Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2009, 18:55   #11
marcinx00
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2007
Skąd: Radzymin
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 90
Domyślnie Odp: Strasnie dymi na zimnym i nie rowno pracuje.

czekam na filmik zobacze czy tak samo jak mój

marcinx00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 22:31   #12
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: Strasnie dymi na zimnym i nie rowno pracuje.

1) zmień mechanika, bo nie umie naprawić i bzdury ghada
2) nierówna praca (niskie obroty i falowanie na zimno) - sprawdź świece żarowe
3) niebieski dym - chyba palony olej lub płyn chłodniczy (może ewentualnie uszczelka pod głowicą)
4) a równie dobrze przyczyna może być tylko 1 - wtryski (co najmniej zabrudzone końcówki, może coś poważniejszego)

a w ogóle to wejdź na Garage do Diesli, tam ostatnio sporo przeczytałem o podobnych problemach...

rozwiązań może być wiele, tylko sugeruję ewentualne możliwości.

poczytaj, wielu ma podobne problemy
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 17:12   #13
marcinx00
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2007
Skąd: Radzymin
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 90
Domyślnie Odp: Strasnie dymi na zimnym i nie rowno pracuje.

i jak auto naprawione?
marcinx00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 14:15   #14
wilu.2.2.tdci.mk3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Skąd: Łowicz
Model: mondeo kombi
Silnik: 155 KM 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie Odp: Strasnie dymi na zimnym i nie rowno pracuje.

Cytat:
Napisał p.s. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) zmień mechanika, bo nie umie naprawić i bzdury ghada
2) nierówna praca (niskie obroty i falowanie na zimno) - sprawdź świece żarowe
3) niebieski dym - chyba palony olej lub płyn chłodniczy (może ewentualnie uszczelka pod głowicą)
4) a równie dobrze przyczyna może być tylko 1 - wtryski (co najmniej zabrudzone końcówki, może coś poważniejszego)

a w ogóle to wejdź na Garage do Diesli, tam ostatnio sporo przeczytałem o podobnych problemach...

rozwiązań może być wiele, tylko sugeruję ewentualne możliwości.

poczytaj, wielu ma podobne problemy
Panowie, to typowe objawy dla wtrysków, ja w mk3 wymieniłem i jest pięknie ałtko mruczy jak rasowy dieselek
wilu.2.2.tdci.mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 14:17   #15
wilu.2.2.tdci.mk3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Skąd: Łowicz
Model: mondeo kombi
Silnik: 155 KM 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 35
Smile Odp: Strasnie dymi na zimnym i nie rowno pracuje.

Cytat:
Napisał fortitudo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bylem dziś u jakiegoś fachowca od forda powiedział ze wszystko jest ok. Tłumacze mu ze jak silnik imny to auto tak strasznie dymi a on do mnie ze często to się zdarza w fordach ze czasami nie kopci wcale a czami strasznie podczas odpalania.
Wiec jeżeli tak ma działać ten 1.4tdci to trochę kiepsko.
Jutro postaram się wam nagrać filmik jak kopci to auto i dam linka, sami ocenicie ze to nie realne, jak było blisko 0 stopni to dym był taki ze nie było widać auta (błękitny dym) po 1minucie jak auto zapalone wszystko zanika i jest ok.
Auto stoi w garażu po odpaleniu trzeba szybko wyjechać bo w garażu ciemno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Jeżeli dowiem sie jaka byla przyczyna to na 100% napisze tutaj.
Wymień wtryski i będzie wszystko ok! Przekonasz się, a przy okazji pompa odpocznie!
wilu.2.2.tdci.mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 14:23   #16
wilu.2.2.tdci.mk3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Skąd: Łowicz
Model: mondeo kombi
Silnik: 155 KM 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 35
Smile Odp: Strasnie dymi na zimnym i nie rowno pracuje.

Cytat:
Napisał fortitudo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DELIKFENT nie jestem pierwszym ale jedynym w Polsce kopiłem auto we Francji ale kupiłem je sam nie od handlarza auto miało przejechane 13tys jak je kupiłem i było wszystko ok.
od niedawna zaczeło tak wariować.

pojechałem na komputer wyszło ze nie ma błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i teraz zaczynają się schody bo stawiam ze to chyba wina zaworów ma ktoś jakieś inne pomysły /???
Kolego, [przerobiłem to co prawda w mk3, ale :
w ASO stwierdzili, że jest super i nie ma sie czego czepiać
u mechanika wyjeli wtryskiwacze i stwierdzili, że jest ok
Cuda wianki wyczyniałem i kasę straciłem, pojechałem do Radomia do firmy BRATFORD po dyskusjach na forum i wymieniłem wtryski na nowe i okazało sie (mimo ze nie wyskakiwały żadne błędy a ja słysząlem i widziałem jak pracuje zimny silnik) że wtryski sa do d...
Po wymianie rozkoszuje sie kultura pracy silnika i wiem co go bolało: kochane wtryski!
wilu.2.2.tdci.mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 11:54   #17
Dzenaro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2021
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Strasnie dymi na zimnym i nie rowno pracuje.

Temat stary jak świat, ale rozwiązania brak. Może ktoś, coś się dowiedział przez ten czas i coś podpowie. Problem dotyczy silnika 1.4 tdci fabrycznie bez dpf, a konkretnie kopcenia na siwy kolor przy starcie na zimnym silniku. Dymienie występuje tylko na zimnym silniku przez parę minut i ustaje. Silnik pracuje dobrze, nie ma problemów kiedy temperatura otoczenia jest ok +10, poniżej występują odczuwalne wibracje, ze startem silnika niezależnie od temperatury nie ma problemów. Poniżej +10 wywalał dwa błędy, powyżej jest czysto bez błędów.

1. P0380 Glow plug/heater circuit A
2 P1202 Cylinder 2 injector circuit open/shorted, raz wywaliło również 3 wtrysk.

Wymieniłem filtr paliwa i przepływkę, bo dawała za wysoką wartość, przeczyściłem wtyczki na wtryskach, sprawdziłem turbo, czekam na miernik cegowy, aby pomierzyć świece żarowe. Nie ciągnie oleju, ani płynu. Ktoś ma jakiś pomysł ?

Ps
Czy ktoś dysponuje parametrem EGRu, odczyt jaki mi daje to 1.0 do 1.1 V
Dzenaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.