Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2021, 15:53   #31
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Instrukcja wymiany paska rozrządu w 1.4 Duratec z 2003

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg mnie się mylisz.
Do wymiany rozrządu trzeba zdjąć pasek wielorowkowy i to jest moment na wymianę pompy wody, ale do osobnej wymiany pompy wody nie trzeba rozbierać paska rozrządu.

Dobrze to widać na zdjęciu (pompa wody w prawym dolnym rogu jest)


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I wymontuje Pan pompę z napiętym paskiem rozrządu???

MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 18:23   #32
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Instrukcja wymiany paska rozrządu w 1.4 Duratec

Mirek odpuść, ten Pan radził tu już wymieniać części, których nie ma albo twierdził że jakiejś części nie ma, chociaż jest. O sugestiach zakładania niepasujących elementów układu hamulcowego nie wspomnę.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 19:22   #33
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Instrukcja wymiany paska rozrządu w 1.4 Duratec

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mirek odpuść, ten Pan radził tu już wymieniać części, których nie ma albo twierdził że jakiejś części nie ma, chociaż jest. O sugestiach zakładania niepasujących elementów układu hamulcowego nie wspomnę.
Się czepiasz, tylko nie wiem o co chodzi, napisz konkretnie do czego pijesz.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ja rozrządu i pompy osobiście nie wymieniałem, na zdjęciu widać że jest obok paska rozrządu, więc dlaczego należy zdejmować pasek rozrządu do tego to nie wiem, bo nie widzę tu logiki. Może jakaś jest, ale ja jej nie znam.

Serwis (ASO Forda, UrsynCar) mi wymieniał pompę wody bez rozbierania rozrządu ponad 4 lata temu, więc widać się dało.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 10:54   #34
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Instrukcja wymiany paska rozrządu w 1.4 Duratec

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Się czepiasz, tylko nie wiem o co chodzi, napisz konkretnie do czego pijesz.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ja rozrządu i pompy osobiście nie wymieniałem, na zdjęciu widać że jest obok paska rozrządu, więc dlaczego należy zdejmować pasek rozrządu do tego to nie wiem, bo nie widzę tu logiki. Może jakaś jest, ale ja jej nie znam.

Serwis (ASO Forda, UrsynCar) mi wymieniał pompę wody bez rozbierania rozrządu ponad 4 lata temu, więc widać się dało.
Jest pod paskiem, sprawdź w internecie jak wygląda pompa wodna
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 10:56   #35
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Instrukcja wymiany paska rozrządu w 1.4 Duratec

Da się wymienić pompę wody bez ściągania paska rozrządu, jedna ze śrub jest dostępna pod obudową paska i trzeba ją ściągnąć, dobrze też poduszkę zdemontować bo będzie ciężko, ale jest to możliwe.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 10:58   #36
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Instrukcja wymiany paska rozrządu w 1.4 Duratec

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mirek odpuść, ten Pan radził tu już wymieniać części, których nie ma albo twierdził że jakiejś części nie ma, chociaż jest. O sugestiach zakładania niepasujących elementów układu hamulcowego nie wspomnę.
Tylko później muszę ja wyjaśnić klientowi dlaczego demontuje pasek, bo na forum przeczytał, że nie ma takiej potrzeby
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 10:59   #37
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Instrukcja wymiany paska rozrządu w 1.4 Duratec

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dla podglądu - znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 11:16   #38
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Instrukcja wymiany paska rozrządu w 1.4 Duratec

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dla podglądu - znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ok przepraszam
ktoś się zdziwi
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2021, 17:41   #39
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Instrukcja wymiany paska rozrządu w 1.4 Duratec

No pieknie! Na filmie jest pokazana fiesta IV zetec S / sport/ o oznaczeniu silnika kodowym ZETEC w samochodzie angielskim.

Caly temat jest o mowszym wiele silniku 1.4 Duratec w Fusion. Z tym duratec to czesto tylko na pokrywie filtra jest napis a na bloku zetec. Chodz wklepcie wq google 1.4 FXJA i jest sporo bez napisu. Blok pewinie ten sam co zetec, ale czasem diabel tkwi w detalach. Mimo to na bank fiesta IV to nie fusion.
Nawet jak jet magik, pokazcie mi standartowy cennik takiej uslugi. Czasem nie ma jak "łapy wsadzic" do jednej sruby. Wiadomo, ze pewnych robót sie nie podeimuje w starszych autach, bo jak ukrecisz skorodowaną srube czy inne wypadki losowe typu utenione aluminium to ile roboczogodzin policzyć biednemu klientowi? Wiecej niż auto warte ?


edit:


Mam swieży przyklad z naszego życia. Gosciowi spaliło sie podświetlanie przycisku w kokpicie w Daci. Okazalo sie , ze wlacznik jest nie rozbieralny /wiecie jakie to dziadostwo robia teraz/ i zamiast zaroweczki za 50 gr trzeba kupic nowy moduł za 100 PLN / używka moze kosztowac z 20 ?/. Efekt gosc mowi, ze to sie da zrobic. Trzeba wziasc dremela, ladnie rozciąc. Polutowac nowego leda, pokleic odpowiednim klejem elegancko. Da sie...ale czy tędy droga?


Takie filmy sa bardzo puczajace ale wykrzywiają rzeczywistość . Na youtoube 9 minut i gotowe, cyk fuk....To dobre, czesto sam ogladam i polecam dla pasjonatów, milosnikow grzebania przy autach, tunningowcow etc a nie dla normalnej działalności i porad dla "szarych" ludzi szukajacych zwyklego rozwiazania.
Pozdrawiam trzezwo myslacychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 03-05-2021 o 10:08
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , rozrząd


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.