Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2014, 22:18   #1
mle3
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Immobilajzer aktywny, wariujące światła i przełączniki w kabinie

Witam kolegów.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Galax-a.
Sporadycznie dochodziło do komunikatu immobilajzer aktywny. Zazwyczaj po zamknięciu auta z pilota , po kilku minutach wszystko wracało do normy..więc nie przejmowałem się tym. Usłyszałem od pana w ASO Forda : czasem tak jest, no to OK, nie przejąłem się, jednak do czasu..

Obecnie poza komunikatem immobilajzer aktywny , przekręcając kluczyk na pozycję II , od razu zapala się kontrolka świateł , są włączone( włącznik na pozycji 0 ). Włącznik świateł w każdej pozycji trzyma je włączone, można kręcić i tak to nic nie zmienia - cały czas się palą.

Samochód w którymś momencie odpalił, jednak nie działają światła awaryjne, czerwone podświetlenia zegarów, klimatyzacja, podgrzewania szyb , asystent parkowania, w sumie nic. Wszystkie te włączniki są martwe.

Przeglądając forum trafiłem na taki temat, który mógłby wyjaśniać przyczynę aktywnego immobilajzera i być może reszty problemów ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Akumulator jest OK. Auto obecnie nie odpala nawet po odpięciu akumulatora na 10 -15 min, komunikując i robiąc to co powyżej. Będę wdzięczny za wszelakie sugestie.

mle3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2014, 00:12   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Immobilajzer aktywny, wariujące swiatła i przełaczniki w kabinie

Wygląda na padający moduł BCMi (skrzynka bezpieczników nad nogami pasażera, będąca tak na prawdę główny sterownikiem elektryki oraz IMMO). Na początek trzeba posprawdzać, czy wszystkie wtyczki dobrze siedzą i mają dobry kontakt. Wypiąć wtyczki - psiknąć jakimś "kontaktem" i dobrze powpinać na miejsce.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2014, 08:52   #3
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Immobilajzer aktywny, wariujące swiatła i przełaczniki w kabinie

mle3 a podpinałeś do kompa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To ci powinno podpowiedzieć co i jak. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 10:54   #4
mle3
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Immobilajzer aktywny, wariujące swiatła i przełaczniki w kabinie

tedi_k
Dziękuję za sugestie , to jest coś co mogę zrobić sam, spróbuję to przeglądnąć i poprzypinać.

wojtekn

niestety nie było podpinania. Elektryk miał na parkingu kilkanaście samochodów przede mną , na sugestie odnośnie podpinania stwierdził , że nie ma to sensu bo komputer wyrzuci mu 100 błędów i będzie błądził, wiec na początku musi przejrzeć wszystko ( przyszły tydzień ). Padły jakieś stwierdzenie odnośnie komputera , wymiany , kodowania ... nie chcę o tym myśleć nawet na chwilę obecną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mle3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 13:48   #5
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Immobilajzer aktywny, wariujące swiatła i przełaczniki w kabinie

Cytat:
Napisał mle3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na sugestie odnośnie podpinania stwierdził , że nie ma to sensu bo komputer wyrzuci mu 100 błędów i będzie błądził, wiec na początku musi przejrzeć wszystko ( przyszły tydzień ). Padły jakieś stwierdzenie odnośnie komputera , wymiany , kodowania ... nie chcę o tym myśleć nawet na chwilę obecną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuje zmienić elektryka
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 13:55   #6
mle3
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Immobilajzer aktywny, wariujące swiatła i przełaczniki w kabinie

Jestem w trakcie ...poszukiwań, jednak co wkracza w delikatniejsze sprawy sprawia problem w moim mieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mle3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 20:40   #7
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Immobilajzer aktywny, wariujące swiatła i przełaczniki w kabinie

taki elektryk co to nie chce zawezicobszaru poszukiwań do błędów znalezionych w steroniku komputera.. i zając sie najpierw tym...

jw. szukaj elektryka, nawet jakbyś miał jechać do Chełma (tam mam chłopaka co wszystko opanowuje w autach bez szyny światłowodowej.).
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2014, 19:41   #8
mle3
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Immobilajzer aktywny, wariujące swiatła i przełaczniki w kabinie

Samochód jest już u mnie. Wymieniono przewód od sprężarki klimy i przewód od wentylatorów ( przy okazji naprawili klime Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyczyna powyższych nie została znaleziona, jednak przepięcie wszystkich kabli , łącznie z tymi w komorze silnika wyeliminowało wszystkie objawy.... Samochód od wczoraj pali normalnie.

Żeby nie było wszystko super oczywiście zakomunikował usterkę na inny temat: przeładowanie turbiny, które zdarzyło się 2 gi raz i tylko pod górkę.

Za całość przeglądów elektryki , podpinań itd wyszło 120 zł.
mle3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 09:37   #9
mle3
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Immobilajzer aktywny, wariujące swiatła i przełaczniki w kabinie

Szanowni Forumowicze ,

problem powrócił... objawy dokładnie takie same.
Spróbuje wymienić na start akumulator. Jednak po głowi mi chodzi pozbycie się immo - da się wykonać taką akcję w tym samochodzie ?
mle3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kontrolki , światła dzienne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.