Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2022, 12:47   #11
KugAR
ford::average
 
Avatar KugAR
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-03-2020
Skąd: Szczecin
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 ON
Rocznik: 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Cytat:
Napisał DPF-GPF-APP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednak z mojego punktu widzenia niezbyt bezpieczny żeby w samochodzie podczas jazdy rozkładać jakieś okablowanie - kłóci się to obecnie z moją filozofią tworzenia "produktu"
No tak, bo przez bluetooth można się łączyć podczas jazdy bezpiecznie i używać na telefonie. Serio??

KugAR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2022, 13:28   #12
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Nigdy Ci się kabel nie zaplątał w pedały? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mnie tam Viaken na kablu irytuje bo mi się przez adapter OTG w uchwycie na kratkę nie mieści i potrafi spaść a nie lubię kłaść telefonu na siedzeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2022, 13:50   #13
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdy Ci się kabel nie zaplątał w pedały?
nigdy
A co do uchwytu, to w moim nic nie przeszkadza. Zresztą, i tak z telefonu i viakena nie mam zamiaru korzystać na co dzień tylko w razie potrzeby, a do "całodobowego" monitoringu pewnych parametrów to robi się coś dedykowanego albo tak jak kompiler na sync3.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2022, 09:58   #14
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , każdy poważniejszy interfejs diagnostyczny łączy się obecnie bezprzewodowo, aplikacja sama się łączy (PRO), nic nie musisz klikać, nic nie musisz robić - jest bezpiecznie, ba! nawet nie musisz patrzeć bo komunikaty głosowe i powiadomienia pomogą - kilka koncepcji usprawnień mam tam na oku żeby było jeszcze przyjemniej
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , oczywiście że można modyfikować oprogramowanie w samochodach - nielegalnie - łamiąc postanowienia licencji itd., moim marzeniem byłoby zmodyfikować wsady zegarów np. ale jak wiadomo jest wiele problemów które się z tym wiążą i w zasadzie oprócz kilku zapaleńców to nikt nie będzie tego robił ani z tego korzystał mając do wyboru całkowicie bezinwazyjną i bezpieczną alternatywę jak np. moja aplikacja; koszt do efektu jest niewspółmierny, ale jak chcesz to za kilka tysięcy złotych zrobię ci wyświetlacz dedykowany który sobie przykleisz na desce gdzie będziesz chciał. Domyślam się że zaraz napiszesz że jednak wolisz sobie przykleić smartphone - wierz mi bądź nie ale rozważałem taką opcję dodatkowego urządzenia i doszedłem do wniosku że jest bez sensu, szczególnie gdy jeszcze nawet dobrze się nie rozkręciłem z dodatkowymi funkcjami w aplikacji. Nadal koszt do efektu nie jest zachęcający.
DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2022, 10:07   #15
Michal07
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-11-2020
Skąd: Śląsk!
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 73
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

A tą aplikacja działa na Android Auto? Jeżeli już tyle mówisz o bezpieczeństwie to raczej w czasach AA nikt nie używa telefonu w czasie jazdy tylko AA, CarPlay czy starszych Mirror Linków.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Michal07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2022, 10:23   #16
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Cytat:
Napisał Michal07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tą aplikacja działa na Android Auto? Jeżeli już tyle mówisz o bezpieczeństwie to raczej w czasach AA nikt nie używa telefonu w czasie jazdy tylko AA, CarPlay czy starszych Mirror Linków.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
AA nie ma takiego profilu pracy który mógłbym wykorzystać, ba tam nawet nie można dorzucić swojego elementu na pasku oprócz predefiniowanych trybów wykorzystania (nawigacja, multimedia, dialer). Być może kiedyś pojawią się powiadomienia AA i to tyle co mogę zaproponować (jednak te już teraz są - domyślne). Chyba że Google poluzuje swoją politykę i umożliwi dorzucenie swoich elementów do paska nawigacji czy statusu. To jest w ogóle jest ciekawe bo ja właściwie nie znam ludzi którzy podłączają się za każdym razem do AA. Masz jakieś dane na temat tej tezy którą wysnuwasz? Nawet AA bezprzewodowe coś marnie jeszcze współpracuje, a wnioskuję to z opinii testerów samochodów, bo obecnie mam jedynie kontakt z AA na kablu i jest to słabe bardzo. Wolałbym wywalić ten ekranik i wstawić tam uchwyt na smartphone.

AA to nie jest pełny Android jak się ludziom wydaje, tylko niektóre stacje multimedialne posiadają pełnego Androida i to jest nawet fajne. Nie będę zabraniał instalacji aplikacji na takich stacjach, tylko obecnie mam problemy z uprawnieniami na niektórych chińskich wynalazkach.

