Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-02-2020, 18:14   #61
IMSNET
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: Benzyna + Gaz 1.4
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: FIESTA MK7 - nie działa bluetooth

Cytat:
Napisał IMSNET Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć
W Fordzie FIESTA mk7 2010r nie działa moduł bluetooth. Już próbowałem kilku opcji resetowania z internetu ale nic nie pomaga.
Może jest ktoś z Warszawy żebym mogł podjechać i sprawdzić co może być uszkodzone (radio, moduł czy może wiązka)
Pozdrawiam
Michał
29.02.2020r
Problem został naprawiony w warsztacie w Warszawie przy ul. Tarnogórskiej 20
ford-serwis.com

Weryfikacja usterki trwała prawie 3h i Panowie rozebrali prawie całą deskę ale problem usunięty - moduł jednak był sprawny - problem z komunikacją radia z modułem - obstawiam kabelki.

I jeszcze bonus komendy głosowe po polsku :-)

IMSNET jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2020, 21:28   #62
diabelll
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-12-2011
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: USB, Bluetooth, sterowanie głosem nie działa

Mam już fiestę(przed FL) od jakiegoś czasu (rok) ale teraz zaczął mnie interesować problem połączenia się telefonu z BT w fieście .W sumie od kiedy ją mam ,to nigdy to nie działało ...Samochód prosi o wpisanie kodu 4 znakowego po wpisaniu nic się nie dzieje po chwili pojawia się komunikat .Nie udało połączyć się z telefonem Huwawei ..... Próbowałem na paru telefonach i efekt zawsze tan sam .Reset modułu odpinanie podpinanie nic nie zmienia .Samochód jest z końca 2011 roku (grudzień) .Strona forda mówi ,że mam najnowsze oprogramowanie .Czy u was łączą się nowe telefony z tym radiem .A jeśli tak co mogę z tym zrobić ?
diabelll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2024, 11:07   #63
wbk2024
ford::amateur
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 01-02-2024
Skąd: Katowice
Model: fiesta mk7
Silnik: 1250
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Mikrofon fiesta mk7 z 2011r

Witam, szukam pomocy w rozwiązaniu problemu z mikrofonem w fordzie fiesta mk7 z 2011 roku. Jest to zestaw BT głośnomówiący wraz ze sterowaniem głosem. Wszystko (prawie) działa, tzn wejścia USB, AUX, BT są aktywne, z telefonem łączy się bez problemu, mogę dzwonić i odbierać połączenia, ja słyszę rozmówcę, natomiast rozmówca mnie nie słyszy. Ten sam problem występuje kiedy używam sterowanie głosem - odbiornik mnie nie słyszy i w związku z tym nie wykonuje poleceń. Rozebrałem obudowę radia i szukałem dodatkowych wiązek czy też wtyczek, ale nie znalazłem. Radio na tylnym panelu ma jedno gniazdo + antena, lampa podsufitka nie ma miejsca na montaż mikrofonu jak i w podsufitce nie ma dodatkowych kabli. Pod schowkiem pasażera, od modułu BT wychodzi wtyczka (foto w załączniku). Proszę o info czy to rzeczywiście wtyczka od mikrofonu, jaki typ mikrofonu pasuje do tego modelu(foto w załączniku), czy też zamiennik. Jeżeli ktoś z forumowiczów zna rozwiązanie to bardzo proszę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 10.jpg (122.0 KB, 13 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg podsufitka.jpg (7.8 KB, 13 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg bt 1.jpg (95.5 KB, 4 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg bt 3.jpg (91.7 KB, 3 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg bt 6.jpg (97.7 KB, 3 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wbk2024 ; 07-02-2024 o 10:59
wbk2024 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2024, 11:48   #64
Darekptr
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-03-2019
Skąd: Bartoszówka
Model: Fiesta
Silnik: Dragon R3 1.5 200KM
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: brak mikrofonu fiesta mk7

Jak masz tylko lampkę ze zdjęcia, to mam wrażenie, że ktoś poszedł po łatwiźnie i zrobił BT do muzyki, a resztę olał. Jak dobrze pamiętam Fiestę z 2010 to miała ona lampkę sufitową z typowym miejscem na mikrofon(w innych nie siedziałem). Trzeba przejrzeć całą wiązkę radia, gdzie idzie i w którymś miejscu znajdziesz pewnie wtyczkę od mikrofonu.
Darekptr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2024, 13:15   #65
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: brak mikrofonu fiesta mk7

Ramka na lampke i mikrofon
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Np. ta czarna.


Mikrofon wchodzi bezpośrednio do modułu BT.
Trzeba będzie uzupełnić wiązkę samemu i dać mikrofon fordowski.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez arturek ; 01-02-2024 o 15:54
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , aux , bluetooth mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.