Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2020, 12:02   #241
mariusz15312
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2019
Model: Ford focus mk3 1.6 tdci econetic
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 119
Domyślnie Odp: Jak zaktualizować sync 1 z karty sd

Tzn jak sprzętową wersję?

Bump: Jak to sprawdzić ?

mariusz15312 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2020, 13:21   #242
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Witam

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2020, 15:13   #243
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: SYNC update co gdzie i jak ?

Cytat:
Napisał plkruszak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy moduł BT [Sync1] będzie pasował z focus mk2 + radio Sony D1 MP3 ?

Focus mk2 - BT Moduł, które mam:
  1. 8m5t-19c112-AP - czy da się zmienić język z ENG na PL?
  2. cs7t-14d212-Ax - czy da się tutaj domontować gniazdo USB?
SYNC1 oraz 1.1 - NIE będą współpracowały z MK2
8M5T...AT - tutaj NIE zmienimy języka
CS7T...Ax - tutaj jest język PL i gniazdo USB
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2020, 20:57   #244
szand
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2020
Model: Kuga mk2
Silnik: 1997
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Mam pytanie:
przejrzałem temat od deski do deski:

Mam kugemk2 2014 r.
czy wyciągam dobre wnioski:
Mając wersję sync
AM5t-14-d544
nie jestem w stanie zaktualizować sync do wersji z vc po polsku?

mogę ustawić co najwyżej menu sync po polski z vc po angielsku/niemiecku.?
Aktualizacja wymagałaby najpierw fizycznej zmiany sync?

dzieki za pomoc
szand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 21:14   #245
Lanc3pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2019
Model: Mustang
Silnik: 3.7
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Aktualizacja Sync 1 - błąd rozpakowywania

Witam serdecznie klubowicze, szukałem podobnego tematu, ale nigdzie nie mogłem się dogrzebać .

Problem : Błąd wypakowania pliku aktualizacji

wg. VIN na stronie forda wyskoczyła aktualizacja do pobrania FR3T-14D544-AN

Czy to na Windows czy na Mac za każdym razem winrarem jak i wieloma innymi programami próbowałem rozpakować, ale za każdym razem nie mogę. Błąd archiwum i koniec. Wielokrotnie pobierałem, żeby nie było, a oczywiście ze strony pomocy technicznej forda odsyłają mnie do ASO, gdzie chcą liczyć sobie 250zł za prostą aktualizacje....

Z chęcią przygarnąłbym z polskim językiem aktualizację.

Pacjent: Ford Mustang 2015 3.7 USA
Lanc3pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 17:53   #246
fretkas
ford::amateur
 
Imię: .
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: .
Model: f
Silnik: f
Rocznik: 3
Postów: 3
Domyślnie komendy głosowe po polsku

Witam , pacjent ford focus 2013r 1.6 tdci 95km , problem taki , że po ustawieniu na język polski , komendy głosowe i ustawienia , radia itd jest po niemiecku , aktualizacji po vin : na stronie forda nie ma , na youtube widziałęm , jak gość wgrał aktualizację i miała polski głos , skąd to pobrać ?
vin :WF0KXGCBKDC55471
fretkas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2020, 20:18   #247
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,338
Domyślnie Odp: komendy głosowe po polsku

Cytat:
Napisał fretkas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
na youtube widziałęm , jak gość wgrał aktualizację i miała polski głos , skąd to pobrać ?
vin :WF0KXGCBKDC55471
Może na początek wystarczy poczytać forum i uzyć magicznej funkcji SZUKAJ

Odpowiedź jest w linku na tej samej stronie

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam

Nie bądź leń i nie oczekuj podania wszystkiego na tacy

pozdrawiam
Pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 23:53   #248
spamki
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-04-2020
Skąd: Katowice
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Witam, chciałem opisać swoją historię z aktualizacją do sync 1.1.

