Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2022, 12:09   #91
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

Cytat:
Napisał elton30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale to były gładkie tarcze prawda, nie nawiercane, ciężko je chyba jednak porównywać
Przeczytaj co napisałem. Gładkie (wentylowane) zimmermanny się wichrują. Tarcze nawiercane (nie ważne jakiego producenta) pękają: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak, widziałem popękane tarcze w muzeum porsche.
Temu proponuję nacinane tarcze.

konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2022, 13:13   #92
elton30
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: MMZ
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 52
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już...

Za bardzo się spinasz moim zdaniem, sam piszesz że używasz Zimmermann sport w volvo od 80 tyś a jak ja chcę kupić taki sam komplet do focusa to szukam po taniość, nie kumam o co Ci chodzi...i gdyby Zimmermann sport czy Brembo xtra np. były do kupienia w rozmiarze 302 mm to bym już miał, komplet w garażu ale nie ma dlatego zacząłem szukać czegoś innego...rozmawiałem z gościem z tego sklepu, po wymianie zdań stwierdził, że na tył to można zaryzykować i to jest jakby sedno sprawy o ile taki shit na przodzie może szybko się zwichrować, pogiąć się itd to na tyle jest zdecydowanie mniej obciążony a ryzyko w/w jest moim zdaniem minimalne, z resztą miałem kilka mocnych aut i pogiąłem kilka kompletów różnych tarcz i klocków i za każdym razem do wymiany był tylko przód.

Poza tym pisałem, że zmieniam komplet 300/271 na 320/302, kupiłem już i zregenerowałem przednie i tylne zaciski i nawet jak zamontuję na przodzie sporty i na tyle rotingery z klockami ATE, których ostatnio używam najczęściej to auto będzie hamowało zdecydowanie lepiej niż wcześniej i wcale najtaniej to nie wyjdzie.

Dodam tylko, że autem na co dzień się poruszam, na torze nie upalam

Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-03-2022 o 14:50
elton30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2022, 13:16   #93
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tarcze nawiercane (nie ważne jakiego producenta) pękają: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Znowu kolegę ponosi. W tym artykule piszą o tarczach w sporcie. Na zdjęciu jest tak zajechana że szok, więc nie porównuj życia codziennego z zawodami. I tak każdą tarczę można zajechać. A tarcza nie wichruje się leząc na półce, tylko z powodu złego montażu, czy stojących prowadnic a przede wszystkim źle dobrany klocek.

Bump:
Cytat:
Napisał elton30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdyby Zimmermann sport czy Brembo xtra np. były do kupienia w rozmiarze 302 mm to bym już miał
Tu masz na allegro tylko cena za sztukę:
https://allegro.pl/oferta/tarcza-hamulc-ford-focus-iv-18-tyl-11665585985
Klocki jakieś z EBC.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2022, 13:56   #94
elton30
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: MMZ
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 52
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już...

A widzisz,pytałem się dwóch sprzedawców to mówili, że zimermann nie ma w swojej ofercie takich tarcz a ta też nie wygląda na nawiercaną tylko gładką...

Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-03-2022 o 14:51
elton30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2022, 15:40   #95
elton30
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: MMZ
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 52
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już...

Przeczytałem tylko po co mi ta informacja skoro ja nie chce gładkich?

To , że widzialej upalone tarcze nie znaczy, że kazda tak się zachowuje a tym bardziej seryjnym klockiem i codziennym użytkowaniu

Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-03-2022 o 14:52
elton30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2022, 16:26   #96
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

Cytat:
Napisał elton30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A widzisz,pytałem się dwóch sprzedawców to mówili, że zimermann nie ma w swojej ofercie takich tarcz a ta też nie wygląda na nawiercaną tylko gładką...
Spoko zasugerowałem się pudełkiem na zdjęciu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2022, 09:26   #97
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

Cytat:
Napisał elton30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To , że widzialej upalone tarcze nie znaczy, że kazda tak się zachowuje a tym bardziej seryjnym klockiem i codziennym użytkowaniu
Wystarczy trochę agresywniej jeździć po mieście i tarcza kaput: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2022, 18:07   #98
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

Jakiś czas nie pisałem więc w skrócie:
1. Zimmermanny się zwichrowały z przodu z prawej strony.
2. Przyczyna to prawdopodobnie krzywa piasta od wadliwej zwrotnicy.
3. Do wymiany poszła więc zwrotnica, piasta i łożysko. Opisywałem sytuacje w innym wątku.
4. Nowe tarcze przód to DBA Street T2 + Galfer FDHP 1050. Tył gładki Zimmermann + Galfer FDHP 1050. Na tym zestawie zrobiłem ok 3 tys. km.

Panowie. Teraz to jest petarda. Nie sądziłem że samochód może tak hamować. Jak budżet pozwoli wrzucę jeszcze na tył też DBA T2.

Co do zmian w konfiguracji po zmianie na tarcze 320mm. Jedyną wymaganą rzeczą jest zmiana ustawień ESP na opcje z tarczami 320mm. Forscan tego nie zrobi. Tylko fordowski program. W ASO jednak nie potrafili tego zrobić. Dopiero znajmy specjalizujący się w Fordach w ciągu 5 min to ogarnął.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_3394.jpg (92.4 KB, 33 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez firlej ; 17-05-2022 o 18:42
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 17:06   #99
sebuuuz
ford::amateur
 
Imię: sebastian
Zarejestrowany: 12-06-2023
Skąd: Mikołów śląskie
Model: FOCUS ST
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

witam wszystkich klubowiczów!
poszukuję jarzma przedniego hamulców, najlepiej obu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

do tarczy 335mm do Forda Focusa Mk3 ST 2014

jeśli ktoś z Was ma, chętnie kupię!

sebuuuz, tel. 607 448 248
sebuuuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 08:56   #100
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: SWAP Hamulców

Za jaką kwotę? Są do dostania. Nr FINIS: 1779718
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Był też stosowany w złomotorq 180 KM
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.