, bo żona mdlała). W wypadku zginął jedyny żywiciel rodziny, ojciec czwórki dzieci, a mamusia i jej prawnicy domagają się miliona za śmierć męża , po 200 tys na każde dziecko za śmierć ojca i świadczenia rentowego po 5 tys co miesiąc...
Tu dodam, że działanie w stanie wyższej konieczności jest jedną z okoliczności wyłączających winę i sąd może uniewinnić kierującego od zarzutów.
Albo taki:
Dziadek, który udostępnił wóz przybyłemu z za granicy wnukowi, a ten pojechał z kumplami imprezować i nie pamięta, który z kumpli go woził.
Można by mnożyć takie przykłady, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę - oczywisty brak winy właściciela. Winą nie może być fakt użyczenia pojazdu innej osobie! Równie dobrze możemy być oskarżeni o poczęstowanie papierosem, czy kieliszkiem wódki, jeśli ów poczęstunek komuś zaszkodził, albo palacz wlazł z petem do autobusu.
Miłego dnia.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 15:49   #928
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Ale gdzie widzisz problem?
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ubogi sąsiad pożyczył od ciebie auto
A więc wskazujesz sąsiada jako sprawcę - i kończą się Twoje kłopoty. Sprawa trafia prawdopodobnie do sądu ale to już nie Twój temat. Wskazałeś sprawcę z którym zawarłeś umowę użyczenia auta. Nie wykpi się z tego ponieważ jeśli nie przyzna że pożyczył, to powodując wypadek Twoim samochodem jedyna możliwość to kradzież.

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziadek, który udostępnił wóz przybyłemu z za granicy wnukowi, a ten pojechał z kumplami imprezować i nie pamięta, który z kumpli go woził.
Dziadek wskazuje na wnuka i to już jego problem żeby wskazać który z kumpli spowodował problem. To nie wina dziadka.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie widzisz że Twoja argumentacja chroni potencjalnych przestępców? W obu przypadkach właściciel jest kryty i czysty, nie poniesie żadnych konsekwencji jeśli wskaże. A jeśli chce kryć winnego to już jego problem.

Naprawdę jestem w szoku że to akurat Ty przytaczasz takie argumenty.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 16:35   #929
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Poparcie dla hindusa.

Od dawna przecież jest przepis że jak świadomie udostępnie auto pijanemu kumplowi to jestem z automatu współwinny.

Co mnie obchodzi że dziadek pożyczył auto wnukowi - jeśli ma wątpliwości że wnuk jeździ po piajku po prostu nie pożycza.

Przecież takie procedury działają od "n" lat w korporacjach. Mam auto służbowe i ktokolwiek spowoduje wypadek tym autem to ja odpowiadam i z mojej pensji leci naprawa.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 18:24   #930
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Tak samo widzę to jak koledzy wyżej.
Obecnie to jest dopiero wielka niepamięć.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.