Oczywiście na wstępie trzeba ustalić jaki mamy moduł, jeżeli tak jak ja AM5T-14D212 to musimy nabyć moduł D1BT-14D212 lub E1BT-14D212. Mnie się trafił akurat z focusa 1.0. o oznaczeniu E1BT-14D212-HA z dwoma portami USB. Mój Focus Titanium wykorzystywał jeden port USB, a więc moduł z jednym gniazdem USB też będzie pasował.

Przed przystąpieniem do demontażu panelu radia wyjmij kartę sd z mapami nawigacji-znajduje się nad wyświetlaczem nawigacji, tylko dlatego by jej nie połamać. Największy problem dla mnie z dobraniem się do modułu sprawiła zaślepka od dołu panelu radia/nawigacji by odkręcić pierwsze dwie śrubki tj. śrubki panelu radia. Samego radia nie ma konieczności odkręcania, panel odłącz i połóż na tyle siedzenie-by nie przeszkadzał. Następnym krokiem jest odkręcenie dwóch śrubek panelu klimatyzacji i na tym poprzestajemy. Kolejnym krokiem podważamy obramówkę lewarka zmiany biegów, aby dobrać się pod mieszek i odkręcić lewą śrubkę czarnej tapicerki. Niestety trafi was szlag, bo ta śruba pod mieszkiem jest prawdopodobnie w rozmiarze 5,5mm, czyli w niestandardowym, więc albo się zaopatrzcie wcześniej w końcówkę (nasadkę) 5,5mm albo rzeźba. Po odkręceniu tej śruby musicie zdjąć lewy element plastikowy poszycia/tapicerki (nie wiem jak to nazwać), tak aby dobrać się ostatecznie do trzeciej śruby panelu klimatyzacji. Po odkręceniu panelu nawigacji odkładamy go na górę pod radio. Za panelem klimatyzacji ukazuje się nam moduł bluetooth, który jest przymocowany na 3 śruby, odkręcamy je a następnie wyciągamy wtyczkę mini USB, a później wtyczkę ala EURO z telewizorów. Aby ją wymontować musicie podważyć od góry szarą blokadę, by ją przesunąć. Przesunięcie blokady powoduje wysunięcie się wtyczki samoczynnie. Wymiana modułu pasuje plug&play. Nic nie musimy instalować, aktywować – po prostu działa.

Tutaj macie film w jakiej kolejności się „dobierać” do wymiany modułu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli żaden rzeźbiarz przed wami nie był w aucie, to nie będzie to takie łatwe jak na filmie, zaczepy trzymają bardzo mocno. Mnie sprawiło dużo trudności aby dobrać się pod mieszek.
Po wymianie modułu zostałem poinformowany, że moduł nie obsługuje języka polskiego. Szczerze to trochę na to liczyłem, że jednak będzie obsługiwać z racji tej, iż nie wymieniam na D1BT lecz na E1BT. Ale ok, brałem pod uwagę również, że będzie go trzeba nauczyć polskiego.
No to teraz przystępujemy do wgrywania sync1.1PL. Plik wsadowy skompresowany pobrałem z tego forum.

