Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2013, 09:35   #21
treq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006/7
Postów: 35
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

Cytat:
Te błędy z elmconfig-a jak znajdę chwilę czasu to jutro wkleję, mam je w laptopie.
Pozdrawiam
Napisz jakie błędy Ci wywala, ja ostatnio sporo walczyłem ze swoim s-maxem i m.in. EGRa wyciągałem ze trzy razy (tego ampula/imbusa od spodu po pierwszym razie w ogóle nie wkręcałem, bo uważam że nie jest niezbędny, a dzięki temu nie musiałem przy kolejnych demontażach korzystać z kanału). Oprócz czyszczenia samej mechaniki EGRa przy kolejnym razie dobierałem się również do elektroniki, a dokładnie do układu sczytywania położenia EGRa - jest to układ bezstykowy z halotronem, a nie jak niektórzy twierdzą, że zwykły potencjometr. Do samego napędu EGRa nie dobrałem się, bo to już większa dewastacja a po podaniu napięcia działa i też wydaje mi się że nie jest to jakiś tam zwykły silniczek "szczotkowy" tylko bardziej układ magnetyczny.
Jak ułamane ucho nie jest wielką przeszkoda w jego montażu, to możesz pokusić się jeszcze o próbę sprawdzenia tej elektroniki, o której piszę (mogę dokładniej opisać co i jak, mam również fotki jak to wygląda) oraz samej instalacji EGR->PCM.
Jeśli będziesz jednak wymieniał na nowy, to chętnie przygarnął bym Twój stary (jeśli nie będzie Ci już do niczego potrzebny), to bym sobie go jeszcze dokładniej poznał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

pozdr.

treq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 10:28   #22
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

Witam,
załączam zrzut z ELMConfiga z błędem którego nie mogę wykasować. Wcześniej miałem inne które skutecznie usunąłem. Być może to nie problem z egr-em bo było też kilka błędów z komunikacją między modułami (a właściwie z utratą komunikacji).
Dzisiaj zawór chyba do mnie dotrze to jutro wymienię i zobaczymy czy to faktycznie był z nim problem. A co do tej śrubeczki ampulowej to myślę, że jest po to aby łatwiej było wkładać egr-a. Ładnie stabilizuje i nie trzeba celować śrubkami tym bardziej, że rąk trochę brakuje bo dostęp kiepski - od razu ładnie pasują
blad_P0406.jpg
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 12:58   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

Cytat:
...Dzisiaj zawór chyba do mnie dotrze to jutro wymienię i zobaczymy czy to faktycznie był z nim problem....
Po wymianie błędy raczej nie zginą... Wymieniałem EGR u siebie i nie zginęły - nawet ich przybyło... Powodem jest konieczność wykonania "adaptacji EGR". U siebie zrobiłem tę "adaptację" poprzez wykasowanie pamięci KAM sterownika PCM za pomocą programu ELMconfig. Zadziałało, EGR zaadaptował się i błędy zniknęły. Niestety dla S-max/MND4 w ELMconfigu na razie nie ma kasowania pamięci KAM sterownika PCM - pozostaje więc IDS w ASO albo u kogoś, kto go ma.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 13:12   #24
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U siebie zrobiłem tę "adaptację" poprzez wykasowanie pamięci KAM sterownika PCM za pomocą programu ELMconfig.
tylko widzę, że masz inna platformę (C-Max), u mnie jak wchodzę w PCM-a mam w procedurach tylko przeładowanie modułu (reboot). Nie wiem czy to pomoże.
Pozdrawiam
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 13:35   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

Cytat:
Nie wiem czy to pomoże.
Dopisałem, że nie. Tylko IDS.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 22:54   #26
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

no i wymieniłem egr-a bez rozbierania podszybia, a ta 5-ka na ampula po lekkim ruszeniu umożliwiła wyrwanie egr-a. Ale metody nie polecam, trzeba mieć krótki imbus, nic nie widać, ręce pokaleczone - wszystko na czuja... z godzinę walczyłem z kolegą (dzięki Ci Wiesiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) . Zdecydowanie należy odkręcać od spodu silnika przy pomocy długiej przedłużki.
A co do błędów to wyskakuje mi w elmconfig-u coś w podobnego do "egr maximum/minimum stop performance", ale nie pali się już kontrolka silnika i zniknęły albo udało się je wykasować i nie wróciły te błędy wcześniejsze. Pojeżdżę i zobaczę co z tą kontrolką silnika, jak się nie pojawi to nie będę jechał do serwisu na adaptację egr-a, a błąd niech sobie "wisi".
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 00:37   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

Cytat:
...Pojeżdżę i zobaczę co z tą kontrolką silnika, jak się nie pojawi to nie będę jechał do serwisu na adaptację egr-a, a błąd niech sobie "wisi".
Check nie powinien wrócić, ale EGR nie pracuje poprawnie bez adaptacji (pracuje na nastawach starego, kiedy jeszcze stary EGR jakoś dawał się wysterować...). Adaptację trzeba zrobić koniecznie, choć nie musi to być "w ciągu 5 minut". Pojawiała się nowa możliwość wykonania takiej adaptacji - jak masz po drodze do mnie na Śląsk, albo do Mayaka do Warszawy to w kilka minut damy radę sprawę załatwić...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-03-2013 o 00:40
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 14:15   #28
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale EGR nie pracuje poprawnie bez adaptacji
jeżeli jego zła praca nie zniszczy jego elektroniki to nie będę się śpieszył z adaptacją; mam zaślepiony egr.
Za dobre chęci pomocy dziękuję, ale ze Szczecina trochę daleko na Śląsk i do Warszawy
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 15:16   #29
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

Cytat:
jeżeli jego zła praca nie zniszczy jego elektroniki to nie będę się śpieszył z adaptacją; mam zaślepiony egr.
Za dobre chęci pomocy dziękuję, ale ze Szczecina trochę daleko na Śląsk i do Warszawy
Poszukaj u siebie elektronika "robiącego Fordy" i rozumiejącego zwrot "trzeba zrobić reset pamięci KAM" - jak zrozumie i powie cenę nie większą niż 50zł, to zrób mimo wszystko.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 22:05   #30
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: zawór egr jak wymontować

Odświeżam temat..
Panowie, jakiś garażowy sposób na demontaż ramion wycieraczek bez użycia specjalnego ściągacza? Chciałem dobrać się do egr zdejmując podszybie i tym samym wycieraczki ale te się chyba zapiekły.. Nie chcę podważać "na chama"..

Swoją drogą podziwiam demontaż egr bez demontażu podszybia.. Akrobacja cyrkowa normalnie.
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.