Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2017, 21:55   #21
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

kolego 4,2 nie kupisz więc 5 l trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc 2 lit zostało starego oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 16:14   #22
Strat69
ford::average
 
Avatar Strat69
 
Zarejestrowany: 10-10-2016
Model: MK5 USA
Silnik: 2.0 Ekoboost 240 KM
Rocznik: 2013
Postów: 149
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Ja wczoraj wymieniłem po 80kkm
Powiem krótko, wyleciała smoła !
Weszło 5 butli 0945ml
Strat69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 00:04   #23
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 28-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Talking Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Tak też myślałem że chodzi o to że ten 5L to na dolewkę tych 0,2. A forach z za wielkiej kałuży doczytałem że 4,1-4,2 każdemu schodzi. A czemu tobie kolego 5L aż zleciało to dziwne? Może jakoś auto z górki stało czy coś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maximus1986 ; 14-10-2017 o 00:14
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 12:56   #24
Strat69
ford::average
 
Avatar Strat69
 
Zarejestrowany: 10-10-2016
Model: MK5 USA
Silnik: 2.0 Ekoboost 240 KM
Rocznik: 2013
Postów: 149
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał maximus1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak też myślałem że chodzi o to że ten 5L to na dolewkę tych 0,2. A forach z za wielkiej kałuży doczytałem że 4,1-4,2 każdemu schodzi. A czemu tobie kolego 5L aż zleciało to dziwne? Może jakoś auto z górki stało czy coś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to może uściślę
warsztat oddał mi jedną z 6 butli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strat69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 19:40   #25
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 28-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

A jak tak to rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 16:04   #26
MILITH
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: FUSION
Silnik: 2.0 ECOBOOST
Rocznik: 13
Postów: 33
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Witam,

Czy ktoś może miał z tą skrzynią problem że delikatnie szarpie przy przełączaniu między biegami 2-3. Czytałem na amerykańskim forum że sporo modeli Fusiona z 2013 roku ma tą przypadłość i że do tej pory nie ma jasnego rozwiązania.
Mam możliwość zakupu tego modelu w wersji 2.0 240km ale zastanawia mnie ta "przypadłość" i nie wiem czy decydować się na to auto.
Pozostałe biegi przełączają się bardzo płynnie, łopatki działają idealnie, kick down też działa dobrze.
Podejrzewam że olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany, i teraz następne pytanie czy w razie zakupu wymieniać go od razu (117k km), i w jaki sposób, dynamicznie czy statycznie wystarczy?
Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.
MILITH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 13:20   #27
duders
ford::beginner
 
Avatar duders
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 43
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cześć.
Ja tak mam w S-max-ie Lekkie szarpnięcia mam przy zmianie z 2 na 3 i tylko przy tych dwóch biegach. Reszta działa prawidłowo. Przebieg to 39000 tyś więc wydaje mi się trochę mało. To jest mój nasty automat już i w żadnym tak nie miałem. Wymieniam olej zawsze po 60 tys (niezależnie co producent wymyśli - że bezobsługowa czy też nie)

Pzdr
tomek
__________________
..: No Sacrifice, No Victory :..

Ostatnio edytowane przez duders ; 05-04-2018 o 06:19
duders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 22:49   #28
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał duders Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć.
Ja tak mam w S-max-ie Lekkie szarpnięcia mam przy zmianie z 2 na 3 i tylko przy tych dwóch biegach. Reszta działa prawidłowo. Przebieg to 39000 tyś więc wydaje mi się trochę mało. To jest mój nasty automat już i w żadnym tak nie miałem. Wymieniam zawsze po 60 tys (niezależnie co producent wymyśle że bezobsługowa czy też nie)

Pzdr
tomek
Byłeś z tym w serwisie? ja mam to samo z 2 na 3 delikatnie jakby przyciągał.Zauwazylem że jak jechalem ostatnio dłuższą trasę to po powrocie bylo przez jakiś czas super. Nie wiem co to jest. Byłem u takiego od skrzyń to mówił że wszystko jest ok.

Bump:
Cytat:
Napisał MILITH Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Czy ktoś może miał z tą skrzynią problem że delikatnie szarpie przy przełączaniu między biegami 2-3. Czytałem na amerykańskim forum że sporo modeli Fusiona z 2013 roku ma tą przypadłość i że do tej pory nie ma jasnego rozwiązania.
Mam możliwość zakupu tego modelu w wersji 2.0 240km ale zastanawia mnie ta "przypadłość" i nie wiem czy decydować się na to auto.
Pozostałe biegi przełączają się bardzo płynnie, łopatki działają idealnie, kick down też działa dobrze.
Podejrzewam że olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany, i teraz następne pytanie czy w razie zakupu wymieniać go od razu (117k km), i w jaki sposób, dynamicznie czy statycznie wystarczy?
Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.
Daj linka do tego forum
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 06:25   #29
duders
ford::beginner
 
Avatar duders
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 43
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

[biner]Byłeś z tym w serwisie? ja mam to samo z 2 na 3 delikatnie jakby przyciągał.Zauwazylem że jak jechalem ostatnio dłuższą trasę to po powrocie bylo przez jakiś czas super. Nie wiem co to jest. Byłem u takiego od skrzyń to mówił że wszystko jest ok.

Tak byłem nie raz ale AutoBoss w Chorzowie nie ma pomysłu - więc stwierdzili że tak ma być i tyle. Zastanawiam się na wymianą wcześniejszą oleju w skrzyni ale jak rozmawiam z fachowcami od skrzyń to przestrzegają aby nie wymieniać całości oleju (dynamicznie) tylko 1/2 np.
Co fachowiec to opinia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr
tomek
__________________
..: No Sacrifice, No Victory :..
duders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 06:32   #30
MILITH
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: FUSION
Silnik: 2.0 ECOBOOST
Rocznik: 13
Postów: 33
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Wpisz w google - 6f35 hard shift
Tu masz pierwszy temat z brzegu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MILITH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.