Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2023, 16:17   #41
Gryf
FCP member
 
Zarejestrowany: 14-10-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion energi
Silnik: 2.0 phev
Rocznik: 2017
Postów: 15
Domyślnie Odp: automatyczne domykanie szyb jak ustawić ?

No to odkryłem jak zaprogramować szyby w Fusionie 2017. I zdalne domykanie już działa, a procedura jest wręcz banalna.
Z panelu kierowcy:
1. Otwieramy okno do końca trzymając przycisk do oporu wciśnięty (drugi klik) i jak tylko szyba dotrze do końca (słychać że przekaznik rozłącza) to:
2. natychmiast zamykamy, też trzymając przycik podciągnięty do oporu (drugi klik), jak tylko szyba dobije i usłyszymy przekaźnik, powtarzamy punkt 1 i 2.
W sumie otwieramy i zamykamy w ten sposób okno trzy razy i gotowe.
Mialem też włączoną blokadę tylnych przycisków, choć wydaje mi sie że to nie ma znaczenia.
Możliwe że po dwóch powtórzeniach już zadziałało ale mialem tylko trzy szyby do zaprogramowania, a pierwszą zaprogramowałem przypadkiem, na drugiej starałem sie odtworzyć co tak właściwie zrobiłem, a na trzeciej powtórka z drugiej dla pewności że to to. Nie jestem też do końca pewien czy przycisk trzeba trzymać na skraju, ale nie mam więcej szyb by to wypróbować.
Mam nadzieję że sie komuś to przyda.
Teraz jeszcze muszę znaleźć sposób na zaprogramowanie pochylenia lusterek na wstecznym, bo oficjalna procedura u mnie nie dziala, ale to już inny temat.
Pozdrowionka


Ostatnio edytowane przez Gryf ; 16-07-2023 o 16:26
Gryf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2023, 21:37   #42
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: automatyczne domykanie szyb jak ustawić ?

Jako ciekawostke dodam (troche OT):
1. W MK4 FL, mimo takiego opisu procedury, nie bylo trzeba zjezdzac oknami na sam dol. Wystarczylo tylko do gory z dowolnej pozycji. I jak wyzej: po dojechaniu do konca, puscic i jeszcze raz pociagnac przelacznik az do cykniecia
2. W MK5 FL, odlaczenie aku nierozprogramowuje okien :-o. Zamykanie okien "na klik" dziala mi zawsze po odlaczeniu aku.

Jedyne rzeczy jakie mi sie rpzprogramowuja po odpieciu aku to:
1. niepamietanie profilu kierowcy
2. strata ustawien pochylenia bocznych lusterek przy cofaniu
3. zapomnienie ustawienia jasnosci podswietlenia dashboardu. uruchamia sie z zawsze na maksimum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
szyby



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.