Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2018, 15:24   #1
kapikp910i
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie 2.p0 TDCi QXBA ekstremalnie wysokie spalanie - prośba o logi

Witam,
Auto: 2.0 TDCi kombi QXBA z automatem AWF21 z roku 2008. Przebieg 300000+.
Z jako takich objawów brak. Odpala, ładnie przyspiesza, nie kopci, nie klepie, nie bierze oleju itd. w ciągu ostatnich 5 miesięcy wymienione - przepływomierz Hella, termostat z czujnikiem temp. płynu Gates, świece żarowe Denso 3 sztuki ( 4 się zapiekła a nie po drodze mi robić głowicę), sprawdziłem przewody od czujnika różnicy ciśnień. DPF średnio wypala się co 730km (ostatni odczyt), różnica ciśnień około 15mbar na biegu jałowym do 100mbar przy pełnym gazie. Bost 1,2bara przy około 1900obr. Z podejrzanych rzeczy nawet przy przyspieszaniu bardzo wysokie wartości chwilowego spalania tj. nawet 55l na biegach 1,2,3. Proszę o loga lub chociaż film jak wygląda wartość chwilowego spalania w automacie. Problemy w aucie zaczęły się w trakcie powrotu z wakacji. Strzelił wąż od turbo. Zjechałem do domu około 100km z błędem i bardzo ograniczoną mocą. Widać było że auto kopciło. Po wymianie i wypaleniu DPF auto pracowało dalej ok ale spalanie zaczęło wynosić 8-10l w trasie i 12-15l w mieście pomimo danych na kompie 6-7l w trasie, i 7-9 w mieście. Dziś mam zamiar zalać płynem do mycia DPF katalizator i zobaczyć jak wygląda turbo. Proszę o ewentualne porady na co zwracać uwagę. Do dyspozycji mam Elm-a z HS i MS Can. FordScan i Elmconfig.

kapikp910i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 22:24   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 2.p0 TDCi QXBA ekstremalnie wysokie spalanie - prośba o logi

To jest w miarę normalne spalanie na automat.
Możesz jedynie spróbować wyczyścić przepływomierz. Ewentualnie wyczyścić kalibrację map w ForScan.
U mnie pali 8-10 w większości trasy. Pewnie na długiej, płaskiej i prostej do 7 zejdzie jeżeli będzie na Lockup.

Palil ci wcześniej mniej?

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 13-02-2018 o 22:27
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 00:15   #3
kapikp910i
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.p0 TDCi QXBA ekstremalnie wysokie spalanie - prośba o logi

Tak wcześniej trasa przy normalnej jeździe 7-7,5l, miasto 9 maksymalnie 10l. Jak pisałem przepływomierz jest nowy razem z filtrem powietrza od stycznia- nie ma zmian. A tak z ciekawości jakie masz średnie spalanie na kompie do tego co faktycznie tankujesz? U mnie wygląda to mniej więcej 2 do 3 litrów więcej niż pokazuje komputer. Wartości wyuczone kasowane kilkukrotnie. Lecz po dzisiejszych pracach znalazłem kilka podejrzanych spraw. 2 opaski za turbo na przewodach z ciśnieniem rozsypały się przy odkręcaniu. Przewód podciśnienia przy gruszce regulującej VNT był luźny. Poza tym z tego co sprawdziłem to samo VNT pracuje pod pełnym zakresem bez oporów. Turbo chyba faktycznie zgodnie z tym co mówił poprzedni właściciel- było wymieniane bo ośka nie ma wyczuwalnych luzów i kręci się swobodnie do tego cały układ ciśnienia jest 'suchy'. DPF i katalizator wyglądają na drożne. Nie ma zbyt wielu osadów. Jutro zakupie opaski i składam auto. Zobaczę po wekkendzie jakie wyszło spalanie.
kapikp910i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 06:02   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 2.p0 TDCi QXBA ekstremalnie wysokie spalanie - prośba o logi

To spalanie które podajesz to z komputera czy tankowania? Bo jest bliższe do manualna.
U mnie jest mała różnica między komputerem a rzeczywistym spalaniem, ale w starszym modelu już była większa różnica. Najbardziej zauważalna różnica jest przy uszkodzonym przepływomierzu.
Nieszczelności w dolocie słychać dość dobrze więc jeśli upuscisz szybę to usłyszysz przy przyspieszaniu z niskich obrotów.
Przy przyspieszaniu do jakich obrotów trzyma ci obroty skrzynia przy przyspieszaniu (po rozgrzaniu)? 1500 przy delikatnym, 2000-2500 przy mocniejszym i 3000-3500 przy kickdown?


