Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2021, 12:26   #1
niechcepodawacimienia
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 04-02-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Naprawa tyłu po stłuczce

Cześć,
Do wczoraj (przez 5 miesięcyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) cieszyłem się bezwypadkowym mondeo.

Wczoraj, po zatrzymaniu się przed przejściem, dostałem strzała w tył. Sprawca 1,5 promila. Była policja, spisała notatkę.

Teraz dwa pytania:
1. Aso czy blacharz/lakiernik - chcę robić bezgotówkowo i dobrze. Jakie macie doświadczenie z naprawami w ASO? Warto oddawać czy lepiej szukać dobrego lakiernika? Poza uszkodzoną klapą, zderzakiem jest jeszcze elektrycznie wysuwany hak, który jakby wypadł z zaczepów. Tyle widać bez rozbierania.
2. Ubezpieczenie - jak z waszym doświadczeniem, lepiej robić przez swojego czy przez zgłaszać do sprawcy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondeo2.jpg (12.9 KB, 55 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mondeo1.jpg (97.5 KB, 51 wyświetleń)

niechcepodawacimienia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 13:43   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Naprawa tyłu po stłuczce

bezgotowka ASO.. tanio nie bedzie.. i jak ze swojego? no chyba oszalales..

Ps. a taki byl ladny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2021-08-29 at 13.44.59.jpg (19.7 KB, 39 wyświetleń)
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK

Ostatnio edytowane przez slawek-kali ; 29-08-2021 o 13:45
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 13:55   #3
niechcepodawacimienia
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 04-02-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Naprawa tyłu po stłuczce

Był jeszcze ładniejszy, bo po korekcie i ceramice ;/

Może być ze swojego, w Polsce jest BLS. Tutaj ze strony allianz (moje tu):

Masz OC w Allianz?
Twój samochód osobowy został uszkodzony w kolizji drogowej przez sprawcę ubezpieczonego w innym zakładzie ubezpieczeń?

Zapłacimy za holowanie i samochód zastępczy
Naprawimy Twój samochód
Załatwimy formalności
Nie stracisz zniżek
niechcepodawacimienia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 14:11   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Naprawa tyłu po stłuczce

to widocznie oni biora na siebie dochodzenie kosztow.. w kazdym badz razie oddaj do ASO..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 14:32   #5
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Naprawa tyłu po stłuczce

Wybór warsztatu należy do poszkodowanego i raczej nie polecam ASO (zwykle nie mają dobrych lakierni). Najlepszym rozwiązaniem byłby warsztat, który oferuje zarówno solidną jakość naprawy, jak i samochód zastępczy i obsługę prawną. Nie polecam też naprawy ze swojego ubezpieczenia. Korzystanie z BLS to nie przywilej, a ostateczność. Wady takiego rozwiązania: nie zawsze przysługuje auto zastępcze, nie zawsze należą się części oryginalne, poszkodowany będzie miał na koncie szkodę - istnieje więc ryzyko wzrostu składki w kolejnym roku (konto się wyczyści dopiero gdy likwidator szkody /ubezpieczyciel poszkodowanego/ odzyska kasę).
Pozdrawiam.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 14:45   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Naprawa tyłu po stłuczce

Troche racji mozesz miec, wazne zeby warsztat posiadal dostep do ori czesci/instrukcji naprawy oraz wiedze w programowaniu itd.. Dla mnie jedynym minusem ASO jest lakiernia, ale nie wszystkie.
Nie wiem jak wyglada sprawa w Olsztynie..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 15:41   #7
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Naprawa tyłu po stłuczce

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Troche racji mozesz miec, wazne zeby warsztat posiadal dostep do ori czesci/instrukcji naprawy oraz wiedze w programowaniu itd..
Ja wiem, że mam rację. Naprawa, czy serwis w innym warsztacie niż ASO producenta (dealera), nie może powodować utraty gwarancji (o ile czynności zostały przeprowadzone zgodnie z technologią napraw i użyciem części oryginalnych). Co się tyczy samochodu zastępczego, to lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z pojazdu warsztatu, a nie ubezpieczyciela. W przypadku przedłużającej się naprawy, to warsztat a nie poszkodowany będzie ponosił konsekwencje niedotrzymania terminu.. Samochód zastępczy (przy szkodzie częściowej, likwidowanej z OC sprawcy) przysługuje bowiem od dnia zdarzenia, do momentu otrzymania wyceny szkody, plus technologiczny okres naprawy (do niego wlicza się czas oczekiwania na części zamienne, schnięcie powłok lakierniczych, oraz testy i badanie techniczne po naprawie). Od 2010r obowiązuje dyrektywa GVO dająca każdemu użytkownikowi auta prawo do jego naprawy w niezależnym serwisie bez utraty gwarancji producenta. Treść zapisów dyrektywy potwierdza że, producent może odmówić uznania gwarancji jedynie w wypadku, gdy udowodni, że naprawa nie została przeprowadzona zgodnie z dokumentacją techniczną. Ponadto zgodnie z wytycznymi dyrektywy europejscy producenci pojazdów zobowiązani są do udostępniania swoich programów diagnostycznych, technologii serwisowania i oprogramowania. Zwykle odbywa się to odpłatnie (abonament) - podobnie jak dostęp do programów eksperckich służących do wycen kosztów naprawy.
Pozdrawiam
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 15:47   #8
niechcepodawacimienia
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 04-02-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Naprawa tyłu po stłuczce

Właśnie boję się jakości napraw blacharsko lakierniczych w aso, ale z drugiej strony przynajmniej poradzą sobie z czujnikami, hakiem. Nie wiem co tak dokładnie trzeba przy tym robić i jak z wykonaniem takich elektronicznych spraw w zakładach lakierniczych.

U mnie sprawa jest o tyle gorsza, że od jutra mam podpisany kontrakt na pracę w Chorwacji (jutro wyjazd, w środę w miejscu pracy), z użyciem własnego auta. Szkoda powstała wczoraj, a mi zależy na jak najszybszym wyjeździe...
niechcepodawacimienia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.