Tutaj macie mój link gdzie umieściłem kopię SYNC v5.11_E1BT-14D544-AN, gdyby czasem te na forum zawiodły, albo ich autor postanowił je usunąć.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W moim przypadku pierwsza aktualizacja się nie powiodła. Plik pobrałem, wypakowałem bezpośrednio na pendrive kingston 32GB. Pen był po formacie FAT32.Wsadzam pendrive, uruchamiam silnik, przechodzę do instalacji i komunikat że INSTALACJA W TOKU. Oczywiście po 20 minutach nic poczekałem jeszcze z 5 i nic. No to drugi raz pobieram inny plik z forum
SYNC v5.11_E1BT-14D544-AN
za pierwszym razem był
SYNC_v5.11_E1BT-14D544-AN (po sync podkreślenie).
Z ciekawości zajrzałem do plików autoinstal i instal aby sprawdzić czy instalator chce ładować plik E1BT-14D546-KB.CAB czy błędny E1BT-14D546-KC.CAB skoro za pierwszym razem nie wyszło. Wszystko było ok czyli chce instalować plik KB.CAB a nie KC.CAB. Więc do auta. Wsadzam pendrive, uruchamiam silnik, przechodzę do instalacji i komunikat że INSTALACJA W TOKU po 20 min. nic. Po 40 min. nic. Cały czas INSTALACJA W TOKU.
Myślę i kombinuję dalej. Wiecie człowiek szuka później wszystkich opcji co robi, co jest nie tak. Po w/w nieudanych próbach przychodzi mi do głowy coś takiego, że zbyt nowy pendrive, auto z 2012 a pendrive z 2019. No to wyszarpało się jakiś staroć sprzed 10lat tj. goodram 4gb. Format FAT32. Plik SYNC v5.11_E1BT-14D544-AN wypakowuje na nowo na hdd. Ręcznie przenoszę pliki autoinstal.lst i instal.lst oraz cały folder SyncMyRide na pendrive. Pamiętaj przenieś tylko te 3 elementy, jak już masz na penie to nic nie otwieraj nic nie sprawdzaj, nie przeglądaj. Wsadź i tyle. Później opiszę dlaczego. Idę do auta, wsadzam pendrive, uruchamiam silnik, przechodzę do aktualizacji, aktualizacja startuje. Nie mija 20 minut (może 18/19) i pojawia się komunikat instalacja zakończona. Potem system się jeszcze bootuje, ale po kilku chwilach można już sprawdzić wersję. I faktycznie jest 5.11 i grażynka mówi po Polsku.
Wracam do domu i przeglądam pena kingston 32 aby sprawdzić co tam nie gra. I co się okazuje, że na penie pojawił się niewidoczny plik cache/tmp. z przeglądania w notatniku. I teraz nie wiem czy problem, że pendrive kingston 32 GB zbyt nowy, czy problem że na penie pojawił się dodatkowy niewidoczny plik. Stąd z ostrożności po formacie pendrive FAT32 tylko włóż potrzebne pliki i nie przeglądaj tego pendrive.

Tutaj macie instrukcję fordowską do instalacji
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

na końcu jest napsane:
Po zakonczeniu instalowania aktualizacji zostanie
utworzony plik dziennika (zachowany w pamieci
USB). Przeslij nam plik dziennika za pomoca
strony do przesyłania na potwierdzenie, ze
instalacja zakonczyła sie sukcesem.


Sprawdzam pena i faktycznie pojawił się plik xml, to się zastanawiam jak go przesłać, skoro mając pierwotnie moduł AM5T system fordowski twierdzi, że mamy wszystko aktualne tj. ”twoje oprogramowanie nie wymaga aktualizacji. Nie jest wymagane żadne działanie”.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Użytkownicy, którzy mają powyższy komunikat muszą zakupić moduł sync 1.1. czyli D1BT-14D212 lub E1BT-14D212.
I teraz tak, skoro niektórzy byli w stanie pobrać soft z forda bezpośrednio podając VIN a mnie się to nie udało-bo ford sobie twierdzi, że mam wszystko aktualne, to się zastanawiam o co chodzi. I wywnioskowałem, że zaktualizować można wersję 1.1. Więc wchodzę na otomoto szukam w ogłoszeniach focusa 2014/2015 pobieram viny i wklejam na stronę forda w miejscu do pobierania aktualizacji (link powyżej), a nuż utrafię vin co ma sync 1.1. i nic albo wszystko aktualne, albo auto nie ma wersji sync. No to modyfikuję filtr na otomoto dopisuję titanium pobieram viny i wpisuję na stronie forda i ok utrafiony. Obecnie pobieram tą wersję i spróbuję zaktualizować.