Sent from my XT1650 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 08:52   #5
kapikp910i
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.p0 TDCi QXBA ekstremalnie wysokie spalanie - prośba o logi

Cytat:
Napisał kapikp910i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wcześniej trasa przy normalnej jeździe 7-7,5l, miasto 9 maksymalnie 10l.
To spalanie z tankowania. Na kompie od początku było było mniej. Nawet 5,5 litra w trasie potrafił pokazywać. Teraz różnica jest jeszcze większa. Na kompie 6l, tankuje i wychodzi 9l.
Auto miało też problem ze wskazaniami prędkościomierza (według GPS 140km/h a na liczniku prawie 165km/h). Było zmieniane final ratio i rozmiar opon w centralnej konfiguracji. Co do przyspieszania mam tak jak piszesz. I też zastanawia mnie czy to prawidłowa praca bo w moim odczuciu power shift w polifcie z silnikiem 2.0 TDCi 163km zdecydowanie bardziej jeździ na niskich obrotach. To ciekawe czy to zasługa skrzyni, silnika czy może u mnie jest coś nie tak.
kapikp910i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 09:02   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 2.p0 TDCi QXBA ekstremalnie wysokie spalanie - prośba o logi

U mnie zacinał się EGR i poza przejściem w tryb awaryjny (tylko kilka biegów) spalał po 10l w dojazdach trochę trasy, trochę miasta. Teraz jest około 8.
Napisz czego logi chcesz to zrobię jak będę miał chwilę

Sent from my XT1650 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 21:12   #7
kapikp910i
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.p0 TDCi QXBA ekstremalnie wysokie spalanie - prośba o logi

O widzisz. A ja mam EGR który raz na 30km szarpnie przy 1500-1700obr. Poskładałem wszystko i autko lepiej ciągnie już tak od 1700obr , był praktycznie luźny przewód podciśnienia od gruchy i jedna opaska na przewodzie ciśnieniowym była podejrzana. Zalałem do pełna i zobaczę jak rezultaty. Na dniach wybieram się do kolegi z forum zaktualizować PCM i TCM. Jak bym mógł prosić o loga to: obroty, położenie pedała gazu, przepływka, boost, wybrany bieg, położenie EGR, błąd EGR, temperatura w dolocie. Jak byś mógł tak klasycznie na 5 biegu od 1300obr do około 4 tyś. I jakiś taki z normalnej jazdy.
kapikp910i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 20:46   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 2.p0 TDCi QXBA ekstremalnie wysokie spalanie - prośba o logi

Nie zapomniałem ale nie miałem czasu na zrobienie logów.
Coś u ciebie się rozwinęło?
Jedyne co u siebie doszedłem to że ForScan pokazuje że dość często DPF się wypala.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 09:43   #9
kapikp910i
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.p0 TDCi QXBA ekstremalnie wysokie spalanie - prośba o logi

Witaj, byłem u forumowego kolegi we Wrocławiu na aktualizacji Convers+ i nie tylko. Podpowiedział że mam uszkodzony zawór sterujący gruszką od turbo. Po wymianie autko zdecydowanie inaczej się zachowuje. Zdecydowanie chętniej przyspiesza przy obrotach >1500, chociaż wydawało mi się że tak było od początku- być może od początku ten zaworek zawodził. Do tego z mrozami nasiliły się moje problemy z zapowietrzaniem układu paliwowego. Dzisiaj postaram się pogrzebać bo auto naprawdę źle odpala a w przewodzie przy pompie wysokiego ciśnienia jest sporo powietrza. Co zresztą jak powiedział wcześniej wspomniany kolega może powodować nieznaczne zwiększenie spalania. Do tego podobno w automacie z tym silnikiem nie mamy co liczyć na mniej niż 7,5l w trasie i 10l w mieście. Nie powiem, trochę mnie takie spalanie boli. Ale za to jadę w marcu na mapę i jak będę miał ~ 175km i ~ 390Nm a spalanie będzie zbliżone to lepiej będę spał.
kapikp910i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , wysokie spalanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.