Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2013, 14:50   #1
atco48
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2011
Model: fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Koledzy,
mam problem. Chcę wymienić wkłady w drzwiach przednich mojej fuzji żeby założyć szyby z napędem elektrycznym. Kupiłem na szrocie pełne boki do drzwi z całym elektrycznym ustrojstwem. Okazało się jednak, że w mojej fuzji nie ma dodatkowych wiązek do podłączenia a ilość kabli też się nie zgadza. Czy ktoś może mi doradzić jak sobie z tym problemem poradzić. Mój samochód to rocznik 2006, benzyna 1,4.
Pomóżcie.

atco48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 16:47   #2
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

Jeśli nie ma składanych lusterek to wystarczy kupić każdą wiązkę, tzn. na obie strony z modelu po liftingu (może to być Fusion lub Fiesta mk6) z wersji z el. sterowanymi szybami i ewentualnie lusterkami. Jest to do kupienia na allegro za 100 zł tylko trzeba trochę popytać. Sam jakieś pół roku temu wymieniałem wszystko, co było w drzwiach więc chętnie podpowiem co i jak jeśli będzie trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 17:55   #3
atco48
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2011
Model: fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

Serdecznie dziękuje za podpowiedź. Poszukam na allegro. Może sie uda. Jesli nie dam rady pozwolę sobie poprosić Cię Kolego o pomoc.
atco48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 20:50   #4
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

Nie ma sprawy, jeśli tylko będę mógł to na pewno pomogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapomniałem dodać, że jeśłi auto nie ma el. lusterek i nie będą dodawane to wiązki mogą być z Anglika - działanie przycisków szyb jest takie samo. A i przycisk po stronie kierowcy sterujący szybą kierowcy MUSI BYĆ 2 STOPNIOWY (podwójna strzałka) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 23:21   #5
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

Witam, będziesz miał trochę zabawy ze ściągnięciem tych czarnych plastikowych boczków spod tapicerki, w razie czego pisz ja je dzisiaj ściągałem, długo szukałem jakiejś instrukcji i nic nie znalazłem, ale w końcu to rozgryzłem.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 10:20   #6
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

Cytat:
Napisał asterix78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w końcu to rozgryzłem.
Może zatem podzielisz się tą tajemną wiedzą z nami na forum? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 11:14   #7
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

To żadna filozofia - było już o tym na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Można chociażby posłużyć się tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 16:35   #8
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

Dla kogoś kto robił to wcześniej nie jest to żadna filozofia, jednak dla mnie było sporo zabawy. Na tym ruskim forum jest fotorelacja ale nie pełna.

Po ściągnięciu trójkątnego plastiku za którym jest mocowanie lusterka, odkręceniu śrubki na krzyżaka pod klamką wewnętrzną i 2 śrubek typu Torx pod plastikową osłoną przycisku otwierania szyb (uchwytu do trzaskania drzwiami), mocowanej na zatrzaskach, łapiemy osłonę od dołu i delikatnie ciągniemy do siebie tak by puściły wszystkie zatrzaski.
Odpinamy linkę zamka od klamki i po ściągnięciu boczka tapicerki, mamy czarny plastik przykręcony śrubami na klucz 10. Ja najpierw odkręciłem silnik od podnośnika szyby 3xTorx, następnie głośnik 4xTorx, i śruby dookoła osłony.

Tutaj zaczyna się zabawa.

Za pomocą małej grzechotki z nasadką Torx taką, jak do głośnika, wkładamy rękę przez otwór po głośniku i odkręcamy szynę po której chodzi szyba od plastikowej osłony od wewnątrz. Widać, gdzie są te śruby, po wypustkach wzdłuż szyny na zewnątrz plastiku. Dobrze mieć tu chudą rękę.

Po odkręceniu śrubek, osłonę trzeba pchnąć do przodu żeby wyskoczyły zatrzaski osłony zamka - w tylnych drzwiach to samo, z tym, że osłonę ciągniemy do tyłu w celu odpięcia.

Może ktoś zna prostszy sposób, ja zrobiłem to jak umiałem.

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 29-08-2013 o 18:02 Powód: Poprawiłem estetykę i interpunkcję w wypowiedzi.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 18:05   #9
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To żadna filozofia - było już o tym na forum
Kuba, nie zaprzeczam, że było, ale dzięki temu, że asterix78 dodał do tego zagadnienia coś od siebie, wzbogacił w ten sposób nasz zasób wiedzy - a przecież o to na forach chodzi, prawda? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 20:14   #10
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Zamiana szyb na korbkę na szyby elektryczne

Robiłem dokładnie tek samo jak KolegaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przyznaję, że ręce przy tym sposobie trzeba mieć szczupłe a i tak trzeba nurkować z kluczem po łokcie. Jest jeszcze prostszy sposób - wystarczy podwiescić szybę taśmą, odkręcić mocowanie szyby do prowadnicy (2 x nakrętka "10"), odkręcić zamek 3x torx i wszystko jest wyjęte bez drapania sobie rąk do krwiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W każdym razie obydwa sposoby są dobre i to już indywidualna sprawa jak ktoś się do tego zabierzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryczne szyby , fusion , szyby



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.