No to już wszystko jasne, obecna wersja, którą pobrałem na VIN z otomoto jest z dnia 02.11.2020r. Nie zdążyłem się nacieszyć wersją SYNC v5.11_E1BT-14D544-AN ale po uprzednim sformatowaniu pendrive 4 GB wypakowaniu aktualizacji z 02.11.2020r. pierwsze co zauważyłem, to po włączeniu instalacji grażynka poinformowała, że nastąpi aktualizacja, a po aktualizacji grażynka poinformowała że aktualizacja się zakończyła i sync może się uruchomić kilka razy aby się zbootować. Takich komend nie było w wersji SYNC v5.11_E1BT-14D544-AN. (no bo nie było plików głosowych POL w odpowiednim folderze). Co do różnicy między SYNC v5.11_E1BT-14D544-AN a tą z 02.11.2020r. Nie wiem jaka jest, bo tylko kilka godzin miałem SYNC v5.11_E1BT-14D544-AN. Wpadłem na to jak pobrać nową aktualizację to ją sobie zainstalowałem. Pamiętajcie jeśli też będziecie pobierać aktualizację na vin z otomoto to w trzecim kroku pojawia się możliwość przesłania pliku xml, o którym mowa w instrukcji instalacji forda. Oczywiście ja swoją przesłałem i to z powodzeniem. Po wybraniu pliku w trzecim kroku, może z 30sekund nic się nie pojawiło na stronie forda. Po tym czasie ujawił się napis „aktualizacja została zakończona”

Tutaj zamieszczam link do wersji 5.11 z dnia 02.11.2020r.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Powodzenia. Szkoda, iż nikt wcześniej tego nie opisał w taki zrozumiały sposób. Dlatego ja to czynię, aby było wszystko jasne.

Pamiętajcie chcesz zainstalować wersję z 02.11.2020r. Pobierz moją powyższą – działa. Chcesz nowszą szukaj vina i próbuj na stronie forda aktualizować. Nie przejmuj się, że pobierasz aktualizację na inny vin. Plik xml po przeprowadzonej udanej aktualizacji, który zapisuje się na pendrive w folderze SyncMyRide zawiera prawidłowy vin twojego auta. Więc przypuszczam, iż u forda nie zostanie odnotowana dokonana aktualizacja dla vinu z otomoto, a jedynie, że aktualizacja została dla vina z otomoto pobrana. A przesyłając swój plik xml z twoim vinem odnotują, że twój vin ma już synv 1.1 i ewentualne przyszłe aktualizacje będą ci przysługiwać. Niby sync 1.1 to stary sync, ale jak widać nadal aktualizują bo ostatnia wersja jest z dnia 02.11.2020r.

Aha. Wersja z 02.11.2020r. Wypakowana na twardy dysk, i włożona na pendrive tak jak pisałem powyżej czyli włożona na pendrive i nie przeglądana instaluje się.

Aha o ile wersja SYNC v5.11_E1BT-14D544-AN ma plik E1BT-14D546-KB.CAB o tyle wersja z 02.11.2020 ma E1BT-14D546-KC.CAB, czyli kolejna literka alfabetu. Pliki instalacyjne wersji z 02.11.2020 mają prawidłowe komendy dla pliku KC.CAB czyli wszystko ładnie pasi.


Pozdrawiam i piszcie czy udało się czy pomogło.
spamki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 09:19   #249
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Cytat:
Napisał spamki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[...]
Powodzenia. Szkoda, iż nikt wcześniej tego nie opisał w taki zrozumiały sposób. Dlatego ja to czynię, aby było wszystko jasne.

[...]
????

tu podałem link do swojego opisu
(to jest wpis z 2018 roku)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ale dziękujemy za nowszy soft - jeszcze nie miałem czasu sprawdzić

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 10-01-2021 o 09:21
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 09:53   #250
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Ale dziękujemy za nowszy soft - jeszcze nie miałem czasu sprawdzić
...
Arturze, praktycznie to ciągle ten sam 5.11 dostępny na forum od 2017r...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zmiana E1BT-14D546-KB na E1BT-14D546-KC nic istotnego nie zmienia... Paczka z pakietem E1BT-14D546-KC też była już tu kilka razy linkowana...

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - opis przydatny, ale jak się chce coś napisać - to nie ma sensu mieć pretensje, ze inni tego nie napisali wcześniej... Od 2017 ludzie tu wgrywają sobie 5.11 i "dają radę" w oparciu o to, co forumowa szukajka im znajduje...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-01-2021 o 10:05
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.