Wrócę do tego jednak teraz mam ważniejsze tematy na tapecie.
DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2022, 12:19   #17
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Cytat:
Napisał DPF-GPF-APP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jak chcesz to za kilka tysięcy złotych zrobię ci wyświetlacz dedykowany który sobie przykleisz na desce gdzie będziesz chciał.
Dziękuję, sam sobie zrobiłem za kilkadziesiąt złotych i myślę, że to byłoby to samo co Twoje za kilka tysięcy.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2022, 12:43   #18
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję, sam sobie zrobiłem za kilkadziesiąt złotych i myślę, że to byłoby to samo co Twoje za kilka tysięcy.
Nie, nie byłoby to samo co sobie zrobiłeś, chyba że bardzo chcesz i nie, nie zrobiłeś tego za kilkadziesiąt złotych. Ja wiem że chcesz mi dopiec - nie gniewam się - sam taki czasem jestem, jednak z doświadczeniem przychodzi również pokora.

Jeśli jednak chcesz podawać koszty takiego przedsięwzięcia (żeby ktoś faktycznie wyniósł coś z naszej dyskusji) jeśli to nie jest copy-paste z Internetu jakiegoś gotowca stworzonego na kolanie to nie zapominaj wycenić swojej pracy nad tym projektem. To że Arduino podróbę kupisz za 30 zł to ja wiem. Shield CAN kupisz może za 150-200 zł, do tego wyświetlacz najtańszy z jakimś tam podświetleniem na którym może coś widać a może nie.. Później montaż oprogramowanie, testowanie, zabezpieczenie, dopisz sobie co tutaj chcesz żeby spać spokojniej jak już rozpoczniesz dystrybucję. Im więcej fajnych bajerów w oprogramowaniu tym koszt rośnie jeszcze bardziej. Owszem, kopiuj wklej potrafi każdy i tutaj nie ma co wyceniać, szczególnie jeśli nie ceni się swojego czasu. Do tego wszystkiego dochodzi cała masa innych kosztów o których też nie wspominasz wcale, choćby lutownica czy inny swój sprzęt. Jeśli chcesz to dystrybuować dodatkowo w większej ilości.. To nawet nie wiem jeszcze co jest dodatkowo potrzebne.

Na koniec należy zadać sobie pytanie, czy było warto? Pewnie tak jeśli to jest to co nas kręci. Sam to lubię i nikomu nie zabraniam takiej zabawy - wręcz odwrotnie. Jednak projekty domowe jednostkowe ni jak mają się do tego co potrzeba wytworzyć żeby jakoś funkcjonować na rynku.

Czy każdy sobie to zrobi? Na pewno nie, szczególnie ktoś taki kto przelicza czas na wartość i nie ma zielonego pojęcia o tym jak to zrobi (choć kopiuj-wklej to nie jest jakaś tam wielka filozofia, tylko trzeba jednak wiedzieć co się robi, bo pomyłka może być kosztowna). Alternatywy komercyjne jeśli są, w ogólnym rozrachunku wypadają korzystniej. No ale to tylko moja opinia.

Ostatnio edytowane przez DPF-GPF-APP ; 04-05-2022 o 12:49
DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2022, 13:04   #19
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Cytat:
Napisał DPF-GPF-APP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wiem że chcesz mi dopiec od samego początku
Pomyliłeś się. W całym temacie zapytałem tylko o "dołożenie" OTG. Sam bym wtedy skorzystał. Jeśli odbierasz to za "dopieczenie", no cóż..... nie wiem co napisać.
Natomiast z tymi tysiącami to przesadziłeś.

Z shieldów nie korzystam, sam sobie projektuję i wykonuje taka płytkę jaka potrzebuję. Wyświetlacz wystarczy mi taki za 36zł, oprogramowanie napisałem sam(właściwie tylko dostosowałem do swoich potrzeb) z wielką pomocą na tym forum wykonaną przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 'a,
Cytat:
Napisał DPF-GPF-APP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na koniec należy zadać sobie pytanie, czy było warto?
Oczywiście, jak najbardziej.
Tez wolałbym
Cytat:
Napisał Michal07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moim marzeniem byłoby zmodyfikować wsady zegarów np. ale jak wiadomo jest wiele problemów które się z tym wiążą
ale jest jak jest.
Cytat:
Napisał DPF-GPF-APP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy każdy sobie to zrobi?
oczywiście ze nie.
Cytat:
Napisał DPF-GPF-APP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, nie byłoby to samo co sobie zrobiłeś,
Byłoby to samo przynajmniej w funkcjonalności, a elementy... musiałbyś naprawdę zaprojektować coś od podstaw a nie korzystać z gotowców.



Na koniec dodam, że nie neguję Twojej pracy i tego co robisz. Rób i zarabiaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2022, 13:14   #20
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Dzięki za odpowiedź.

Z tymi tysiącami nie przesadziłem, co miesiąc będąc na JDG musisz odprowadzić co najmniej 1500 zł (zaokrągliłem kapkę) plus cała masa innych kosztów stałych czy zarabiasz czy nie zarabiasz. Teraz dolicz do tego roboczogodziny nad projektem oraz to cokolwiek jest ci do tego potrzebne i robi się ciekawiej. Już tłumaczyłem, chcesz copy-paste z Internetu? - śmiało, ale porównanie tego do mojego projektu jest srogim nadużyciem.
DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.